arrow
profile_image
Raffaellos
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky máte někdo nějaké zkušenosti? Zajímá mě,jestli někdo z vás je kadeřnice s maturitou a studuje teď nějakou vysokou školu,děkuji

Myslíš jako vysokou kadeřnickou?
Můžeš navštěvovat profesionální školu hair stylingu.
Jsou to pouze kurzy. Spíš záleží na tobě, jak budeš šikovná, jaké si "uděláš" jméno mezi zákaznicema atd.
V tomto oboru je myslím veliká konkurence a není jednoduché se prosadit.
Spíš, než o nějaké další škole, to je o praxi a tvém umu.

arrow
profile_image
Raffaellos
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nemusi to být přímo v tomhle oboru.. Zajímalo by mě, jestli se dá vůbec s tímhle vzděláním na nějakou školu dostat nebo tak.. Možná jsem se špatně zeptala..

Reaguji na Raffaellos:
Tak promiň, já to špatně pochopila.
No, pokud máš maturitu, tak můžeš kamkoli. Záleží na tobě.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechci být zlá, ale k čemu Ti jako kadeřnici bude vysoká?
Jestli jsi chtěla na vysokou, asi jsi měla zvolit nějakou střední školu.

arrow
profile_image
Raffaellos
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na berryblue:
Před 5 lety jsem vážně ještě neveděla,že někam budu chtít jít...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Raffaellos:
Tak asi zvaž, na co máš a na co ne. A co ti jde.
Je Ti, myslím, jasné, že jestli ses nevěnovala vedle kadeřničení učivu (které vás jako kadeřnice, pochopitelně, neučili), takže problém nastane už při přijímačkách, proti gymplánovi nebudeš mít šanci.
A také později na vysoké budou mít nejspíš středoškoláci trochu navrch- vím, o čem mluvím, já jsem chodila na střední a kamarádka na nástavbu a ten rozdíl ve vědomostech (a tím vůbec nechci říct, že je hloupá!, prostě já jsem to probírala, ona ne) je znát, přestože máme maturitu obě.

arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně tak zvaž jestli a to vůbec máš! Ono prostě budeš v hrozné nevýhodě a budeš muset dělat dvojnásobkrát než ostatní co mají gympl nebo obchodku apod...Vím co se učí na kadeřnici a hodně předmetů co jsou na VŠ tam prostě nejsou a když, už tak okrajově k čemu taky že? Tam se nepočítá s tím, že by někdo šel na VŠ. Už i dostat se přes přijímačky asi nebude žádná sranda zvolila bych přípravný kurz a potom se uvidí.

Tak na přijímačky se dá naučit, někde jsou SCIA, ty se dají celkem procvičit a "naučit" - i když někdo tvrdí, že je to o logice, já tvrdím, že ty příklady bývají na jedno brdo a člověk se v tom může vycvičit. Na školách taká bývají přípravné kurzy, je možnost si vzít doučko....je to o tom, jestli člověk chce a jestli je ochotný to zkusit i za cenu, že se bude muset spoustu věcí doučovat a že to bude mít třeba těžší než jiní, kteří už něco ze SŠ ví. Bude to stát více úsilí a času, záleží, jestli je člověk ochotný to za to obětovat nebo ne.

Co se studia samotného týče, je pravda, že na mé škole už nějaké znalosti ze SŠ předpokládali a navazovali na ně. Byla jsem z gymplu a peckovali nás tam dost, na VŠ jsem měla ty první roky výhodu oproti lidem z jiných škol. Spoustu věcí jsem už znala a nějaké předměty v prváku jsem dala téměř bez učení, protože jsme to brali na gymplu. Navíc jsem se už uměla učit, byla jsem zvyklá na šprtání.

Spíš bych doporučila asi nějakou školu humanitnějšího směru. Tam se to asi dá líp - máš už nějakou představu, jaký směr by tě tak bavil a co bys chtěla zkusit? Nebo zatím netušíš?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Patty: někde jsou SCIA, ty se dají celkem procvičit a "naučit" - i když někdo tvrdí, že je to o logice, já tvrdím, že ty příklady bývají na jedno brdo a člověk se v tom může vycvičit.

No, doufám, že jsi Scia někdy dělala..... Já opakovaně, jak OSP, tak matiku a nevím, proč si všichni myslí, že Scio testy jsou jako přijímačky- to musíš mít v hlavě, nikdo Tě v podstatě na ně nenaučí! aximálně, jak je efektivně řešit, ale ne, jak VYřešit.

Cituji berryblue: No, doufám, že jsi Scia někdy dělala..... Já opakovaně, jak OSP, tak matiku a nevím, proč si všichni myslí, že Scio testy jsou jako přijímačky- to musíš mít v hlavě, nikdo Tě v podstatě na ně nenaučí! aximálně, jak je efektivně řešit, ale ne, jak VYřešit.

Ano, scia jsem dělala a když jsem je zkoušela poprvé, šlo mi to pomalu a měla jsem nízký percentil...pak jsem je procvičovala fakt hodně a zlepšila jsem se o dost. Mám to z vlastní zkušenosti, naučila jsem se řešit různé typy příkladů, věděla jsem, za jaký konec to chytnout a hlavně jsem se zrychlila. Jsem přesvědčená o tom, že se to dá natrénovat. Samozřejmě, že to chce mít nějaký základ, ale kdybych šla psát SCIA bez přípravy, tak bych určitě nedopadla tak dobře, jako když jsem je dlouho procvičovala. Většina právě řekne: neuč se, není na to co. Já tomu nevěřím, procvičování podle mě smysl má.

A že tě nikdo nenaučí? Já se učila sama... když jsem nějaký příklad nevěděla, ptala jsem se kamarádů, hledala v knížkách (myslím tutor vydal nějakou knížku s typy, jak řešit tyhle příklady...). Prostě se v tom zlepšit dá. Můj názor, moje zkušenost...třeba máš jinou. Já se díky tomu dostala na VŠ (pak jsem šla tedy nakonec na jinou, kde SCIA nebyla). Ale jsem přesvědčená, že kdybych tam šla naslepo a viděla scia poprvé v životě až na místě, že bych se nedostala.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlasím s Patty, že se dají SCIA ,,naučit". Co se týče OSP (obecně studijní předpoklady), tak jsou všechny testy pořád na jedno brdo. Jen se mění čísla (ano to trochu přeháním, ale typově ty příklady sedí).
Horší už je to s těmi zaměřenými testy (ZSV, matika, biologie)...dělala jsem ty ZSV a ty vyžadovaly docela podrobné znalosti.

Jinak mám názor jak ostatní. Určitě studovat VŠ můžeš, bude tě to stát jen mnohem větší úsilí, ale jít to může.
Jen nám přibliž, o jakou VŠ máš zájem, co by tě lákalo, ať můžeme radit konkrétněji

arrow
profile_image
Elaine1
od 14. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Také si myslím, že by to neměl být problém, pokud opravdu chceš a máš zájem o jistý obor. Bude ale potřeba se hodně učit, už na ty přijímačky, budeš také v nevýhodě oproti lidem z gymplu, ti mají mnohem více informací a jsou zvyklí se pravidelně učit.

arrow
profile_image
Milou Maisonneuve
od 14. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jasný, to je můj případ !
Jsem vyučená kadeřnice, po ní jsem šla na nástavbu, obor podnikání. A teď studuji vysokou školu, obor marketing management. Tento rok mě bude čekat zakončení - bakalář. PO ní se chystám na magisterský studia
Mimo to jezdím na různý kurzy, školení ohledně kadeřnictví..

Jasně, není to o tom, jakou má člověk střední. Já jsem kosmetička a taky studuju VŠ. A ostatní rozhodně žádné výhody z gymplu atd. nemají. Záleží hlavně na tom, jestli je člověk ochotný vzdát se volného času.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené