arrow
profile_image
Hanibanny87
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, měte někdo s tím zkušenosti, a jak jste to vyřešily... Už dva roky mám hypertenzi se kterou se léčím, a zárověň užívám i antikoncepci Harmonet. I když se léčím pořád mám tlak kolem 170/100... Gynekolog se odvolávám na internistu a na opak... jak jste na tom vy? Moc díky za rady

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě doktorka měří tlak pokaždé když si dojdu pro recept. Jednou jsem měla dost stresové období v práci, bylo léto, vedra a tlak jsem měla vysoký a antikoncepci jsem prostě nedostala dokud se to nesrovnalo. Neukecala jsem nic, prostě mi řekla že si to nedovolí riskovat. Po měsíci jsem tam došla znova a nejdřív jsem musela 24 hodin chodit s připnutým přístrojem co mi monitoroval tlak a až pak byl předpis. Nikdo s vysokým tlakem by podle mě neměl antikoncepci vůbec brát. Je možné že je to i příčinou vysokého tlaku. Zkus vysadit a uvidíš, nemá cenu riskovat zdraví.

Cituji Haniccino: Nikdo s vysokým tlakem by podle mě neměl antikoncepci vůbec brát

Přesně tak, je to napsané i v příbalovém letáku.

arrow
profile_image
Hanibanny87
od 24. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já to chápu, podle gynekologa a to už jsme jich vystřídala 4... pokud to dovolí internista tak, s tím není problém... No tak nevím, co si o tom mám myslet, a hlavně jak se pak chránit při pohlavním styku. Kondom moc nepřichází v úvahu, přítel je docela vybaven a pokaždné nám praskne.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Hanibanny87: dobrý internista by to vůbec neměl dovolit

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám taky vyšší tlak a přikládám to antikoncepci, ale ty už máš opravdu vysoký a to není sranda. Mám kolem 140/95 (někdy méně-dost mi to kolísá) ale tvých 170/100 se mi zdá opravdu hodně.
Tak se zkus gynekologa zeptat na variantu náplastí nebo nitroděložního tělíska. Taky jsem slyšela o nějakých injekcích jednou za tři měsíce, spoléhat na kondom ve vašem případě je dost riskantní.

Cituji Hanibanny87: jak se pak chránit při pohlavním styku. Kondom moc nepřichází v úvahu, přítel je docela vybaven a pokaždné nám praskne.

Já když nebrala HA, tak jsme kupovali ty XXL a bylo to trochu lepší ale nejraději Pharmatex (dej si ho do vyhledavače)

arrow
profile_image
unt
od 18. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vždy jsem měla velmi nízký tlak, po nasazení antikoncepce jsem se dostala na 180/100, lékařka se tím zabývala až po mém upozornění. Vyzkoušela jsem 3 druhy včetně náplastí a nějaké nízkohormonové novinky. Naprosto bez odezvy, tlak stále vysoký, nezbylo mi než vše vysadit a teď po cca 2 letech se to teprve dává do normálu. Někdo prostě není vhodný typ pro tento druh antikoncepce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené