arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto školou (Vysoká škola polytechnická Jihlava), buď z doslechu nebo že jste na ní sami studovali. Zajímají mě především ekonomické obory Cestovní ruch a Finance a řízení.
Co jsem četla a slyšela, tahle škola má spíše špatnou pověst, kolují řeči, že tam každý proleze zadarmo a tak, zajímalo by mě, jestli to tak skutečně je, nebo je to prostě normální škola, akorát nemá takové jméno, které ale ani každá škola mít nemůže.

Budu ráda za každou zkušenost s touto školou, jestli litujete, že jste tam studovali, nebo jste naopak rádi, co vám to dalo nebo nedalo, jak školu celkově hodnotíte, negativa a pozitiva. Nebo co o ní víte od někoho jiného. Snad se tu někdo takový najde.
Děkuji za příspěvky.

arrow
profile_image
Michaela603
od 17. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na GothAngel: Ahoj, právě na téhle škole studuji a jsem v 5. semestru . Jsem na oboru Finance a řízení. Mrzí mě, že má škola takhle špatnou pověst. Je to hlavně proto, že dříve to byla jen vyšší odborná škola a tolik to tam neřešili. Asi bude lepší když se konkrétně zeptáš na co budeš chtít Jinak teda studia rozhodně nelituju.

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603: Tak to jsem ráda, že se tu někdo našel Docela by mě zajímalo, když to tak řeknu, jak moc je ta škola těžká, časově náročná. Slyšela jsem názory, že se tam člověk pomalu ani nemusí učit, ale že tam hodně i vyhazují od zkoušek, tak nevím, čemu věřit.
Jinak by mě hodně zajímala matika, mám s ní celkem dost velké problémy, ale to asi záleží na oboru. Na tom Cestovním ruchu je také matematika? A dá se to zvládat?
Ještě bych se ráda zeptala na rozvrh, jestli je nějakým způsobem daný, nebo jestli si to každý může poskládat jak chce, a jestli se to dá poskládat nějak rozumně, abych tam neměla v rozvrhu velká okna.
A ta praxe, to vidíš spíš jako výhodu nebo nevýhodu? Všimla jsem si, že je jím tam opravdu hodně, a už hned v prvním ročníku, tolik praxe jsem nikde ještě neviděla.

arrow
profile_image
Michaela603
od 17. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na GothAngel: No tak přes semestr je na každém jestli se učí nebo ne, ale píšeme normálně v průběhu zápočtové testy...a většina učitelů je externích, kteří dále učí na VŠE nebo na Masárně jinak hodně chtějí, aby jsme psali seminárky.Od zkoušek vyhazují jako asi všude...no tak matika to je téma já sama jsem na matiku fakt blboun...Matiku 1 jsem dala s odřenýma ušima je to taky hodně o učitelovi a Matiku 2 jsem musela opakovat, ale šlo se to naučit, když fakt počítáš a počítáš...nejhorší je tady aplikovaná statistika na tom nás vyházeli polovinu a tu má i cestovní ruch...jinak na cesťáku je myslím jen matika 1 a to není takové zlo...Rozvrh si poskládáš podle sebe a dá se to udělat i rozumně pokud máš dobrý průměr ze známek, tak máš výhodu, že rozvrh děláš dřív než ostatní...praxe je podle mě velká výhoda...já mám za sebou první praxi a dělala jsem opravdu účetnictví a nemůžu si stěžovat, celosemestrální praxe mě teprve čeká a jen tak pro info ze studentů cestovního ruchu udělá státnice pouhých 6%...nevím jestli je to správná volba

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603: Tak to by mě tedy zajímalo, proč ta škola má takovou pověst, když tam tedy vyučují učitelé z MU nebo VŠE, jak říkáš.
Možná to budou hloupé otázky, ale ty seminárky píšete spíše ve skupinách nebo jednotlivě? A musíte třeba dělat prezentace a tak?
Takže myslíš, že i když jsem mívala na SŠ z matiky trojky a čtyřky, že bych to nějak mohla zvládnout, třeba s doučováním? Ono zase pokud člověk nejde studovat něco humanitního, tak je ta matika nejspíš všude, ale takové obory bohužel zase nemají moc uplatnění.
Ale ty jsi tou statistikou prošla, takže se to nějak naučit dá?
Hádám, že ta praxe bude asi neplacená, že? Ne, že by to bylo důležité, jen mě to zajímá. K dobru to ale asi bude, člověk má možnost nabrat nějaké zkušenosti.
Jen 6%? A zbytek to nezvládne hlavně kvůli té statistice nebo kvůli čemu?
Já tedy nevím, protože nikoho neznám, kdo by tam chodil, ale myslíš, že na Masaryčce nebo VŠE by to bylo lepší nebo lehčí? Mám pocit, že tam by to bylo spíš ještě horší, možná i co se týče té matiky a předmětů celkově. Měla jsem spíš za to, že tahle škola bude o něco lehčí, ale jestli jsou tam opravdu takové výsledky...tak tedy nevím.
Možná, že když to člověk chce opravdu dostudovat a snaží se, hodně se učí, tak se tam možná dá udržet.
Ty bys chtěla pak pokračovat někde dál na jiné škole? Je škoda, že na téhle není i navazující magisterské studium pro tyhle obory.
Jetě bych se chtěla zeptat na tělocvik...ten je zřejmě povinný, že? Ten je v pohodě, nebo je to peklo? já jsem tělák vždycky nesnášela

arrow
profile_image
Michaela603
od 17. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No o tý pověsti jsem psala výš...ale taky je to asi proto, že tady nejsou prakticky skoro žádné ústní zkoušky
Seminárky jak kde, ale hodně ve skupinách což je pro mě uplně hrozný...prezentace se dělají skoro v každém předmětu, kde pak obhajuješ tu svojí seminární práci.
Já měla na střední taky 3 a 4 známky z matiky a když si najdeš doučko a budeš fakt počítat, tak se ta matika dá udělat . Statistikou jsem zatím neprošla...teď jí opakuji, ale mám dost velkou naději, že bych to mohla udělat záleží tam na dvou testech a čtyřech seminárkách.
Já mám třeba praxi placenou...to je na tobě, jak si to domluvíš v té společnosti, kde budeš praxi dělat .
Jen 6% udělá státnice, protože na to 3 roky kašlou, zkoušky opíšou a pak nemají šanci se to všechno naučit.
Ne tak jsem to nemyslela, na MU nebo VŠE to bude mnohem těžší, ale třeba taková Jihočeská v Budějovicích je daleko lehčí .
Já budu rozhodně pokračovat dál, nejlépe v Praze doufám. No magisterské obory se řeší, takže je dost možné, že když ty by si státnicovala, tak už by mohli být .
Hele já tělocvik povinný neměla, myslím, že se to rušilo, když jsem nastupovala, každopádně sportů je na výběr dost a ty kredity se hodí. Je tu třeba spinning, kondiční cvičení, plavání a tak . A peklo to není, pan Moravec co to učí je moc hodnej .

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603: Přiznám se, že tohle by mi vůbec nevadilo, že ty ústní tam skoro nejsou, protože jsem hodně nervózní, a je to pro mě mnohem těžší, než psát test.
To se musíte asi nějak scházet, domlouvat...a tak, že? Nebo proč je to pro tebe hrozné? Já pracuji raději samostatně, kolektivní práci nemám ráda, takže tohle by byl pro mě nejspíš problém.
Tak snad bych prošla, ale ta statistika mi teď nahání opravdu strach. Připadá mi zvláštní, že je to až tak moc těžké, že s tím mají problém úplně všichni.
Tak to je fajn, a to můžeš pokaždé na stejné místo, nebo se musí pokaždé jinam?
Já vím, že jsi to tak nemyslela, ale chtěla jsem se pro jistotu zeptat, protože z toho mám takový pocit tak já si nechci školu vybírat podle obtížnosti, ale mám strach, abych to nějak zvládla.
To by bylo dobré, kdyby se to tam otevřelo, ale zase není úplně špatné pokračovat i jinde, ale asi záleží jak pro koho.
Tak to bych snad nějak přežila

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603: Ještě bych se chtěla zeptat všimla jsem si, že na téhle škole mají vyučovací bloky 45 minut, takže každý předmět se vyučuje jen těch 45 minut, nebo bývá i dvě hodiny za sebou (takže hodinu a půl) ?
Třeba na Masaryčce je každý předmět pouze 1x týdně na 90 minut, tak by mě zajímalo, jak je to tady.

A mám ještě jeden dotaz, snad už poslední po dokončení studia na této škole, až budu mít titul Bc., tak můžu pokračovat v tom navazujícím magisterském studiu na kterémkoliv ekonomickém oboru nebo je to nějak dané?

arrow
profile_image
Michaela603
od 17. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No vadí mi, že holky ve skupinách na to kašlou a já třeba dělám všechno no :/
S tou praxí teda nevím, jak to má cestovní ruch, ale nám bylo řečeno, že by bylo fajn dělat praxi pořád ve stejném podniku, že nám to dá víc
Ta statistika je prostě vyhazovací předmět...myslím, že nějakej takovej ten extra těžkej je asi všude taky je náležitě ohodnocená kreditama, že jo
Vyučovácí bloky 45 min? Tak to určitě ne...každý předmět máš jednou týdně cvičení 1x 90 min a přednášku 1x 90 min...jen to cvičení do statistiky máš 4 hodiny v kuse
Jo a některé přednášky jsou povinné to je teďka tady novinka.
No můžeš pokračovat kdekoliv, když uděláš přijímačky . A ty budeš teda zkoušet přijímačky?

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603: To by se mi taky nelíbilo, to je mi líto nedá se na to nějak domluvit? To přece nejde, aby jsi dělala všechno sama.
Logické to vlastně je, tak snad by to šlo. Jen mi tam té praxe připadá opravdu hodně, a nevím, jestli to není na úkor učení, nebo jak to mám říct
To asi ano, to bude tím tak ti držím palce, aby jsi to zvládla. Právě když je ten nejtěžší, tak bych se na něj asi nejvíce zaměřila, což by mohlo napadnout i ostatní
To jsem našla na stránkách té školy, a jsou tam hodiny opravdu po 45 minutách. Je to tady, když sjedeš trochu níž:
http://www.vspj.cz/student/obecne-informace
Tak to je hrůza, 4 hodiny jinak je to tak tedy u všeho? I ta matika má 1x cvičení a 1x přednášku?
To by mi zase až tak moc nevadilo, mě spíš hodně štvou ty cvičení já bych raději pracovala sama, a mám strach z těch skupinových prací a prezentací
Určitě budu, já teď studuji v Brně na Masarykově univerzitě prvním rokem, ale vůbec to není nic pro mě, tak mám v plánu přestoupit.

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603: Ještě bych se chtěla zeptat ohledně toho tělocviku tam je nějaká tělocvična přímo v té škole, nebo se někam dochází?

Už jsem z toho úplně zmatená, protože jsem četla i nějaké starší příspěvky ohledně téhle školy, ale momentálně je tam tedy ta matika povinná?
Vím, že mám na tebe spoustu otázek, tak snad se nezlobíš, moc mi to od tebe pomohlo

Jinak až bych si zapisovala předměty v tom systému, tak se v tom dá přehledně vyznat, co si mám který semestr zapsat?

arrow
profile_image
Michaela603
od 17. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tělocvična je přímo ve škole, ale na takový ty sporty jako spinning se chodí do fitka, které je asi tak 5 minut pěšky od školy.
Ano matika je tam povinná .
Systém je dost přehledný a takové ty problémy při tvorbě rozvrhu asi znáš .
Jen se ptej

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603:
Tak to je moc fajn, že to není nijak daleko. Ten spinning se mi zalíbil, na něj bych chodila ráda.
Tak asi dříve povinná nebyla, proto mě to zmátlo. To není fér
Ano, znám, tak snad to bude v pořádku.
Jinak těm nultým hodinám se dá bez problému vyhnout, nebo jsou třeba předměty, že je budu muset mít? Myslím tu, co začíná 7.10. Špatně bych to stíhala.
Jak ses vlastně připravovala na příjimačky? Co tam třeba bylo?

Jinak jsem se chtěla zeptat, jak moc učebnic nebo skript budu potřebovat, kolik mě to bude asi tak zhruba stát, a máte nějakou školní knihovnu?

arrow
profile_image
Michaela603
od 17. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nultým se v pohodě vyhneš...oni ti učitelé jsou taky líný tak brzo vstávat, takže nultý nejsou vůbec vypsaný
Přijímačky jsou hodně podobné jako ty ukázkové...já jsem se teda upřímně nepřipravovala ten jazyk je trošku těžší, ale myslím, že ten kdo má maturitu s tím nebude mít problém
Knihovna je tam hodně velká a ještě jedna cizojazyčná...no skripta vlastně ani moc nepotřebuješ, všechno je na primátovi a můžeš si to sama vytisknout, takže řekla bych, že ty finanční náklady jsou fakt hodně nízké .

arrow
profile_image
GothAngel
od 23. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela603:
Tak to je super nerada bych vstávala tak brzo, budu přes hodinu dojíždět. Už tak jsem si to užila na střední.
Mě jazyky vždycky docela šly, mám naopak právě problém s tím zbytkem. Ale určitě se nějak připravovat budu, protože nechci riskovat, že bych se nedostala.
Tak to jsem ráda

Trochu mě mrzí, že hodně lidí na tu školu nadává, a že s ní nenajdu nebo těžko práci...protože mi to nepřijde nijak hrozné...
Neznáš třeba někoho, kdo tam dostudoval a práci si bez problému našel?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené