arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ráda bych pracovala ve státní správě či na nějakém ministerstvu. Musím si doplnit vzdělání jenže nevím, co by tak bylo nejlepší vystudovat. Napadl mě nějakej obor Veřejná správa, nebo na polac je ještě obor Bezpečnostní management ve veřejné správě. Poradíte?

arrow
profile_image
Allia
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedávno jsem si hledala práci jako čerstvý absolvent práv a dost hodně nabídek z různých ministerstev, státní správy i samosprávy bylo právě pro právníky - absolventy pětiletého mgr oboru Právo. Pro mě ale tahle oblast bohužel zajímavá nebyla, tak jsem se o to podrobněji nezajímala

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já pracuju ve státní správě, mam sš - veřejnosprávní obor a vš práva... ale popravdě řečeno jsem u nás jediná s vš vzděláním, jinak všichni s maturitou a ani ne ve VS... takže úřady, magistrát apod. ti stačí klidně jen maturita a ministerstva tam většinou chtějí magistra v oboru který se týká činnosti toho daného ministerstva, takže tam by je vš vzdělání v oboru VS moc nenadchlo, ale spíš ekonomie, finance, práva...

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já pracuji ve státní správě, ale je to ozbrojená složka, jsem občanský zaměstnanec. Naopak u nás alespoň bez titulu dis. nebo Bc. nejsou skoro žádné pozice. Hodně lidí u nás muselo vystudovat VŠ, aby mohli zůstat na svých pozicích. Ten obor veřejná správa u nás hodně "letí", a pak ekonomika a management. Pro lidi ve sl. poměru pak policejní akademie. Právníci jsou též žádaní, ale tam je zase podmínka toho služebního poměru.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Majulis: tak záleží co bys chtěla dělat, určitě není ale moc vhodná ta všeobecná VŠ státní správa. To je celkem bez šance.
Velká šance je s VŠ přírodovědnou, nějaké zaměření na ekologii, stavebnictví - hlavně silniční stavby, pak i zemědělka, lesnictví...prostě být na něco odborník. Na menším městě stačí maturita, na kraji či ministerstvu je VŠ většinou jasnou podmínkou.
Taky právo, ekonomika, statistika...

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na ministerstvu pokud chceš dělat nějakou odbornou práci, ne sekretářku (tam je to většinou jedno stačí nějaký titul), pak první určitě je právo, tím nic nezkazíš a budeš mít největší šanci, ale jedině takové to klasické 5 let magisterské studium oboru Právo a právní věda a pak třeba ekonomka...zkušenosti co říkám jsou z Ministerstva financí a z Ministerstva spravedlnosti...z "obyčejných" úřadů zkušenost nemám, ale stačí si projít pár inzerátů a podívat se, jaké vzdělání vyžadují

ale taky jde o to, co chceš dělat, pokud chceš být třeba personalistka, tak vzdělání asi stejné jako kdekoli jinde, kde bys chtěla dělat personalistku, to co jsem psala já samozřejmě platí na takovou tu odbornou činnost, která je specifická jenom třeba pro ministerstvo nebo Úřad vlády atp....takže třeba legislativa, nebo různé fondy ...

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1) na práci a nějakém úřadě ti bohatě stačí maturita = nejlépe obchodní akademie (znalost účetnictví), o překvalifikované zaměstnance většinou není zájem a překvalifikovaní zaměstnanci se většinou o tyto pozice taky nijak neperou, jelikož dostávají plat dle tabulek - takže i když jsi s VŠ, dostala bys většinou plat jako se SŠ (často 9. plat. třída) = jako absolvent bez praxe cca 12 tisíc čistýho?

2) na práci na Ministerstvech, ČNB chtějí odborníky..., v ČNB je hlad po absolventech VŠE, typicky tam často nacházejí uplatnění absolventi oborů ekonomická analýza (NF), statistika a ekonometrie (FIS), finance (FFU), bankovnictví a pojišťovnictví (FFU)
Na Ministerstvech je hlad opět po odbornících, často na mezinárodní vztahy (znalost EU fondů...) - tedy např. uplatnění pro lidi, co studovali evropskou ekonomickou integraci (FMV) či diplomacii (FMV), ale na jiných ministerstvech i šance pro lidi např. z regionálních studií (NF) či jiných zaměření, často je obor ekonomie výhodou...
Konkrétně třeba na Ministerstvu financí, kde dělají dva mí známí (oba z VŠE) je poptávka po absolventech práv (PF UK), financí (FFU VŠE) a zdanění a daňové politiky (FFU VŠE)

3) obor veřejná správa je naprosto k ničemu, dodělávají si ho (většinou) na soukromé škole řídící pracovníci bez VŠ, na které je již nově (díky zákonům) několik let tlačeno, že pokud chtějí setrvat na svých pozicích, tak si musí doplnit VŠ vzdělání, respektive spíše získat titul (vzhledem k tomu, jak se "na některých VŠ" studuje)

Tedy, měla bys být zejména odborník, i např. jako "přírodovědec" - např. absolvent ochrany životního prostředí se můžeš uchytit např. na Ministerstvu živ. prostředí atd.

Takže, suma sumárum, stačí ti "obchodka", ale těžko říct, jestli ti to ohodnocení přijde dlouhodobě "sexy".

Studovat VŠ jen kvůli práci na úřadě je podle mě prostě a jednoduše opravdu pitomost. Studuj to, co tě baví a bud v tom odborník, ministerstva shánějí různé lidi (všemožných odborů je na každém ministerstvu habaděj), i když je pravda, že právníky chtějí snad všude ve státní správě (těm se tam ale zas za ty (v jejich chápání) "mizerné prachy" moc nechce - raději dělají v AK)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené