arrow
profile_image
Michalicee
od 21. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
potřebovala bych poradit ohledně užívání antikoncepce při čekání na vyšetření Leidenské mutace. Tuto mutaci má moje sestra v heterozygotní formě a při poradě s gynekologem mi řekl, že když beru HA skoro 5 let, tak by se nějaký problém už dávno vyskytl. Praktická lékařka se na to moc netvářila a žene mě na vyšetření, ale mají dlouhé čekací lhůty, tak jdu na krev až koncem února 2015.

Teď bojuji sama se sebou, zda vyčkat cca půl roku na výsledek a dál brát HA a nebo jí pro jistotu vysadit. Šance je 50%, že mutaci mám/nemám. Jak jste postupovaly vy při čekání na testy?

Když jsem šla na testy, tak jsem hlavně musela antikoncepci na minimálně 3 měsíce vysadit kvůli zkreslení výsledků, to ti neřekli?

arrow
profile_image
anýzka
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doktorka by měla vědět jak má postupovat a měla ti dát zatím nízkohormonální antikoncepci, která se při leidenské mutaci mže užívat. Je to třeba Azália.

Kdybych měla 50% šanci na výskyt Leidenské mutace, tak bych ji rozhodně nebrala. Vážně nechápu přístup tvého gynekologa.

arrow
profile_image
Michalicee
od 21. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Když jsem se objednávala do trombotického centra, tak jsem se na HA ptala a říkala, že je to čistě na mě, jestli ji vysadím nebo ne. O ovlivnění výsledků nemluvila. Pro jistotu ještě zavolám a zeptám se na to. Všem děkuji za odpovědi.

arrow
profile_image
Mikaela90
od 24. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Mě Leidena zjistili a moje gynekoložka mi zakázala brát práškovou HA i náplasti, jelikož obsahuje v nadměrné míře jeden z hormonů - estrogen nebo progesteron, nejsem si jistá který a ten by mohl vyvolat trombózu. Nejsem sice lékař, ale doporučila bych ti vysadit úplně a přejít na jinou formu antikoncepce. Je několik možností, tvůj doktor/doktorka by to měla všechno vědět. Buď nitroděložní tělísko, nebo snad nějaký injekce a nakonec ta nejlepší, ale bohužel velice drahá alternativa a tou jsou antikoncepční kroužky Nuvaring. Balení na tři měsíce (3 kroužky) stojí cca 1100 Kč, ale je nízkohormonální a může ho i ten, kdo má tuhle krevní mutaci.

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michalicee: při poradě s gynekologem mi řekl, že když beru HA skoro 5 let, tak by se nějaký problém už dávno vyskytl

To je pěkný nesmysl, někdy stačí když se sejdou náhodně nepříznivé okolnosti - zátěž organizmu např. cestováním v letadle, dlouhým sezením + HA a problém typu trombóza nebo nedejbože plicní embolie je na světě, já si testy na mutace vyžádala rovněž. protože mi gynekolog stále na mé problémy vnucoval stále HA a já jsem cítila, že mi to hlavně na žíly nedělá dobře, našli mi sice ne Leidena ale jinou mutaci a na hematologii mi důrazně HA nedoporučili s tím, že doktorka mi říkala, že by to nejraději zakázali vůbec užívat, jelikož tolik mladých holek má mozkovky a embolie a vždy uživatelky HA - jinak po vysazení je ještě 3 měsíce člověk stále v riziko než je to z krve úplně pryč, v takovém případě se doporučuje HA jen s progesteronem nebo tělísko Mirena, normální nízkohormonální antiko nee . jako např. Mirelle, naopak podle některých studií jsou ty nízkohormonální jako např. Yaz častější příčinou embolií (stačí si to zadat do google) - jak a co budeš užívat stejně nakonec záleží na tobě a rovněž taky jestli vysadíš hned nebo pak...

Cituji Michalicee: mají dlouhé čekací lhůty, tak jdu na krev až koncem února 2015.

To jsou nějaké speciální testy, že to nejde udělat v ordinaci lékaře? Já jsem si nechala dělat testy na riziko trombózy přímo u gynekologa, odebral mi krev, vyplnili jsme dotazník a pak mi to dal všechno do obálky a šla jsem to poslat na adresu GHC Genetics tuším. Výsledky mu přišly asi za 2 týdny. Bylo to zadarmo, jelikož máme v rodině predispozice, tak to pojišťovna proplatila.

arrow
profile_image
Michalicee
od 21. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Kajess: Také jsem si myslela, že mi prostě naberou krev, udělají testy a bude to Jdu do Trombotického centra v Praze na Karláku, tak nevím, co všechno tam dělají, že to takhle dlouho trvá

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michalicee: Tam jsem také byla. Nejdřív tě prohlédne lékař, sepíše s tebou anamnézu, pak pošle na odběr krve (na odběru dostaneš spoustu zkumavek) a za určitou dobu tě objedná na kontrolu (výsledky). Ale to už si nepamatuji, jak dlouho jsem na výsledky čekala. Každopádně už při té první návštěvě mi lékařka doporučila vysadit HA. Ale já jí v té době stejně nebrala, takže jsem to řešit nemusela.

Cituji Mikaela90: Je několik možností, tvůj doktor/doktorka by to měla všechno vědět. Buď nitroděložní tělísko, nebo snad nějaký injekce a nakonec ta nejlepší, ale bohužel velice drahá alternativa a tou jsou antikoncepční kroužky Nuvaring. Balení na tři měsíce (3 kroužky) stojí cca 1100 Kč, ale je nízkohormonální a může ho i ten, kdo má tuhle krevní mutaci.

Nebo také nízkohormonální pilulky, např. Xynia, která na 3 měsíce stojí 500Kč.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené