arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, tak pořád jsem tu, pořád nemám smlouvu a stále není kolaudace - dnes stavět na černo je asi nějaká móda Měla jsem platit služby 2500kč max. 3000kč, zbytek že by kdyžtak majitel zaplatil "ze svého". Nyní budu platit jen služby, jelikož není ta kolaudace, tedy bylo mi to napsáno přítelem po naléhání v sms. Dnes jsem se dozvěděla, že topení na plyn taky nebude žádná levná záležitost.Tak by mě zajímalo, když topím zatím lehce v místnosti cca 15m2 a pak topí ještě jedno malé na wc - blbne, takže když začnu lehce topit v místnosti, na wc začne opravdu vařit i když je na nule, kolik cca můžu platit? Plyn mají asi od Centropolu, samy na něj pouze vaří. Ještě by mě zajímalo, na wc mám vodu ze studny, zda je tedy možné, aby do topení také tekla voda ze studny? Jejich syn si myslí, že ano... Děkuju předem za jakékoliv rady

Promiň, ale tvoje vysvětlení jsem nějak nepochopila. Ty máš vlastní plynoměr na svoji místnost a WC? Nebo je jeden plynoměr, pronajímatel si odečte "svoji" spotřebu na vaření a ty zaplatíš zbytek? A s tou vodou je to nesmysl, topení je uzavřený okruh, tam koluje stále stejná voda, neodtéká, takže ani nepřitéká. Jestli máš pronajatou jenom jednu místnost, tak spotřeba nebude veliká. My jsme za topnou sezonu zaplatili cca 60000,- za plyn, ale je to dvougenerační rodinný dům, takže za 15 m2 bude nula nula nic.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sirka:
"Nebo je jeden plynoměr, pronajímatel si odečte "svoji" spotřebu na vaření a ty zaplatíš zbytek? "
Přesně tak. Budeme to teď každý večer chodit schválně fotit, když odejdou do hospody, ale stejně...
S tím topením to musel do sklepa a ta voda tam nějak myslím natékala, pak jí musel trochu vypouštět - nějakou starou a trochu špinavou z každého topení. Barák je větší, než 1 místnost, ale ty dvě místnosti neobývám a ani nechci a v jedné jsou stejně narvané staré skříně, matrace atd. po jeho matce. Mám tu dost vlhko, zvlášť ta větší předsíň, kde mám dost věcí včetně wc a koupelny, je to opět přistavěný Ytong, tam dal topení pryč, že dá menší a zatím se tak už nestalo a to na wc se bude muset vypnout, protože zlobí, jako odpojit, protože je na nule a zbytečně vaří, když to zapnu tady. Vodoměr je ve sklepě a elektroměry jsou dva, ale vůbec jim nerozumíme, jsou třífázové.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moník31: Ach jo, holka, jak Tě tak čtu, jdi radši zpátky k mámě nebo na ubytovnu. Ubytovna Tě vyjde zhruba nastejno, možná i levněji, na dlouhodobé ubytování dávají i slevy. Máš jasně dané co platíš a za co a energie navíc Tě zajímat nemusí.

ad topení - začíná topná sezóna a tak se samozřejmě musí voda v topení dopustit a rovněž následně z něj i vypustit vzduch.

ad plynoměr, elektřina - je naprosto nesmyslné část odečítat a část platit podle toho, co zbude. Jestliže každá jednotka (a je jedno jestli je nebo není zkolaudovaná) nemá svůj měřák, i kdyby podružný, spotřeba se rozpočítává podle hlavního měřáku. V zásadě vždy jsou nějaké ztráty a v případě, že nějaká jednotka měřák nemá a hradí "to co zbude", tak pochopitelně hradí i ty ztráty, které by se za normálních okolností rozpočítali mezi všechny jednotky.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Veselka10:
Kdybych se měla ještě jednou v brzké době stěhovat, tak to už asi psychicky, fyzicky a za chvíli ani finančně nedám. A to nemluvím o tom, jak ten stres má vliv i na moje zvířata... Ale asi 14 dní tady už jsem hledala na internetu a byla připravená, že budu muset pryč, než jsem si vynutila odpověď, co tedy a jak bude a dostala jsem sms cituji: Zatím se nestresuj, bez jednotek neni co pronajímat... Ale energie se platit musí, to je bez debat... A tak se řídím ještě jednou jeho větou - Nech to koňovi. Jinak by člověku už asi hráblo. Samozřejmě být tu někdo cizí, tak to by byl asi mazec. Jen mě znervózňuje, že se blíží prvního a nikdo nic. Ale mám tu pomocníka, jeho syna a ten mi to všechno ukázal, vlezl mi to nafotit i do sklepa atd. Nebýt tady on, tak nevím. Jediné, co mě ještě trápí je popelnice, opět problém zařídit a svůj odpad mám házet kamsi, odkud ho pan majitel po skoro měsíci vzal, začal rozdělávat pytle s mým odpadem! a sypal to vše do jednoho velkého a rukama to tam mačkal - jsou v tom i bobky a moč od mých morčat Pak to někam vezl. Tak abych neměla problém, popelnici oni mají a já tu mám tr. bydliště, ale žádnou smlouvu a vím, že se odpad platit musí. Každopádně popelnici samozřejmě chci a potřebuji a ne, aby mi nějaké p*ase hrabalo v odpadcích. Na začátku jsem si o ní tak 10krát řekla - to je v pohodě, to je v pohodě, ať to neřeším, tyhle věty používá hodně pronajímatelů.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moník31: Chápu, že to není lehké a další stěhování je také na budku, ale na Tvém místě bych se poohlížela jinde. Ovšem ne zbrkle, ale v klidu hledat a myslím, že i najdeš.

Odpady si dojdi zaplatit na místní obecní/městský úřad, pokud tam máš trvalé bydliště, jak píšeš. K tomu se musíš přihlásit ty sama. Pochybuju, že máš nárok na vlastní popelnici, u nás je to tak, že do pěti osob je jedna popelnice, nad pět osob máme nárok na dvě známky na popelnice. To si zjisti na místním úřadě. A taky bych hlasovala, aby sis radši hledala nové bydlení. Obávám se, že s tímhle přístupem majitele je to pěkně na budku.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Moník31: a při hledání nového bydlení by sis měla otevřeně přiznat, že nemáš na to, co chceš! Uvědom si, že většina lidí v ČR si nemůže dovolit bydlení v domě v přírodě, po kterém prahneš. Speciálně pro člověka samotného, na sociálních dávkách je to nereálné. Protože čím levnější bydlení takto budeš hledat - tím spíš to bude ruina, ze které vylezou extrémní finanční náklady, zvlášť když např. trváš na hodně teple vytopeno. Nechci se tě nijak dotknout, ale vrať se na zem.

Jinak popelnici si prostě musíš koupit, stojí cca 1200 Kč. Zadarmo ti ji nikdo nedá, to není ničí povinnost.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sirka:
No já právě koukala na Pražské služby a musí to řešit majitel. U té minulé inteligentky bylo popelnic - ona měla svou velkou, její matka svou plus na Bio odpad, ti Slováci měli jednu ještě větší a mě zařídila stejnou jako sobě. Ale taky nechtěla. Musí to zařídit majitel a mít výpis z katastru nemovitostí, proto to je možná problém. Já to teď řeším tak, že od zvířat mu to tam dávám, ať se v tom klidně hrabe, i když je mi to tedy dost nepříjemné a svůj mi někdo občas odveze nebo ho potajnu budu dávat tady do jedněch velkých u Vietnamců. Na sídlišti jsou klasické všude, tady má každý svojí, takže těžko to někam házet.
No já už jsem se tady docela zabydlela, znám to tady už snad 10 let, bydlím o přítelova nevlastního otce, jeho matky a jeho bratra, takže aspoň člověk není tak sám, když jsem na druhé straně pha, i když jediný, komu se tady opravdu dá věřit a má něco v hlavě, je jejich 18-letý syn. To bude asi taky proto, že jako jediný není každý den v lihu. Uvidíme, jak se to vivine dál, když dnes máme třicátého. Bohužel na další stěhování už by stejně nebyly finance, každý chce kauci, nájem dopředu atd. Proto jsem šla sem ze známosti, když jsem u té "madam" přišla o dost peněz. Přítel pořád - pojď do Dejvic, pojď do Dejvic (lokalitu si vymýšlím). Ono je to takové divné, jak se známe, i když ne dobře, ale kdyby to byl někdo cizí, tak už se asi dohadujeme jak o život, je z něj cítit, že je mu trapné něco se mnou řešit. Vlastně to všechno zařídili ostatní, ostěhovali mě, sepsali smlouvu, která je teda zatím na nic atd. Oni totiž všichni jak slyší, že bych něco dostala na sociálce, tak se jim rozsvítí očka a myslí, že mi tam napíší do smlouvy co nejvíce věcí a že to pak stát proplatí a oni si na mě vyrejžují co nejvíc, jenže tak to opravdu není, zatím jsem teda nic nežádala, takže "jedeme" z půjčky a příjmu. Do té doby, než došlo na smlouvu a kolaudaci dobrý - podotýkám, že to všichni věděli a opakovala jsem to milionkrát, ale od té doby se mi vyhýbá i přítel, protože musí držet s pánem basu, když spolu chodí denně do hospody. Takže mě jen zajímá, kolik budou služby a dál nebudu řešit. On si k nájmu ve smlouvě řekl za služby 2500kč max. 3000kč, ať to přítel nějak rozepíše a bylo mu jedno kolik za co, ale za plyn ať napíše nejvíc, bylo tam měsíčně 1200kč. A u plynu nemám vůbec představu o spotřebě...

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh:
Tak já nebydlím v nějakém extra tichu, jsem u silnice, ale ne nějak extra frekventované a okna mám tak nízko, že bys do nich mohla vlézt Barák je rozestavěný, takže se tu občas taky něco dělá atd. Žádná extra tichá příroda. Ale neslyším deset sousedů, co si povídají, kdy prdí nebo močí apod. A hlavně nám nejede 10 vrtaček a zbíječek nad hlavou den co den. Nad hlavou nemáme právě nic, takže to je asi největší luxus.
Co se týče popelnice, tak jí Pražské služby prý zapůjčili, určitě jí nekupovala za 1200kč. A opravdu si to nemůžu zařizovat já.

Vracet se na zem? Kdybych mohla, tak si pořídím něco, co by mě už na zem nikdy nevrátilo (mám teď i jedinečnou šanci, když je našetřeno). Ale těžko schánět

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: A opravdu si to nemůžu zařizovat já.

Máš tam trvalý pobyt? Máš! Jsi svépravná? Ano. Tak kdo jiný by měl zařizovat tvoje odpadky? Máme na to zákon

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Moník31: A hlavně nám nejede 10 vrtaček a zbíječek nad hlavou den co den.

to bych teda chtěla vidět, taký hejno domácích kutilů

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh:
http://www.psas.cz/index.cfm/sluzby-obcanum/kde-na s-najdete/zc-callcentrum/
Koukám, že tam je i občané, ale mě řekla, že to musí ona, ale každopádně musíš mít výpis z katastru nebo kupní smlouvu...

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na farahh:
To by ses divila, kolik jich je v domech o 88 bytech, když jdou do privatizace. Samozřejmě jsem doufala, že všem dojde, že to je psáno s nadsázkou, ale předělávalo se za rok a půl 11 bytů v blízkosti našeho, každý trvá 2 až 3 měsíce, ten nad námi 5, do toho už rok a 1/4 dělají vedle domu starou pavlač, úpravy na domě, teď dělají měsíc stoupačky, pak se chystá střecha, zateplení a od ledna výtahy a další menší věci jako zvonky apod. Předělává se tam další byt a bude se toho tam dělat ještě určitě hodně...

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak jsme byli kontrolovat měřiče a voda jeden kubík za dva dny, což mi přijde na dvě domácnosti ok. Plyn - viz fota. Počítám dobře, že je tam rozdíl 9 kubíků? Je to dost za dva dny? Zatím se tu topí málo, u nich denně vaří... Ale v zimě to bude nabíhat asi brutálně, v té předsíni (Ytong) už mám teď orosené skoro až mokré dveře a to je venku 9 stupňů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené