arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky máte někdo zkušenosti s vyšetřením na hematologii? Příteli se začaly dělat fleky na nohách (prý je to od krve) a samovolné spouštění kreve z nosu.
První otázka, neznáte někoho ve svém okolí kdo to má také, a co mu lékař řekl?
A druhá: prognozu asi lékař neřekne už ten den, a na výsledky se bude několik dní nejspíš čekat že?
Jdeme tam až 30.4,ale už teď mám strach

Děkuju

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doktor by mohl mít první den na něco podezření, výsledky jsou obvykle do druhého dne s těma flekama na nohou nevím, ale z nosu mi jako malé teklo pořád a nebyla to nějaká závažná diagnóza. Určitě bych se nebála

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vyšetření na hematologii jsou pouze odběry. Výsledky mohou být do druhého dne, ovšem zpravidla to bývá, že nejdřív jdeš na odběry a pak tě až objednají na termín. S doktorem jsem při odběrech vůbec nemluvila, až 14 dní poté.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, já jsem byla na vyštření na hematologii před 3 lety. Měla jsem bezdůvodně modřiny na nohách a zvětšené uzliny. První den mě doktor jen prohlédl, vyptal se na všechno možné a poslal na krev. Šla jsem hned druhý den a výsledky byly myslím do týdne. Nejhorší je to čekání na výsledky. Držím pěsti

arrow
profile_image
deniisek19 mojeid
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

on má ty modřiny z toho, když třeba jen několik hodin sedí na židly, prostě nějakej špatnej tlak té krve nebo co.

arrow
profile_image
lékořice mojeid
od 23. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nevím z jakého jsi kraje, já se objednala asi před dvěma lety do Brna ke sv. Anně (přestože jsem z jiného kraje, objednali mě) a jsem velice spokojená. Všichni jsou tam příjemní, všechno ti vysvětlí a hlavně nelžou a řeknou diagnózu, jaká je, co je potřeba atp.

Objednali mě vždy za 1.na odběr krve a většinou hned rovnou na druhý den poté na kontrolu.

Mně se jen občas samovolně objevovaly modřiny nebo se mi strašně rychle udělaly, když na mě někdo sáhl a jednou za čas mi samovolně tekla krev z nosu, často jsem byla nemocná a docela bledá v obličeji - nebylo to tedy nic hrozného, ale protože moje sestra jako malá s tím měla taky problémy a doktoři se báli, že bude mít leukémii, objednala jsem se - tím člověk nic nezkazí.

Závěrem: paní doktorka mi předepsala brát pravidelně vitamin B a světe div se, nejen, že je dobrý na pleť a vlasy, ani se mi nedělají koutky (které jsem měla pořád), nedělají se mi ani modřiny a od té doby mi ani krev netekla (takže tamponky, které mi na začátku byly předepsány při samovolném spuštení krve z nosu, vůbec nepotřebuji - jen je pro jistotu nosím v kabelce)

Není se čeho bát - je to jenom kontrola a odběr krve - doktoři tvému příteli pomůžou a naštěstí zavčasu předejdou případné zdravotní pohromě

hodně štěstí, ať jsou dobré výsledky

arrow
profile_image
Ewiii
od 10. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na deniisek19:

Ahojky, já byla zrovna na vyšetření na hematologii v pondělí. Mám špatnou srážlivost krve . Vzali mi asi 3 ampulky krve, pak jsem šla na konzultaci k doktorce. Výsledky budou za 6 týdnů .

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji deniisek19: modřiny

Cituji deniisek19: spouštění kreve z nosu

To vypadá na podezření snížené srážlivosti krve. Nepozoroval někdy, když se třeba řízne nebo zraní, že se mu rána zaceluje déle než je obvyklé?
Třeba já mám zjištěnou zvýšenou srážlivost krve (opak). Oboje jsou poruchy srážlivosti krve. Pokud se jedná opravdu o tu sníženou srážlivost, tak se s tím rozhodně žít dá, akorát bude mít nějaká opatření (např. při operacích, aby nevykrvácel). Výsledky určitě nebudou hned. Já čekala myslím 1-2měsíce.

arrow
profile_image
13o7
od 26. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chodívala jsem dřív na hematologii kvůli poruše koagulace. Nějaké základní výsledky jsou do příštího dne, na další se čeká 6 týdnu (ale závisí to určitě dle nemocnice, testů,...). No a ta blbá srážlivost, šlo hlavně o to, že když jsem šla např. na trhání zubů nebo měla nějakou operaci, tak jsem musela užívat prášky, které podporují srážlivost. Když jsem byla na trhání mandlí, tak jsem byla v nemocnici o dva dny déle, aby mě mohli něčím nadopovat a potom mě sledovat... Ale poruch srážlivosti je velký množství a mají různé stupně, takže se to nedá zobecnit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené