Ahoj holky,
měla bych dotaz, týká se vyšetření prsu. Je vyšetření součástí gynekologické prohlídky? Pár posledních týdnů pozoruji zvláštní pocity v levém prsu, jakési "vrzání"... "vrže" to at jsem oblečená, nebo svlečená. Pohmatem nenahmatám nic, raději bych se nechala vyšetřit u odborníka. Ale v této oblasti tápu... vyšetří mě gynekolog, nebo musím na mamograf? A na mamo můžu bez doporučení lékaře?
Díky moc
P.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petrolejkaa: Doktor Ti prsa na požádání jistě prohlédne a případně Tě pošle na sono.. to se většinou doplácí a pokud by byl zvláštní důvod tak pak mamograf.

Reaguji na Veselka10: děkuji. požádám ho.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: Doktor Ti prsa na požádání jistě prohlédne a případně Tě pošle na sono

Souhlasím, mě doktorka (gynekologie) sice řekla, že to nejspíš nic není, ale pro můj klid mi napsala sono. Pokud se setkáš s odmítnutím, tak v první řadě bych se poohlédla po jiném gynekologovi a také bych si to prostě prosadila.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: to se většinou doplácí

To se nedoplácí.Může Tě tam poslat i praktik. Vhodné je vyšetření na certifikovaném pracovišti.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Maria: Ok. Nehádám, já a další u různých doktorů si na sono připlácíme, ale je možné, že je to jinde jinak.

Děkuji . Můj gynekolog má v ordinaci také ultrazvuk (je to to samé jako sono? Jsem fakt mimoň, sice je mi 30, ale tohle jsem v životě ještě neřešila) Může mě vyšetřit tímto, nebo mě vyloženě spíš pošle někam na specializované pracoviště. Asi to nic nebude, v prsu si opravdu nic nenahmatám, ale ten pocit je prostě zvláštní. několikrát denně mi na stejném místě zavrže, nebo jako kdyby se přelila bublinka... Něco si tam žije svým vlastním životem. Tak by mě zajímalo, co to je?

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Maria:
Pokud jí tam pošle doktor s problémem, tak samozřejmě doplácet nebude. Pokud by to byla prevence, pak v jejím věku bude samoplátce...

Reaguji na Petrolejkaa:
Sono je ultrazvuk, ale sono prsou nedělá běžný gynekolog, ale odborník na certifikovaném pracovišti - ti mají totiž dobré vybavení (ultrazvuk s dobrým rozlišením) plus mají vycvičené oko.....
Jinak mě třeba prsa doktor neprohmatává, říká, že každá žena má prsa jiná a doktor těžko rozliší, co je u ní normální (pokud to už není nějaký výraznější problém). takže doporučuje absolvovat jeden startovní ultrazvuk, aby člověk věděl, že je vše ok a pak začít se samovyšetřením - když si ty prsa totiž budete vyšetřovat každý měsíc, tak to dostanete do hmatové paměti a sami poznáte, že je tam něco špatně dřív, než by to zaregistroval doktor pohmatem.....
Jinak je dost pravděpodobné, že to bude třeba jen cysta..... Mimochodem nevysadila jsi nebo nezměnila v poslední době HA?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka: Od tvého gynekologa mi to připadá jako alibismus, vyšetření prsou je pojišťovnou hrazený výkon na každé preventivní prohlídce. To, že to doktoři zhusta nedělají, je už jiná (a smutná) písnička.

arrow
profile_image
marketanejedla89
od 19. 7. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, já chodím na kliniku http://www.gynmedico.cz/ a vyšetření prsou je tam při každé preventivní prohlídce. Ale lze se objednat a domluvit i telefonicky pouze na tomto vyšetření, vždy mi vyšli vstříc, tak to určitě zkuste

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Easyway:
Mě to naopak přijde logické, protože sama vím, jaký jsem měla ****** v začátku ve svých prsou, natož pak kdybych jich měla osahávat xy. Nehledě na to, že vyšetřovat by se prsa měla v určitou část cyklu, takže už vidím, jak tam všechny ženy chodí vždy v tu stejnou správnou část cyklu.
Mě přijde tedy rozumější, když doktor narovinu řekne, že to, že mi je on vyšetří není k ničemu než když by mi je pravidelně vyšetřoval a tím mě ukolíbal, že vše musí být v pořádku.....
Vážně, spíš budu svá prsa dobře znát já sama, když si je prohmatávám každý měsíc a na jiná nešahám, než dokto, který je prohmátne jednou ročně a nemůže je mít v hmatové paměti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené