ráda bych se nechala vyšetřit a mít tak jistotu, že je vše ok. Slyšela jsem něc o vyšetření rozborem z moči, což by pro mě bylo vzhledem k mé hrůze z odběrů krve pohodlnější. Nevíte, kde tohle dělají (Praha), případně cenu a na jaké choroby se to dá testovat?
děkuu

já byla v Praze na Smíchově v Medicentru www.medicentrum.cz pobočka Praha...brali mi jen moč, hlavně na zjištění chlamydií...jestli se dá z moči zjistit ještě něco jiného, tak to netuším

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z moči ti určitě nezjistí HIV, to jde jen z krve. Ve světě se běžně bere jen kapka krve z prstu (jako si dělají test cukrovkáři), u nás si myslím, že to zatím nikde nefujguje - kromě těch volně prodejných testů na HIV z lékárny, ale nevím, nakolik se na ně lze spolehnout.

Reaguji na Lency: Platila jsi za to něco? Na webu mají, že to hradí pojišťovna, ale radši se ptám. A objednává se tam člověk, nebo můžeš jen tak přijít? Preventivně jsem kdysi na tohle centrum koukala.

Reaguji na Lotta:

Platila jsem 30 Kč jako za doktora... chodí se tam ráno bez objednání na ty odběry...byla jsem tam myslím loni přesně touhle dobou před Vánoci. Lepší předem napsat mail a oni ti pošlou nějaké instrukce (že nesmíš jít před odběrem doma na malou apod.)
Pokud máš nějaký zdravotní problém, tak jsou odpoledne normální ordinační hodiny, kdy jdeš na konzultaci s lékařem a ten tě potom pošle na odběry...ale pokud jdeš čistě jen preventivně, tak je tohle zbytečné absolvovat

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lency: ale pokud jdeš čistě jen preventivně, tak je tohle zbytečné absolvovat

To "preventivně" bylo myšleno jako že kdybych to někdy potřebovala, tak abych věděla, kam jít Jednou jsem měla nějaký zdravotní problém, napadlo mě, jestli to nemůžou být právě chlamydie, ale pak se to vyřešilo jako jiná příčina, tak jsem tam nešla. Díky za info.

Reaguji na Lotta:

Tak ono není od věci se nechat dát zkontrolovat, člověk neví co v něm žije, i když mu to zatím nepůsobí žádné problémy

Cituji Lotta: ale pokud jdeš čistě jen preventivně, tak je tohle zbytečné absolvovat

To jsem myslela spíš tak, že stačí jít rovnou na odběry bez doktora

Cituji Lency: Tak ono není od věci se nechat dát zkontrolovat, člověk neví co v něm žije, i když mu to zatím nepůsobí žádné problémy

a to je přesně ono díky moc holky!!

tak dneska jsem byla v Medicentru na Andělu, bez objednání, platila jsem jen 30.- , akorát z moči jdou zjistit jen dvě nemoci (chlamydie a ta druhá je tuším syfilis) takže je prý lepší celkové vyšetření i z krve. Výsledky budou do tří dnů. Jen se ptali proč se chci testovat, jestli mám problémy atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené