arrow
profile_image
penelope1410
od 19. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem. Mám takový dotaz a nemůžu se stále dopátrat odpovědi. Z nemanželského vztahu se nám narodil syn, minulý rok jsem se odstěhovala i se synem (2 roky) proběhl soud v září minulého roku, výživné bylo stanoveno otci do 15. dne v měsíci a uzavřeli jsme dohodu o styku dítěte s otcem. První 3 měsíce bylo vše v pořádku, ale následně začal alimenty zasílat pozdě např. k 20. dni v měsíci a nedodržoval dohodu, pro dítě si jezdí jen zřídka, tento měsíc alimenty zatím nepřišly ještě vůbec. Můj dotaz je, jak tedy mám postupovat, vím,že podle zákona má 4 měsíce na to,aby vše doplatil, ale tohle mi přijde jako provokace,navíc jsem někde četla, že můžu žádat za každý den nedoplacení nějaké penále, sice je to zanedbatelné,ale třeba by ho to přešlo.....Nemáte někdo zkušenost?

arrow
profile_image
penelope1410
od 19. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já vím, že bych mohla být ráda za to,že platí, ale má majetek a divím se,že mu to za to stojí dělat takové problémy...Na výživné má určitě.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na penelope1410: A je takový problém zvednout telefon a zavolat mu, co se děje?

arrow
profile_image
penelope1410
od 19. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na smarny: To určitě problém není: "cituji - omylem jsem to poslal na jiný účet, byl jsem v sobotu na poště, měli zavřeno....." Hold zhrzenej chlap. Chvíli jsem to přecházela, řekla jsem si,že hlavně,když přijdou,ale když ještě do toho mi začal vyhrožovat,že mě dá k soudu, že jsem povina mu platit polovinu cesty, já na mateřské a navíc jsme si odsouhlasili dohodu u soudu,tak teda nevím,čím přemýšlel u soudu. Alimenty také nejsou nic extra na to,že může platiti o pár stovek ještě víc díky tomu,že si pro kluka nejezdí pravidelně. Dálka je zhruba 250 Km.

Reaguji na smarny: nevím pokud by s ním byla domluva asi by zakladatelka nehledala jiné alternativy. Trošku komentář mimo

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji luftrohra: nevím pokud by s ním byla domluva asi by zakladatelka nehledala jiné alternativy. Trošku komentář mimo

Když si vezmu, jaká témata se tu zakládají a to jenom na základě dohadu, tak kolikrát to ty lidi nenapadne to řešit přímo a místo toho hledají scénáře, takže komentář mimo není.

Cituji penelope1410: "cituji - omylem jsem to poslal na jiný účet, byl jsem v sobotu na poště, měli zavřeno.....

Tak to potom ano, to jsou pak takový věci, který se hodí napsat už na začátku, aby nedošlo k mýlce.
Tak to prostě nahlaš na sociálku nebo kam se tyhle věi hlásí, že nedodržuje ustanovení o datu, ke kterému se má posílat výživné.

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, nevím sice jaké jsou současné zákony, ale já patřím k těm, na které otec neplatil...dluží mi do dneška asi více jak 200 tis. Metr na něj není. Ale tenkrát to bylo tak, že když nezaplatil více jak 6 měsíců, tak se podalo trestní oznámení...ovšem pokud ti v té době pošle třeba 100 Kč (můj případ) nemáš šanci. Já bych teda doporučila nechat ho být...a počkat si na tuto lhůtu...ono předvolání k policistům dokáže udělat divy..někdy....
Další možnost je exekutor...dneska asi nejrychlejší a nejúčinnější řešení...nevím přesně, po jaké době to můžeš takto začít řešit, ale zjisti...a radím soukromého exekutora...ne soudního....
Každopádně ti držím palce.....je to boj

arrow
profile_image
penelope1410
od 19. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za odpovědi. Při jeho majetkové situaci si určitě nedovolí nezaplatit alimenty plné a nebo nezaplatit déle jako 4 měsíce, jde tady jen o to,že vlastně ukazuje, co může a co zákony dovolují, jen jsem se chtěla zeptat, zda je tady nějaká možnost , že by u soudu mu vyměřili třeba nějaké penále zpětně za ty dny,kdy to posílal pozdě. Jinak se snaží to splatit vždy do konce toho měsíce, navíc jak jsem psala, porušuje i naší soudní dohodu o styku s dítětem....no s debilem se hold asi nedomluvím.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na penelope1410: Je to sice již starší diskuze, ale přesto do ní přispěji.
Možností máš několik, nejčastěji navrhovanou je běžně exekuce.
Já bych však na Tvém místě zkusila uvažovat jiným směrem.... Zřejmě jste od sebe relativně krátce a tak jsou prostě všechny rány rozjitřené.
Je jednoduché říct, že má takový a makový majetek a není pro něj problém výživné platit, jen to takhle dělá naschvál. Být to tak může, ale také nemusí.
Osobně bych se spíš snažila si s ním o tom promluvit a najít společnou řeč.
Chápu, že má povinnost platit xy do určitého data, ale co když to opravdu vždy tak nevychází?
Jako matka bys měla být ta která dokáže být nad věcí a kvůli budoucím vztahům s vaším společným dítětem, měla umět "zatnout zuby" a snažit se vše řešit smírnou cestou. Je klidně možné, že je dotčený a ublížený, to já nevím a i když si to nemyslím, tak možné to samozřejmě je.
Jenže je fakt, že cokoliv se po.s...e teď, to už se prostě nenapraví.

arrow
profile_image
Gentiane
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na penelope1410: Naprosto rozumím, jsem na tom stejně. Výživné stanoveno platit k 15. (zákonný nárok, ani dohodou nelze posunout na pozdější den v měsíci). A ve skutečnosti jsem ráda, když mi přijde do konce měsíce. Vím že jsou na tom hůř ty, kterým nechodí výživné vůbec... ale říkám si - proč je v zákoně daný termín, když jeho dodržení nelze vymoci. Osobně s tím mám docela problémy - po rozvodu jsem si musela pronajmout byt (dům byl manželův už před svatbou), dokoupit si spoustu zařízení, navíc z mého účtu odcházejí úvěry které jsme měli. Lítám v debetu, využívám kreditky a ne a ne se z toho vyhrabat. Po výplatě mi odejdou úvěry, nájem, telefony, energie... zkrátka všechno musím uhradit včas, za cenu debetu - a za ten se sakra draze platí. A platím úrok i z té částky, kterou jsem správně měla mít 15. na účtu... Tak už taky pátrám, jestli by neměly být opožděné platby výživného úročeny... Rady na exekuci apod. jsou samozřejmě "mimo mísu" - tady nejde o to, že by pán neplatil vůbec, ale platí pozdě, každý měsíc mě vystavuje nepříjemné situaci a napjatému očekávání, jestli budu mít na rohlíky ještě i po konci měsíce, až mi z účtu odejdou úroky za debetní zůstatek...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené