arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, potřebuju radu. Nebyl někdo na vysekání moudráků z kosti? Udělají to lokálně nebo se musí v narkoze popř. pokud znáte nějakého skvělého lékaře s kterým jste byli spokojení? Jak probíhá rekonvalescence? Chci si je nechat vysekat, protože se mi moje zuby pěkně rozjeli a pokud k tomu přidám ještě draní se moudráku na svět..... Předem díky za veškeré Vaše zkušenosti.

Ahoj, já jsem to zažila, není to nic příjemného, ale dělali mi to (MUDr. Krejzlík, Brno) jen v lokální anestezii a trvalo to 15 minut. Doktor byl profík, příjemný, věděl, co dělá. Od kosti se to teď už neodsekává, ale odbrušuje nějakou speciální vrtačkou. Domů jsem jela taxíkem. Na rekonvalescenci byl potřeba týden, nejdůležitější bylo chladit. Udělala jsem jednu chybu a tou byl Ibalgin. Normálně nejsem vůbec zvyklá brát jakékoliv léky od bolesti a tento je hodně nešetrný vůči žaludku, takže se mi z něho udělalo po pár dnech tak zle, že mi padal tlak, kolabovala jsem a skončila na kapačkách v nemocnici. Takže pro příště vím, že Valetol je je šetrnější a že se do všechno dá zvládnout

Klaris321
Zákrok v místní anestezii nebolí, bolí to až potom. Byla jsem jednou u "pokoutního zubaře", rána se mně zanítila a rekonvalescence s neschopenkou trvala 14dní. Podruhé jsem byla na Homolce na sále a úplně OK. To jsem ale 2 dny předem dostala antibiotika, aby k zánětu nedošlo.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem dostala antibiotika, důležité je následující hodiny a v podstatě celou noc ledovat. Dělali mi to v lokálním umrtvení na sálku, trvalo to asi třičtvrtě hodiny, protože mi musel pan doktor ten zub nějak dostat ven po třech kusech. Měla jsem malý otvor v kosti a ten zub se prostě nemohl dostat celý ven a trpěla jsem bolestma děsnejma. Hrozně se mi ulevilo, že mě toho zubu zbavili) A samotné dolování nebolelo, jen to byl nepříjemný tlak a když to doktor tahal, tak jsem myslela, že mi sestřička urve hlavu, jak jí držela Ale nic strašnýho.

arrow
profile_image
Tamara6542
od 8. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Před 10 lety, všechny 4 zuby moudrosti v celkové anestézii. Celý zákrok trval 2 hodiny, měla jsem asi 30 stehů. Nejhorší byl asi první týden, než mi vyndali stehy a drény. Od bolesti jsem si kapky vzala asi jen 2 x, jinak se to dalo zvládnou ledováním. Antibiotika jsem měla asi týden (už si fakt nevzpomínám). Oteklý obličej jsem měla asi 10 dní a modřiny 3 týdny, byl to celkem dost masívní zákrok. První jídlo jsem pokousla asi za 10 dní, byla to štědrovečerní večere!! Vizuální efekt byl horší než ta bolest, vypadala jsem jako by mě někdo zmlátil. Operovala mě MUDr. Halvová (Ostrava), je to specialistka na čelistní chirurgii.

arrow
profile_image
elesse
od 12. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

byla jsem před měsícem, lokální. zub šel na 3 kusy a ven, cca 30 minut. Rozhodně to nebolelo, nic sem necítila. Jen je to divný pocit když ti něco tahaj z pusy Byla sem v praze u foltána. doma sem byla 2 dny a víkend, ale dalo se s tim fungovat normálně, jen jak sem jedla pršky na bolest tak se mi chtělo pořád spát. jeden den sem ledovala... ani nevim jestli by to bolelo, ale doporučené 3 dny sem prostě po 4 hodinách jedla ibalgin a v pohodě

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky děkuji moc všem

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji AdaZBrna: Od kosti se to teď už neodsekává, ale odbrušuje nějakou speciální vrtačkou.

Navím tedy kdy Ti to dělali, mě to dělali před šesti lety a normálně na to brali něco jako kladívko a majzlík.
Moje zkušenost (už tu několikrát byla popsaná) - vysekávali mi dolní osmičky (jednu v lokálce, druhou v analgosedaci).
První osmička - tu v lokálce mi dělali na poliklinice na Budějovické v Praze. byl to horor, anestezie pořádně nepůsobila (když zub jako by "podebírali" jestli ho dostanou ven, tak to dost nepříjemně bolelo), půl hodiny se mi snažili tu osmičku doslova vysekat z kosti. otřesy se přenášeli na čelistní kloub, se kterým mám od té doby problémy ( byl tím traumatizován). Přístup doktorek hrozný, bylo mi 16, tekly mi slzy bolesti a ony na mě, ať nevyvádím, že mě to nemůže bolet. Rekonvalescence dost šílená, modřina, dost velké bolesti a jak říkám, ještě půl roku mě bolel ten kloub (na opačné straně než sekali - jak je dolní čelist pohyblivá, tak se to přenáší....). Kloub mě sem tam pozlobí dodnes, přestože díky specialistovi na tyto problémy jsem se alespoň naučila, jak ho co nejméně zatěžovat. Sem tam zatuhne (nemůžu s ním pořádně hnout - zejména ráno), jindy pobolívá nebo v něm lupe.
Dolní osmička číslo dvě - nedovedla jsem si představit, že bych si znovu sedla do křesla k těm "řeznicím" (jinak je nazvat fakt nemůžu), navíc mi ten odborník na klouby řekl, že pro mě, s mým genetickým zatížením (hodně hluboká a strmá kloubní jamka - všechny otřesy klob ůcítí" dvojnásobně) mi to v lokálce vůbec dělat neměli (navíc dodal, že v dnešní době se už celkem běžně vyndavají všechny čtyři osmičky najednou v celkové narkoze). takže mi jí nakonec vyndavali v analgosedaci (lehčí narkoza, platila jsem za přítomnost anesteziologa 3500,- - nelituji toho). Přístup diametrálně odlišný, všichni moc milí, uklidňovali mě )viditelně jsem se klepala). Při vyndání osmičky zavedli dren, nasadili třídenní ATB. Rekonvalescence bez problémů, čtvrtý den jsem mohla do školy (po předchozí osmičce až tak desátý), žádná modřina, téměř žádné bolesti, žádné problémy a hlavně žádná traumatizující vzpomínka.
Kdyby mi museli osmičky vyndavat z kosti znovu, šla bych do celkové narkozy nebo alespoň do analgosedace a nebo bych si opravdu dobře proklepla doktora. tehdy jsem byla mladá a "blbá" a šeredně jsem na to doplatila. Vyndavání osmiček (zejména těch dolních - hůř se to umrtvuje, navíc čelist je pohyblivá - zátěž na kloub) z kosti fakt není sranda a já bych volila narkozu. ten zážitek, když to jde blbě, Tě pak pronásleduje dost dlouho (čtyři roky jsem se pak bála si sednout do zubařského křesla....). Nechci nikoho strašit, jen chci říct, jak to bohužel taky může někdy dopadnout. A jelikož tu zatím byly samé pozitivní názory, tak si myslím, že by jsi měla vědět i to, jak se to může zvrtnout, pokud je doktor břídil (od té doby si doktory fakt setsakramentsky vybírám).
Přeju Ti Klaris321, ať je Tvůj zážitek úplně jiný Pokud jsi z Prahy, doporučuji stomatochirurgii ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí (pod touto klinikou pracuje i Foltán) - tam jsou fakt odborníci (byla jsem tam na ortogonátní operaci, nemůžu si stěžovat) a asi bych se k nim nebála jít na vyndání (vysekání) osmiček v lokálce. Jinak to tam dělají i v celkové - za tu dobu, co jsem tam ležela (týden, z toho dva dny byly víkend) se tam vystřídalo asi deset lidí na osmičky a všichni víceméně bez problémů, jedna holčina tam na nich byla dokonce ambulantně.......

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já mám pryč spodní osmičky a jednu horní. Ne poslední mám ještě jít, ale ta bude v pohodě. Jinak vysekámí osmičky spodní: jdena byla ok - dostala jsem antibiotika, ale ani to nějak moc nebolelo. Spíš jsem měla napuchlou pusu a bylo to nepříjemný. Druhá spodní už nebyla taková legrace, protože jak to doktor rozřízl a začal vysekáva, tak se mu to nějak nedařilo a pak mi řekl, že to musí odsekat i s kouskem kosti, tak jsem jen kývla a bylo mi celkem jedno co bude dělat, protože jsem měla pusu umrtvenou a nic necítila. Pak si vzal majzlík, kladívko a začal. Sice to nebolelo, ale byla jsem už nějak otřesená z těch otřesů a byla celkově už otupělá a téměř tam zkolabovala, ale nakonec jsem to přežila. Do druhýho dne jsem to ledovala a měla jsem přijít druhý den pro jistotu na kontrolu. Bohužel se mi do toho dostal zánět, tak jsem chodila týden a půl na dreny, ale přežilo se to. No nikomu to nepřeju a soucítím s váma co se na to chystáte. Říkám si ale, že porod bude horší.. Jinak jsem byla u MUDr. Igora Tejkala a šla bych klidně k němu zase. Všechno vysvětlil a je to celkově pohodář.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky takže všechny jste šli ještě ten den domů? Mě budou rvát zatím jen jeden, ale známá mě strašila, že tam budu muset zůstat 3 - 5 dnů, tak se chci zeptat, jaké vy máte zkušenosti.. Protože znáte to, tyhle informace ala jedna babka povídala vás akorát vyděsí, ale pravdy na tom moc nebývá..

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Vanilka29: Mě budou rvát zatím jen jeden, ale známá mě strašila, že tam budu muset zůstat 3 - 5 dnů, tak se chci zeptat, jaké vy máte zkušenosti..

A rvou Ti ho v celkové anestezii, analgosedaci nebo v lokálce? U okálky jdeš hned domů, u analgosedace jak se vzpamatuješ a dospíš (já si pospala asi dvě hoďky apak jsem šupajdila domů) a u celkové záleží na tom, kolik zubů berou a jak to probíhá. když jsem byla v nemocnici na operaci čelisti, tak se tam "osmičkářů" za ten týden vytřídalo fak tdost, jedna holčina šla ambulantně, ale jinak si tam většinou tak tři dny pobyli......Jedna holka tam byla 5 dnů ale ta špatně snášela narkozu, takže proto tam byla tak dlouho......Ale většině brali v celkovce všechny čtyři zuby najednou.....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na bakalářka:
V lokálce..

Cituji bakalářka: U okálky jdeš hned domů

Tak budu doufat a v pondělí si nedočkavě zavolám

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Vanilka29:
Tak to není důvod aby Tě zdržovali v nemocnici......Mě když vysekávali moudráky v lokálce tak jsem šla hned domů....

arrow
Neprodává v Bazaru

Když to čtu, tak se najednou víc bojím.
Čeká mě trhání v nemocnici v úterý, konkrétně osmičky vlevo dole a taky mi sestra řekla,že mi naříznou kost,ale,jinak že se jedná o běžný zákrok.

Díky malému zánětu jsem doteď musela chodit na dreny (nic příjemného) a od soboty začínám brát antibiotika i jako prevenci před zákrokem,kvůli nemocnému srdci.

Čím víc se blíží dny zákroku,tím jsem nervóznější a nesvá.
Samozřejmě ale,že už chci,aby byl zub venku bez žádných dalších komplikací.

Všem tedy přeji rychlé a bezbolestné trhání s krátkou rekonvalescencí

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pehamek: Já jdu za tři týdny na trhání osmičky ze spodní čelisti také k MUDr Tejkalovi...To jsem sice ráda že je "pohodář", ale ten popis vysekávání zní přece jen dost hrozně. Vy co jste s těmi osmičkami měly takové problémy, tak jak moc byly vyrostlé? Já ji mám asi tak milimetr nad dáseň a ani není nakřivo nebo tak něco, tak doufám že by to snad nemuselo být tak zlé.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené