arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím ani, proč toto téma zakládám, jen se chci zeptat, jestli máte někdo podobný pocit, zdá se mi totiž, že osud některých idolů v hudbě se opakuje, většinou se to ale netýká stálic.
Je to asi tak: Kapela nebo zpěvák rychle vylétne a vydá album. Na obalu bývá jeho obrovská hlava. Fanynky vřeští, šílenství začíná. Brzo se vydá druhé album, a to bývá nejdokonalejší, je to typický styl té kapely, na obalu bývá kapela z dálky nebo jiné postavy. Fanynky stále vřískají. Kapelu to přestane bavit a cítí se obtěžovaná. Vydá třetí album, tváří se velice inteligentně, odkloní se od svého líbivého stylu a experimentuje se vším možným. Toto album bývá propadák. Fanynky přestávají vřískat a zbláznějí se do někoho jiného. V kapele se pohádají, rozpadnou se, případně jen někoho vyhodí. Později hrajou v nějakých klubech, místo na stadionech a posluchači ubývají. Když zestárnou, přijde tam pár lidí, že se nestydí, když se pan umělec tolik snaží a je to taková známá hvězda. Někdy jsou tam posluchači i nějak naverbování, třeba lístky vyhrají, děti, jděte na pana umělce, to by byla ostuda. Tak takhle nějak to probíhá.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi to už tak bude no... Když lidi ani sami neví co by chtěli v životě, kor umělci!

Heh nevím jestli zareaguji zrovna na tvůj názor. Asi moc ne, ale hudba se hrozně rychle mění. Je spousta kapel, málo koncertů, člověk má lepší dostupnost k poslechu hudby, tak si nemusí doma poctivě sbírat CD apod.

Trošku vidím do problematiky vydavatelů a dnes je to prostě o tom (např: Kabát) vydáváš CD, hraješ ty samé hity dokola, dostaneš Slavíka, davy šílí. Celý rok vyděláváš téměř a pouze z prodeje svých písniček a hlavně z autorských práv (což mi přijde jako největší podvod. Ne přímo podvod, ale už to nemá nic společného s uměním a hudbou jako takovou, radost toho muzikanta, když vidí publikum) a tím možná odpovídám na tvůj názor: Je to tím, že kapely pak převážně sedí doma, někde na párty a peníze jim tečou z autorských práv. Tudíž nemusí tolik koncertovat a snažit se. Dříve musela kapela koncertovat skoro nonstop, aby je to nějak uživilo. Dnes jsi milionář jen díky tomu, že ti rádio platí, že pouští tvé písničky. Přitom by kapely( vydavatelé-majitelé) měly platit rádiu, že tu písničku vůbec pustí.

A ještě jsem zapomněla dodat, že většinu z prodeje alba, songu nedostane kapela, ale právě ten vydavatel, který na tom mastí neuvěřitelné prachy

arrow
profile_image
lenka_m1
od 27. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Až na to, že se rozpadnou, souhlasím (u těch, co poslouchám já). Vadí mi, že spousta kapel mění styl a snaží se přinést něco nového, přitom fanoušky si získali právě svou původní hudbou...

arrow
profile_image
NatálieW
od 26. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vždyť o tom snad umění je, že se snaží člověk zachytit onu nepochopitelnou dokonalost, prožitek. A ne o tom, jet ve sprosté komerci, protože se to davům líbí.

EleanorWoods- můžu se zeptat jaký podvod? Jednou je text vymyšlen a nazpíván a ano, prodávají se autorská práva. Dostává snad spisovatel peníze jen za autorské čtení?!

arrow
profile_image
NatálieW
od 26. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

EleanorWoods- A co by asi ona rádia pouštěla, kdyby umělci za to měli platit?Naprosto směšný názor.
Už v baroku dostávali umělci peníze za to, že je jejich skladba hrána například na plesech, tu sezonu.

Reaguji na NatálieW: No já nevidím umění v tom, že někdo udělá jeden song a pak z toho roky žije jen díky tomu, že mu za to platí rádia.

Podvod jako takový to není, jen to dle mého nemá co společného s uměním. Myslela jsem, že umění je dostupné téměř pro každého. Pro mě muzikant, který má koncert 1x za rok není muzikant. Je spousta interpretů, kteří nahráli pouze jeden song a v podstatě se z něj živí..takový interpret pro mě není muzikant umělec. To je to samé, jako když si Paris Hilton (mimochodem já jí mám ráda) nechá zaplatit song, který se pak pouští na MTV s tím, že to není žádná zpěvačka, ale vydělává na tom. Prostě hudba je jeden velký business. Jsem pro, aby si vydělávali, ale ta popularita hodně souvisí na médiích a hlavně těch vydavatelích, co z toho mají prachy.

Česká scéna je horší. Tady si nikdo moc nevydělá a ty kapely, co mají jméno to mají později i díky známým a nebo mají fanoušky z těch dřívějších let. Vydavatelské firmy někomu patří a tam se rozhoduje, co se bude hrát, co bude populární a kdo bude ta hvězda..

Spisovatel u nás v ČR je většinou chudák a vše se odehrává opět díky propagaci vydavatele. Taková J.K.Rowlingová vydělala hodně slušné peníze za její nápad (super), ale ještě víc z toh omělo to vydavatelství a práva. Navíc sama autorka řekla, že chtěla konec HP ukončit úplně jinak případně dříve, ale byla donucena vydavatelskou společností (kde byly podmínky) a tak se příběh stal příběhem jakým je.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Prostě hudba je jeden velký business.

a co jako v dnešní době není??

Jinak bych řekla ti naši lepší hudebníci už dlouho nenahrávají a neprodukují v ČR, ale v zahraničí.

Reaguji na farahh: Jj všechno je o penězích, ale na druhou stranu se tomu vůbec nedivím. Jen s tou popularitou to trošku souvisí od té propagace vydavatelů. Tam se soukromě vyhlašuje miláček týdne, měsíce atd. dělala jsem pro jednu hudební vydavatelskou společnost v zahraničí. Viděla ty částky. V Česku si nejlépe jede Kája

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: jistě že úspěch, ten viditelný, je spíš vysvědčení kvality producentů...

Cituji EleanorWoods: V Česku si nejlépe jede Kája

to asi moc přehled o hudební sféře v ČR nemáš Jsou ti jiní, kteří si vydělávají mnohem víc a jejich vystoupení je dražší...a pak ti nejlepší na vydavatele kašlou a CD nechají zdarma stahnout z netu...nebo požádají lidi, ať pošlou nějaké peníze za stažení, že je dají na charitu. A dají.

Reaguji na farahh: Tak Kája je jeden z těch, co si vede nejlíp. Co se třeba koncertů týče, tak ta částka za jeden koncert je dost vysoká. Spousta lidí na ni nedosáhne. Neviděla jsem samozřejmě všechny interprety, protože toto je celosvětová produkce a k ní moc Čechů nepatří.

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: Tak mně se zase zdá, že teď kapely koncertují víc, protože už nebohatnou z prodeje CD, vždyť si to lidi stahujou z internetu.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: V Česku si nejlépe jede Kája

No jo Ale Kája se ještě pořád dá alespoň trochu poslouchat a navíc má těch písniček spoustu, takže jednou zahrají tu, pak zase druhou, atd.
Ale proč v dnešní době rádiá hrají dokola tu samou - obvykle průměrnou - skladbu pomalu každou hodinu až do úplného znechucení, na to jsem ještě nepřišla ( nejvýrazněji si asi pamatuji na duo Kischnerova / Nohavica , to už bylo opravdu neúnosné ! ).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené