arrow
profile_image
qwerty
od 6. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte, nebo jste měla některá stejný problém jako já a čím jste to třeba buď s doktorkou nebo nějakou samoléčbou upravily.
Brala jsem už dříve antikoncepci, asi od 18 let. Když jsem
přestala, rok jsem neměla menstruaci, paní doktorka to vyřešila tak, že mi
opět napsala antikoncepci na upravení cyklu. Brala jsem ji, ale rozhodla
jsem se ji vysadit, protože bych do sebe nechtěla dál cpát hormony a už bych brzo chtěla mít děti. Teď už je to 3 měsíce
od vysazení a stále nic. Podle vyšetření mám moc nízkou děložní sliznici,
takže nemůžu mít menstruaci. Paní doktorka mi předepsala Proveru. Z
toho taky nejsem moc nadšená, protože už jsem chtěla, aby tělo fungovalo
bez prášků. A teď to vypadá že budu muset už pořád brát nějaké hormony. Měly jste
některá taky takový problém?je možné že se ta sliznice nějak sama upraví? nebo že ta provera to upraví a pak už budu fungovat i bez ní?

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Po vysazení HA jsem od lékaře dostala injekci agolutinu, pak se menstruace dostavovala několik měsíců po celkem pravidelné době (v rozmezí dvou tří dnů) a teď jsem skoro 8 týdnů bez menstruace, gravitest negativní, dle ultrazvuku nízká děložní sliznice. Beru Proveru, až se menstruace dostaví, čeká mě opět braní HA Nadšená teda nejsem vůbec, už jsem se radovala, že se tělo po vysazení antikoncepce docela rychle vzpamatovalo a ono houby...

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám stejný problém,ale nezoufejte holky
před 15 lety jsem po vysazení antikoncepce nemohla otěhotnět,pak jsem brala proveru a něco na tvoření vajíček,po nějaké době jsem otěhotněla a mám dceru,když jsme se pokoušeli o druhé dítě,opět problém,stejný postup v léčbě a mám syna.A teď se podržte když jsme se s doktorem dohodli,že tedy je u mě malé procento,otěhotnět samovolně,přestala jsem brát HA,tak jsem asi po 2 letech otěhotněla,bez chemie,pan doktor se divil a pořád mi tvrdil,že mám nízkou sliznici,že se nezahnízdí a ouha,bylo to tam,takže nezoufejte a těžte se na mimi

Jednou z hlavní funkcí antikoncepce je to, že způsobuje radikální snížení děložní sliznice, aby se v ní nemohlo vajíčko uhnízdit, to zn. že pokud jsi ji brala dlouho, nediv se, že to nejde ze dne na den. Mně menstruace taky nechodila, podle mě byla chyba, že ji ji začala potom brát znovu, tělo mohlo reagovat zmatkem z dalších hormonů, nehledě na to, že Provera je taky pěknej sajrajt, navíc je pro ty, co nechtějí otěhotnět, to už je lepší Utrogestan, Provera má podle mojí doktorky zhruba 80% antikoncepční účinek, takže bys jen podpořila nefungující menstruaci a mohla bys mít problémy.
Na děložní sliznici je výborný kontryhelový čaj z bylinkářství (je mnohem účinější než ten porcovaný), já ho pila a přesně po 28 dnech silná menstruace (čili známka toho, že sliznice pěkně narostla).
Bohužel mi čaj k otěhotnění nepomohl, takže mám nějaké léky na ovulaci a pak ten Utrogestan, který v druhé části cyklu podpoří zpevnění děložní sliznice, čili na sliznici je taky vlastně. To ale záleží vše na dohodě s doktorkou, co ti dá.

Cituji sabadoška: pan doktor se divil a pořád mi tvrdil,že mám nízkou sliznici,že se nezahnízdí a ouha,bylo to tam,takže nezoufejte a těžte se na mimi

Mně zase tvrdil, že moje vaječníky vypadají jako po přechodu a že bude problém nastartovat menstruaci, až budu chtít miminko a nakonec přišla po obyčejném kontryhelu

arrow
Neprodává v Bazaru

držím všem palečky,někdy příčinou neotěhotnění může být i psychika

arrow
profile_image
qwerty
od 6. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na JančaOcet: o tom kontryhelu jsem taky slyšela. Určitě ho vyzkouším. Já z té provery právě taky nemám moc radost. Hlavně když jsem si přečetla názory holek co to braly. A hlavně jsem přestala brát antikoncepci právě z toho důvodu, že jsem chtěla aby tělo začlo fungovat samo, jak má. A abych mohla pak líp otěhotnět. A místo hormonů v antikoncepci dostanu jiný. Hrozně mě to štve. Ale asi zkusím těch 10 dnů co to mám brát, pak by se měla dostavit menstruace. Tak uvidíme..To že jsem kvůli ročnímu vynechání menstruace začla zase brát antikoncepci, bylo jenom kvůli tomu, že se mnou paní doktorka nechtěla dělat nic jiného, když jsem ještě neplánovala děti. A něco jsem s tím už dělat chtěla, protože jsem měla strach z takové dlouhé pauzy. Vypadalo to totiž že to samo nenaběhne, když jsem ještě po roce měla pořád tak nízkou sliznici. Přemýšlím ještě o homeopatii. Tam jsou taky docela dobré výsledky u těchto problémů. Hlavně lituju že jsem s tím vůbec začla. Před braním těch sr.... jsem měla menstruaci pěkně pravidelnou

arrow
profile_image
qwerty
od 6. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na TheCarex: Já bych taky nejradši nebrala nic. Ale když je ta sliznice ještě po roce pořád stejná, tak je to už asi nějaký složitější. A asi by nemělo cenu čekat dál, protože by se to samo neupravilo. Ale nevím na jakým principu funguje ta Provera. Je to tak, že by měla provést nárůst té sliznice?nebo když se přestane brát tak menstruace zase nebude fungovat?

arrow
profile_image
Adluska
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No nevím, jak ji máš brát, ale já když jsem jí brala 10 dní, tak jsem to dostala a za 14 dní znova a měla jsem dost šílené bolesti (poprvé v životě jsem u toho brala prášky na bolest). Takže asi tak, ale osvědčilo se mi spíš ji brát od 25. do 28. dne. To ale musíš skonzutovat s doktorem.

arrow
profile_image
qwerty
od 6. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak bych se s vámi chtěla podělit o to jak to se mnou vypadá. Po Proveře jsem menstruaci sice dostala, ale celkově mě po ní nebylo dobře a taky jsem nechtěla s těma hormonama pokračovat, když mě tak rozhodily organismus.Tak jsem se rozhodla že zkusím homeopatii. A po necelých dvou měsících braní pilulí a kapání kapek jsem to dneska dostala. Už jsem ani nevěřila, že se to podaří a tak mám radost. Doufám že to není jen nějak dočasný, že to bude dobře pokračovat i dál. Jestli jo, tak budu homeopatii propagovat kde se dá . Protože já jsem menstruaci přirozeně měla naposledy v době než jsem začala s antikoncepcí. Po vysazení už vůbec. takže tohle je pro mě fakt velký úspěch a mám radost.Tak snad to vyjde .

arrow
profile_image
DanaV
od 3. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na qwerty: Ahoj, můžu se zeptat, jaký homeopatický produkty jsi používala? Mám totiž naprosto stejný problém a do chemie se mi moc nechce, tý už bylo dost.

arrow
profile_image
qwerty
od 6. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na DanaV:
Ahoj, já jsem chodila k jedné homeopatičce v Brně. Vůbec nevím, co mi předepisovala za homeopatika, protože mě vždycky vyzpovídala a druhý den, až se rozmyslela, mi předala pár kuliček v sáčku . Takže jsem od toho neměla obal, tak nevím ani název . Myslím, že je špatně, kupovat si v lékárně určité homeopatikum, protože na tebe nemusí sednout. Lepší je zajít za odborníkem na homeopatii a on podle toho, jak se tě vyptá na různé věci, vybere lék přímo pro tebe. Když se to neupraví, musíš na další kontroly, kdy vyberete třeba zase jiné homeopatikum. Je to o hledání toho správného léku. Může to být běh na dlouhou trať, ale u mě se to vyřešilo docela rychle. Na úplné doupravení cyklu mi doporučila lék Folliculinum 15 CH. Ten beru každý 10. den cyklu a i když nemám přesně 28 dní, tak každý měsíc je to tak 31-33. To mně stačí . Tak zkus zajít za nějakým homeopatem a nebo si koupit to folliculinum. Ale to si myslím, že nebude fungovat samo o sobě bez předchozí léčby šité přímo na tělo. Určitě neber už žádný hormony, z vlastní zkušenosti vím, že to k ničemu není. Taky mně na to na gyndě dávali různý hormony a já jsem je pak už odmítla a začla s homeopatií a to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mým dosavadním životě .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené