arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prosím o názory, zda je normální a v pořádku "propálit" za 15 dní v bytě 25m2, kde se ani jednou nevařilo, nepralo atd. 126kw elektřiny tudíž 756kč? 1kw = 6kč. S boilerem jsou tu nějaké problémy, sepíná několikrát za den a kolečko u elektoměřiče se točí jak o život, to samé, když jede mikrovlnka, ale ta jede max. 2 minuty a ani ne každý den. Je tu ještě stará lednice a teď těch 14 dní tu bylo 33 stupňů, tak "hučela" 24 hodin denně. Majitelka musela boiler několikrát poupravovat, abych měla teplou vodu na celé vysprchování, jsem tu já a 5 morčíků, ano máme nějakou tu spotřebu vody, ale šetřím s ní a myju si třeba ruce ve studené atd. Mohlo by to být tím, že je ten boiler třeba starý a rozbitý? Říkala, že koupí nový, ptala jsem se, zda je starý a že prý ne, tak to nechápu, vevnitř je něco prasklého, takže nejnovější rozhodně nebude. Lednice vypadá, že ještě zažila minulý režim, majitelka měla fajn nápad, ať si jí vypnu a ušetřím na elektřině - řečeno vážně

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Záleží na x věcech. Jaký příkon má bojler a lednička? Pokud jsou to staré krámy, tak je to možný a z elektroměru si fakt můžeš udělat větrák. My předloni vyhodili starou calexku a mrazák a vracelo se nám přes 8 000.
Bojler by se měl spínat jen v nočním tarifu, pokud je tam dvousazbový elektroměr (když se podíváš, tak byl měla vidět dvě okýnka s čísilkama).

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na valux:
Ten noční tarif mi byl porazen, ale majitelka říkala, že to být nemůže a že by se pak chlapi podemnou - mají vlastní, nevykoupali a že mají skoro stejně velký a stačí jim to pro 5 chlapů, že se denně koupou, ale to nemůže vědět. Že noční tarif vyjde stejně a že pak voda vystydne blabla... A ano, když začne svítit bojler a nahřívá - několikrát denně, tak z toho elektroměru trochu větrák mám. Stačí si umýt ruce nebo tak, myju si je teď většinou ledovou atd. protože to nahazuje vážně několikrát denně. Dost mě to štve, dovnitř nesmím lézt, má to přelepený lepenkou, takže ani nevím objem, ale měla jsem ho přeměřit a má 55cm, prý že sem dá nový, ale s její leností, si nejsem jistá, zda to bude ještě tenhle rok a slovo nový, je mi jasný, že ho vezme z jiné nemovitosti, kterou vlastní, pochybuju, že by kvůli mě vyhodila x tisíc. Lednice hučela ve vedrech 24hod. teď už vynechává, ale to se to kolečko točí alespoň pomalu, ale dohormady je to měsíčně nejméně 1500kč. Já původně měla platit 9000kč a strop a teď přišla s tím, že popelnice - chápu, ale elektřinu i vodu zvlášť, takže nastal takovýhle problém, když jsem to začla sledovat a počítat.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moník31: při takových spotřebičích je noční tarif nutný! Musí na ně být souhlas ČEZ a příslušné jističe. To sis jako nepřepsala elektřinu na sebe? My to požadujeme od každého nájemníka...(máme v baráku 3 elektroměry)

Ohříváme vodu také v bojleru, topíme akumulačkama ve 4+1 a naše měsíční platba elektriky je za všechnu spotřebu včetně topení 1350,- už roky vyzkoušená...

Myslím že by sis měla už natvrdo přiznat že sis prostě vybrala blbě neúsporné bydlení na které jednoduše nemáš a je to škoda peněz i nervů...viz všechny tvé předchozí diskuze...

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: Myslím že by sis měla už natvrdo přiznat že sis prostě vybrala blbě neúsporné bydlení na které jednoduše nemáš a je to škoda peněz i nervů...viz všechny tvé předchozí diskuze..

Souhlasím. Radši odejdi, tady jsi fakt nevybrala dobře.

My měli spotřebu v bytě s bojlerem bez nočního tarifu asi 10 kWh/den, poté, co jsme si nechali upravit připojení tak, abychom mohli využít i noční tarif (na který jsme se snažili i prát v těch odpoledních hodinách), tak nám klesla asi na 3-4 kWh/den.

Vykašli se tam na to, takhle se fakt nedoplatíš a ještě máš nervy s majitelkou.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: ale dohormady je to měsíčně nejméně 1500kč.

1500 Kč za elektřinu?

My platíme 700 Kč za dva lidi, topení a teplou vodu máme na plyn, na elektřinu máme klasické spotřebiče, notebooky atd. a vaříme na ní (včetně trouby samozřejmě) a vycházíme naprosto v pohodě. Byt 80 m2.

Odejdi, jinak tady na tom bydlení zešedivíš.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh:
Tak to já moc dobře vím, že jsem si nevybrala dobře, kdyby nebyla situace jaká je, nejdu sem ani omylem, i když vnitřek se mi moc líbí a musím uznat že rozdíl oproti paneláku je tedy dost znatelný - v pozitivním slova smyslu.

K čemu by mi bylo přepsaní elektřiny na mě? To by zas měla keců, že je to papírování, nic línějšího jsem v životě neviděla.

Každopádně se budem jako "rodina" stěhovat někdy kolem května, buď se to začne řešit, nebo už to v řešení bude - to nezáleží na mě, takže to máme s klukama (morčíkama) jako takový azyl, vybrala jsem si to proto, že je to blízko a hlavně slibovala 9000kč a pak jsem tu bydlela 5 dní bez smlouvy a pořád jsem si o ní musela říkat, psala jí prý celý den a byla z toho celá hotová. Takže asi ostatní žádné smlouvy nemají, protože jinak by měla předlohu.

Už jen to, že v katastru to má zapsáno jako 84m2 jedna bytová jednotka heh. Tohle byla původně půda a ti dělníci jí z toho udělali dva malé byty a ona ani neví, kolik mají, ještě je to postaveno i křivě a má to tady různé mouchy, no holt někdo si vydělat umí.

Zkusím na ní vyrukovat s tím nočním tarifem ještě, protože řeči, at si pořídím ledničku A+ nebo ať jí vypnu jsou jak od debila.

1350,- za elektřinu v 4+1 za měsíc a topíte jí?!

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Phaeton:
Nemohu odejít. První důvod psát nebudu, byl by na dlouho, byl by jistě nepochopen atd. Druhý důvod je, že tu musím být tři měsíce, jinak nedostanu 10 000kč kauci a ještě bych tu nechala těch 9000kč, my si vzaly půjčku od banky a kamarádky a tu chci pak předčasně splatit, chtěla jsem to zvládnout s příspěvkem na bydlení, prostě na určitou dobu - říkám tomu azyl, ale bez něj bych byla rychle finačně v pr... Takže kdybych odešla, skoro celá půjčka by byla v pr... a já bych jí z důchodu platila 7,5 let a ještě dvojnásobek heh. Na sociálce jsem jim to normálně řekla, mladíkovi bylo jasný, že je to levota, ale když mi napíše čestný prohlášení, že tu mám trvalý pobyt jen já, tak to projde. Jinak ona působí dost mile, samá sranda sranda, prý dělá masáže, léčí energií, pěkný ***, sedí doma na prdeli a je líná sejít jedno patro, aby mi tu smlouvu podala, ale u toho už se spíš bavím.

Takže teď si vydobít ten noční tarif a nebo nový boiler? Jinak vypadá takto:

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: K čemu by mi bylo přepsaní elektřiny na mě?

no že by sis řekla jaký chceš tarif ne Platila bys jen za sebe a přímo ĆEZu, ne majitelce a jen za to kolik propálíš...pokud je tedy elektroměr pouze na byt kde bydlíš...o čemž se tady ale dá klidně pochybovat

Cituji Moník31: 1350,- za elektřinu v 4+1 za měsíc a topíte jí

no vždy píšu že topíme, ohříváme vodu, pečeme, vaříme + všechny spotřebiče...nemáme v baráku plyn, solár nebo tak něco...vše jde na elektřinu

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: vydobít ten noční tarif

tak hlavně to bude nejspíš obnášet změnu v elektroinstalaci a ta taky něco stojí...spíš víc než ten bojler...ale i když bude nový bojler, tu podstatu vysoké platby to stejně nezmění...

Mamka si vloni bojler vyměnila za nový (po asi 20 letech) a žádný přeplatek na el. to nepřineslo...i když možné nějakou úsporu spotřeby ano, protože doplatek i při zvýšení ceny za el. nebyl...ale nejspíš nic zásadního

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: o čemž se tady ale dá klidně pochybovat

Taky mi to tak přijde, že se na "tvůj" elektroměr točí snad zbytek baráku.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh:
Mě napadlo, že by mohl být starý a rozbitý, někde jsem četla, že se v něm usazuje vodní kámen a že to pak více bere, takže nový bude na nic? Tak to tady pojede takhle asi pořád Maximálně nová lednice alespoň, tahle vypadá, že zažila první světovou. Ale u tý aspoň to kolečko nejede jak blázen, i když otáčí se samozřejmě pořád, no elektroměr mám v bytě, ten si hlídám, zapisuju, stejně tak kubíky u vody - to je ale v normě. Jinak tu prý noční tarif měli, jestli nekecá. A chlapů je podemnou pět (vždy asi týden) a prý jim stačí skoro stejně velký! Moc jí to ale nevěřím, nebo se taky nekoupou denně, znám chlapi a zvlášť když jedou 12-ky za sebou. A to ještě jede na elektřinu topení, ale to prej někde u ní, to bych se prý nedoplatila, to je prý 30 000kč ročně. Právě si říkám, co v zimě?! To ten boiler bude hřát třeba ještě míň, bude se muset svítit a tak. Jinak v koupelně mám větrák vyvedený přímo ven a ještě dveře někdo nedodělal až na zem, tak tam bylo něco daného, ale už není, no bude to chtít amatérské opravy, prý tu jsem povinna provádět opravy, když jedna nepřesáhne 1000kč, takže černá tlustá lepenka na větrák to jistí

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moník31: a jak budeš v zimě topit? Často se topí i tak od září, října...

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Phaeton:
To napadlo kamarádku taky. Jenže vedle mě nikdo nebydlí, teda teď tam má často nějaké ubytované návštěvy, podemnou jsou chlapi 12 hod. v práci, jsou tu týden ano, týden ne, jezdí ze Slovenska a ona bydlí se svou matkou v domě vedle. No jestli by to mohlo být propojené... ?...

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh: Reaguji na farahh:
Je tu topení na elektřinu, prý ale na ní, to je prý v těch 9000kč, doufám, že to zase není jen prý, to už by asi jela Ze začátku vypadala, jak ráda pomáhá lidem a upřímně je na ní vidět, že jí jde ku*evsky o prachy, aby mohla sedět na zadku.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené