arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všichni, potřebu Vaši radu. Mamka pracuje 2 roky v jistém malém podniku. Kromě jí samotné tam pracují další 4 zaměstnanci, kteří jsou navzájem příbuzní či kamarádi od školy. Nyní jededn z nich, vedoucí, přišel za mamkou s tím, že málo pracuje, že s ní není spokojený a že by se měla nad sebou zamyslet, že bude konec šk. roku (podnik je závislý na chodu MŠ a ZŠ) Prý už je to přes půl roku, co s ní není spokojený (proč přišel až teď tedy?). Jenže mamka naopak maká jako fretka, jeden její kolega, který dělá na stejné pozici, chodí do práce déle než je pracovní doba, ale všichni ho krejí, většinu práce mamka udělá i za něj, jelikož on se spíš veze. Stěžovat si mamka nemá kde, všechno je to tam jedna ruka. Myslíme si, že ji prostě chtějí vyštípat, že tu pozici mají pro někoho schovanou. Jenže jsme na vesnici, práce není. Když dá výpověď, pracák ji nevezme, když jí vyhodí, napíšou jí do posudku, že nebyli spokojeni s pracovním nasazením. Jak se má mamka bránit? Je to křivé obvinění, všichni to vědí, ale nikdo se jí nezastane, přeci nebudou proti kámošům. Děkuji za všechny rady a nápady...protože jsme z toho zoufalí

arrow
profile_image
madeleine91
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Za současné situace se asi bohužel nijak bránit nemůže. Ovšem kdyby potom dostala výpověď pro nadbytečnost a (podle tvé domněnky) obsadili to její místo někým jiným, mohla by se bránit soudně. Pochybuju ale, že by byl zaměstnavatel tak hloupý a neohlídal si to.

arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na madeleine91: nemyslím si, že by jí dal výpověď pro nadbytečnost, ale kvůli tomu, že údajně pracuje málo, jak jí bylo řečeno...na této pozici musí být 4 zaměstnanci, ani víc, ani míň,takže nadbytečnost se neřeší

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji La Bella: ale kvůli tomu, že údajně pracuje málo

Hm, ale to by musela ještě předtím min. 2x (myslím) dostat nějaké písemné upozornění nebo výtku, aby jí mohli jen tak vyhodit... A u okamžitého zrušení PP by musela hrubě porušit kázeň.

arrow
profile_image
Michellka mojeid
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Museli by jí dát písemnou výtku s tím, co dělá pracovně špatně a do kdy má tyto závady odstranit.
Až pokud je neodstraní, můžou jí dát výpověď.
Hlavně ať nepodléhá žádným výhružkám a nepodepisuje dohodu!
Pokud by jí zaměstnavatel řekl, že závady neodstranila a měla by pocit, že to není pravda, pak se může poradit nebo si přímo postěžovat na inspektorátu práce nebo na pracovním úřadu, které by měly tuto situaci řešit.
Mamka by bohužel měla dávat majzla ať má vše v pořádku - chodí včas, nefláká se na netu apod. a sbírat pokud možno důkazy, že nepracuje ve srovnání s ostatními špatně. Třeba si zapisovat kdy toho kolik udělala, kdy přišel kolega pozdě apod. Tím by mohla dokázat že ji chtěli vyštípat.
Člověk se nesmí nechat a hlavně ať opravdu nepodepisuje žádné dohody že odchází dobrovolně pod pohrůžkami nějakých negativních doporučení apod. Praktiky některých českých zaměstnavatelů jsou opravdu odporné. Třeba u nás na firmě dostávali lidi na podpis 3 různé varianty výpovědi, jen jedna byla dle zákona, ale ta jim byla pod pohrůžkou velkých problému v budoucnosti "nedoporučena". Bohužel všichni podlehli. Já bych se v takové chvíli zvedla, sebrala všechny 3 smlouvy a šla si udělat kopie. Pokud by mi pořád vyhrožovali, šla bych to oznámit na inspektorát práce. Dokonce jsem si jednu dobu nahrávala každý rozhovor s nadřízeným na telefon.
Pokud totiž mamku donutí na dohodu, nedostane podporu! Výpověď pro nadbytečnost jí taky nebudou chtít dát, protože by měla nárok na 2 měsíce výpovědní lhůty + 2 měsíce odstupné. Takže to budou hrát na neplnění úkolů nebo porušení pracovní kázně, to ať si hlídá. Víc se poradit nedá, je to boj. Znám to sama

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Michellka: Pokud totiž mamku donutí na dohodu, nedostane podporu!

Dostane, ale jen 45%.

Pan šéf si to popletl, vypoveď může dát po pùl roce co není s pokojen s prací ale až po třetím PÍSEMNÉM upozornění mezi kterými musi byt minimálně 2 měsíce rozdíl. Pokud ji vyhodi za nadbytečnost a pak někoho přijme ta ho zkusit zažalovat. A práci za kolegu, pokud se pozná, že je to jeho práce, tak ať medělà a hned bude volne misto po flákači

arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na TheCarex: ona nedělá práci za kolegu, oba dělají stejnou práci, stím že dělá, kdo má čas...jenže ten druhý kolega prostě nedělá, a vedení nezjišťuje, kdo co dělá, prostě to mají dělat obě...takže co?

arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jinak děkuji moc za všechny rady a nápady

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené