arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky jak jste to měli s antikoncepcí? Píše se, že je nejlepší vysadit 3 měsíce před OP, ale já už mám termín zákroku 13.12.
Je tu někdo, kdo vysadil antikoncepci na měsíc a po měsíci jste jí začaly zase brát? Má to vůbec cenu? A nerozhodila se vám třeba menstruace nebo jste nepocítili na svém těle něco jinak?
Moc děkuji za příspěvky a rady.

arrow
profile_image
kardoyla
od 8. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jí měla a i anesteziolozka říkala, že to nevadi

arrow
Neprodává v Bazaru

No já jsem docela silnej kuřák a sestřenka s babičkou prodělaly plicní embolku, tak se toho docela bojim. Ale zase antikoncepci beru od 17ti (Je mi 22) A ani jednou jsem jí nevysadila, neposunula menstruaci a tak, tak si to nechci moc rozhodit.

Ja ji brala taky normálně a bez problému. Pak jsem to dostala,jak jsem to dostat měla,aniž bych něco pocítila.

Cituji Adel-: No já jsem docela silnej kuřák a sestřenka s babičkou prodělaly plicní embolku, tak se toho docela bojim. Ale zase antikoncepci beru od 17ti (Je mi 22) A ani jednou jsem jí nevysadila, neposunula menstruaci a tak, tak si to nechci moc rozhodit.

to si teda docela zahráváš, nemusí se stát nic třeba 10 let a pak najednou embolka nebo mrtvice, pokud máš někoho takhle v rodině můžeš mít mutaci genu a každopádně je operace další rizikový faktor ale měla jsi jí vysadit určitě tak 3 měsíce předem. Sama hematoložka mě upozorňovala, že se to strašně bagatelizuje ale každý rok prostě pár holek na embolku umře a téměř vždy jsou to uživatelky HA.

Jsem taky kuřačka, beru minipilulky (anti. bez estrogenu). Ani mne nenapadlo ji vysadit před operací. Proč taky?

V tvém případě bych uvažovala o vysazení napořád...pokud jsi silná kuřačka a ještě máte v rodině embolii, tak to je doopravdy velmi nebezpečná kombinace spolu s HA.

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Adel-: To jsi holka docela střelec, moje ségra dostala oboustrannou embolii plic - právě kouření a antiko, rozhodně to není žádná legrace, antikoncepci taky brala pár let a pak najednou trombóza a už to jelo.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sára2: Naprostý souhlas.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sára2:
Na konzultaci jsem byla 7.11 netušila jsem, že půjdu takhle rychle na operaci..

Reaguji na Kokinka:
No obě jsou už v pořádku (Sestřenka je nevlastní a babička je zase nekuřačka, ale dost obezní) Celej život jsem zdravá, ale je to fakt riziko. Tak uvidíme.

No hold s tím začnu něco dělat holky, ale snad to teda bude v pohodě. Antikoncepci beru tu mín hormonální naštěstí. A od ledna se pokusim přestat kouřit uplně, už by to fakt chtělo změnu.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adel-: Antikoncepci beru tu mín hormonální naštěstí.

Na tom až tak nezáleží .

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Adel-: Moje druhá ségra dostala trombozu před měsícem. Taky brala tu míň "zátěžovou" antikoncepci. Mladší tělo samozřejmě zvládá všechno líp a přeju ti, aby tě zdravotní komplikace fakt nepotkaly. Ale zkus si prosím jen třeba vygooglit a přečíst pár příkladů co všechno se může stát a jak to vypadá. Dvacetileté holky, co prodělaly mrtvici a podobně. Zvlášť bych měla strach antiko vysadit kvůli augumentaci a pak znovu nasadit. Držím palce, ať to všechno zvládneš.

arrow
Neprodává v Bazaru

93

Reaguji na Adel-:
ahoj já brala antikoncepci před i po operaci..

ahoj, zorvna řeším ten samej problém... jdu 18.1.2014 a teď bloumám zda vysadit prášky už teď 28.11.2013 nebo až 26.12. ... stačí těch 23 dní před? nejsem kuřačka a nevím o tom, že bychom měli nějaké takové problémy v rodině jako embolii trombozu či tak... byla jsem na dvou konzultacích a jeden doktor mi řekl, že záleží na mě, že některé ženy to normálně berou dál a některé měsíc před vysazují a druhý mi dal prospekty kde píše, že měsíc před nesmím brát antikoncepci a žádné jiné léky ani wobenzym atd.... tak taky nevím...

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amanita888: Podle mého názoru čím dříve, tím lépe. Rozhodně si tím neublížíš a snížíš riziko.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené