arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, nedjřív bych chtěla říct že se zítra chystám k Dr a dneska sháním jen info co by to mohlo být. Ve čtvrtek odpoledne mě z ničeho nic začalo bolet doslova celé tělo (záda, klouby, hlava, břicho) a večer jsem měla 39.5 horečky, brala jsem acylpyrin, ten mi pomáhal, v pátek jsem se cítila úplně normálně, vůbec nic mi nebylo, v sobotu navečer se mi to vrátilo, horečky 39 jsem srazila opět práškama. Dneska je mi zase dobře ale na rukou a kolenou se mi objevila vyrážka, lehce to svědí ale dá se to vydržet. Nevíte prosím někdo co by to mohlo být? Mám doma 3 a půl měsíční miminko a bojím se aby to nechytla taky a do rána je dost dlouhá doba a trochu se bojim co se dozvim

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, takhle jsem se osypala po penicilinu (po 7 dnech užívání z 10).. Je možné, že jsi alergická na aspirin a alergie se projevila až teď, po tom, co jsi jej několik dnů po sobě brala na tu horečku..
Ono stejně tady bude asi padat spousta možných názorů, ale rozsekne to až zítra pan doktor.. Chápu, že se bojíš o miminko, tak hlavně, ať je pak všechno v pořádku

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska86:
děkuju takže myslíš že to může být reakce na ty prášky? je fakt že jsem je brala poprvé
Je mi divný že je den klid a den kdy se nehnu a je mi zle.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mafeska:
Jo, může být.. Třeba máš klasickou chřipku (teplota, bolest celého těla atd.) a ta vyrážka je reakce na aspirin.. Ale Omlazení bohužel nemůže suplovat lékaře, tak je to jen takové odhadování..

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska86:
já vim že nesupluje lékaře, zkusila jsem to že třeba někdo bude vědět, na netu mi vyskočily samý neštovice, zarděnky apod tak tady zkoušim zjistit co by to asi tak mohlo být.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na mafeska:
Tak držím pěsti, aby to nakonec byla jen nějaká "prkotina"

Více ti určitě řekne až lékař. Akorát bych ti poradila nesrážet tu horečku, má v organismu své odpodstatnění. Dovolím si tu ocitovat výrok jedné lékařky, vyjádřila to tu velmi hezky a pochopitelně: "Zvýšení teploty je reakcí mozku na přítomnost zánětlivých molekul v krvi, mozek se dozví o infekci a cíleně zvedá teplotu, aby infekci rychleji zvládl. Když si vezmete antipyretikum, zablokujete imunitní reakce v těle, tyto látky přestanou do mozku téct a mozek je mylně informován o tom, že je po infekci a teplotu sníží. Jenže tyto léky nemají žádný vliv na bakterie/viry, vy si jen snížíte obranyschopnost, virů je ve vás stejně jako před polknutím prášku -jen se nebráníte."

(zdroj: http://www.slobodavockovani.sk/news/jak-zustat-zdr avy-navzdory-vasemu-lekari-medunka-8-2012/)

arrow
profile_image
eowyn
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych naopak horečku už srážela, 39,5 je už vysoká teplota. Nesrážet tak do 38 max 38,5. Jinak napadá mě, že by se mohlo jednat o spálu, odpovídá tomu i to, že ti vyrážka vyskočila až po pár dnech. Co krk, bolí tě v krku? Máš naběhlé mandle?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na eowyn:
ne, nic mě nebolí, rýmu, kašel, bolení v krku nemám. Dneska se zase cítim úplně normálně.

Reaguji na _Hanka:
nesrážet jo, smysl to dává ale nedá se to vydržet, zvlášť když mám doma mimi a musim normálně fungovat.

arrow
profile_image
aangie
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Horečka by se neměla srážet lékama, jenom u život ohrožujících stavů. Mně kdysi pediatrička řekla, že stačí si dát koupel s teplotou vody jen o dva-tři stupně menší než je aktuální teplota těla a skutečně to funguje. Dělám to tak s dcerou od miminka a i všichni v rodině. Léky na srážení teploty jako je aspirin a všechno, kde je paracetamol, jen ulevují od příznaků chřipky, neléčí. Chřipku léčí imunitní systém, který se léky právě oslabuje. Existují studie, které prokazují, že skupina lidí s chřipkou, která brala léky na potlačení teploty, potřebovali po nemoci delší čas, i několik týdnů, než se zase dali dokupy. Kdežto ve skupině, která nebrala léky na potlačení teploty, hned po chřipce všichni mohli existovat ve stejném stavu jako před chřipkou, t.j. byli komplet fit, jako kdyby ani nemocní nebyli.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Miska86:
prkotina to bohužel není, je to spálová angína

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené