arrow
profile_image
Glamour_fairy
od 11. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky, chodíte některá z vás na Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě? Nebo chodili jste v nedávné době?
Rozhoduji se, jestli zvolit vošku nebo jít na Ostravskou na sociální práci. Zajímalo by mě ,jestli jste se brzy uplatnili (pro absolventky), náročnost studia ,a jestli je tam nějaká makro/mikro ekonomie nebo něco takového záludného(nejde mi matematika), praxe se prý počítá do života s tím, že se dochází pravidelně někde do zařízení- jestli je to pravda a vaše postřehy celkově. Děkuji mockrát )

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka tam chodila rok a pak přestoupila na VŠ, voška ti bude k ničemu, uplatnění v oboru skoro žádné.
Být tebou, tak když tenhle obor, tak raději na klasické VŠ.

arrow
profile_image
pralinka.23
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

na co chodit na vošku? úplná zbytečnost a blobost dle mne. Studuji třetím rokem obor zdravotně-sociální pracovník na ostravské a jsem spokojená. Praxe máme hodně ale určitě se ti nepočítá do budoucna. To si myslím, že je všude. Jinak mám kámošky na sociální práci a myslím, že ok. Jsou to dva podobné obory ovšem studijními osnovami a předměty úplně jinde. Zdrav-soc. má právní ukotvení pro výkon práce sociální pracovnice v nemocnici. Za mě jdi na vysokou školu. Budeš mít titul alespon bc, lepší možnosti pracovního uplatnění, Můžeš jít dál studovat na navazující studium. Neřešíš docházku jako na vyšší odborné škole. Vím, že ty holky ze sociální práce ještě stíhají brigády úplně v pohodě. Školu nemají každý den. To učivo se dá zvládnout. Přístup na fss je v pohodě. Jak vyučujících na katedře tak i na studijním. Na vošce počítej s průběžnými testy, zápočty ke zkouškám, a docházkou. Na vysoké ne.

arrow
profile_image
pralinka.23
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na pralinka.23:
Jinak k té praxi, je průběžná a souvislá. Průběžná jednou týdně přes semestr, souvislá 3 týdny. Máš plán podle kterého se postupuje. Např. u nás byl prvák cílovka osoby se zdrav. postižením, senioři... Druhák jsme měli v zimě úřady,OSPOD, v létě nemocnice. Třeták děti. Praxi si hledáš sama, kde chceš třeba podle místě bydliště. Mohu pak dát i tipy na dobré praxe

arrow
profile_image
lucinnka
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, uplatnění je různé, někdo najde práci hned po škole, někdo hledá i několik měsíců. Celkově míst pro sociální pracovníky na Ostravsku je málo a uchazečů o tuto pozici přebytek. VOŠS ti dá více praxe, ale není to VŠ, spousta absolventů této školy studují znova na Bc.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené