arrow
profile_image
_BaRuSa_
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kolik je příteli? Tobě je hádám podle čísla v nicku 18/19 let?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji petla93: P.S.NESTOJÍM o to, abyste mi tu psaly, ať se s přítelem rozejdu!Děkuji!

V tom případě si musíš najít takové zaměstnání,abys vše platila a přítel na automaty od Tebe dostával a ty ještě platila jeho dluhy kolem...promiň,zní to drsně,ale je to tak.

Cituji petla93: Potřebuju od vás opravdu poradit, jak tenhle problém řešit.Matka přítele ho teď domů nechce,

Nedivím se,taky bych ho vyhodila,jelikož si nenechám rozkrást majetek....mohl by se léčit,pokud by opravdu chtěl z té závislosti pryč,ale znám x lidí,co léčení podstoupilo a zase jsou v tom,automaty jsopu děsný zlo

Vím o čem je řeč,jsou pak schopný všeho,okradou kohokoli a mají zatmění,ale málokdo z nich si to přizná a opravdu s tím něco dělat chce.
Je to nemoc,je mě těchto lidí i líto...ale s takovým bych nikdy nebyla a doma bych ho nechtěla,koleduješ si jen o maléryVím,že toto slyšet nechceš,ale nic víc k tomu říct neumím.
Zde si musí o pomoc říct sám a opravdu s lékařem na 100% spolupracovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Darbujana:
Já doufala, že to třeba nějak půjde Bohužel na lékaře nebude mít nejspíše ani čas a hlavně peníze..
Reaguji na _BaRuSa_:
Mně bude za pár dní 19, přítelovi za pár měsíců 19.

arrow
profile_image
Equa
od 5. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych mu dala ultimátum- buď já nebo automaty a doufala, že si uvědomí, co je pro něj důležitější... Mám zkušenosti s tím, že nic jiného bohužel nepomůže (pak tedy samozřejmě odborná léčba, ale ne každý k tomu svolí).

arrow
profile_image
Darbujana
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na petla93: Co prosím?Proč by potřeboval na lékaře peníze?To jsou jen přihlouplé výmluvy...normálně by došel k obvodnímu lékaři,ten mu dá doporučení k psychiatrovi a léčba by mohla začít!Spíš odhaduji že milý přítel nebude chtít se léčit,bude se jen vymlouvat...vás to slečno zničí finančně i psychicky,fakt vám nezávidím,další smutný příběh...já osobně bych vzala nohy na ramena a utíkala daleko,ale na to musí přijít každý sám...

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Musí se jít léčit k odborníkovi na závislosti. Je jedno na čem je závislý, ale většinou se to bez odborné pomoci nezvládne. Ty si přečti knížky pro "spoluzávislé" nebo-li příbuzné a blízké závislých (mohou ti hodně pomoci i v tom, aby sis zbytečně neničila i vlastní život nesprávným "pomáháním" závislému a také ti poradí, jak se k němu máš správně chovat), něco možná najdeš i na internetu, ale v každé větší městké knihovně podobné knihy jsou určitě. Na konzultaci můžeš jít k terapeutovi se zaměřením na závislosti i ty sama, také ti poradí co máš a co nemáš dělat.

Důležité je, že vyléčit a uvědomit si, že má problém musí on sám. Jinak to opravdu nemá žádný smysl. Pokud odmítá léčbu nebo přiznat problém, zkus mu pustit dvd o závislosti na automatech, jak začíná, jak probíhá, končí nebo mu domluvit schůzku s terapeutem, který mu může pomoci si problém uvědomit...Ale základ je ten, že on musí vědět, že má problém a chtít se z něj dostat. Bez toho nezmůžeš opravdu nic, jen budeš ničit i sama sebe, pozor na to.

On musí vlastně dopadnout na "dno", každý ho má jinde...Někdo musí nasekat dluhy za statisíce, jinému stačí, když ho matka vyhodí z domu - pak si většinou lidé uvědomí, že takto už dál nemůžou, uvědomí se velikost problému a začnou chtít s ním něco dělat...Proto by bylo pro něj nejlepší nechat ho na to dno spadnout, pro tebe by to znamalo dát mu ulitmátum a při prvním porušení se s ním rozejít..Až skončí na ulici, bez všech přátel, bez tebe - potom ho to možná donutí jít k lékaři

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji petla93: Bohužel na lékaře nebude mít nejspíše ani čas a hlavně peníze..

Existují i lékaři, kterým nemusí nic platit! Poradny pro závislé nejsou jen pro drogově závislé..

Ještě jedna věc, nedávej mu žádné peníze a drahé věci! Chran si svůj majetek, pokud je opravdu závislý okrade kohokoli - vlastní matku, přítelkyni...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji martinam: On musí vlastně dopadnout na "dno", každý ho má jinde...Někdo musí nasekat dluhy za statisíce, jinému stačí, když ho matka vyhodí z domu - pak si většinou lidé uvěodmí, že takto už dál nemůžou, uvědomí se velikost problému a začnou chtít s ním něco dělat...

ano,tak tak...padnout na dno,bohužel někdy rodina padne s ním....,ale jedne známý se dostal na dno,léčil se a seká latinu,jeho bratr dělal průšvihy-na léčení šel,ale z donucení a je zase tam,kde byl...asi si musí namlátit víc,ale rodina mu už odmátá podat pomocnou ruku a to si myslím je dobře...jelikož první šanci promarnil..takhle to prostě chodí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky, cením si vašich rad, ale jako většina chlapu k doktorovi nepůjde. Bylo by pro něho "hrozně trapné" jít za obvoďákem a říct mu o jeho problému a o tom, aby ho poslal někam, kde se na to specializují..Jde si nějak takového lékaře, který by mu mohl pomoci, vyhledat někde na internetu? A popřípadě, jestli to něco stojí..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji petla93: ale jako většina chlapu k doktorovi nepůjde.

S tím nesouhlasím,jelikož X chlapů co si o pomoc řeklo znám..rozdíl je jen v tom,že chtěli pomoc,chtěli bojovat a ne se vymlouvat.

Cituji petla93: Jde si nějak takového lékaře, který by mu mohl pomoci, vyhledat někde na internetu?

Stejně by se musel osobně sejít a jsou léčebny ,kde se tyto lidi léčí...

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holka, viem, že to nechceš počuť, ale ruky preč!! Naši známy skončili tak, že vďaka manželovej závislosti im zobrali byt...narobil si kade-tade dlhy.... jeho dcéry prespávali u susedky, nosili oblečenie čo sme iim požičali... chudák žena, zadĺžila sa , aby poplatila jeho dlhy... potom sa rozviedli a on spáchal samovraždu....

Viem, že nie všetky prípady končia tak drsne, ale nejeden prípad končí tým, že rodina príde o značný majetok...

arrow
profile_image
Darbujana
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jít za obvoďákem a za specialistou není vůbec "hrozně trapné"...trapné naopak bude,až chlapec bez léčení skončí jako naprostá troska,zadlužený,s velkou pravděpodobností někdy trestně stíhaný,neboť gambleři nejsou schopni stále vzrůstající částky na hru obstarat si poctivě.Opravdu to nekončívá dobře...na internetu určitě kontakty budou,i anonymní linky kam lze zavolat a poradit se o problému.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji SOLU: asi si musí namlátit víc,ale rodina mu už odmátá podat pomocnou ruku a to si myslím je dobře

jj, je to dobře, jinak by mu vlastně dali berličku "ještě to tak špatné není, rodina mi pomůže"...Na dno musí spadnout, aby se od něj ohl odrazit...Ale, jak jsem psala, pro každého je to "dno" něco jiného.

Cituji SOLU: někdy rodina padne s ním

Nesmí se nechat stáhnout spolu s ním, musí ho odstřinout, nepomáhat mu...Je to hrozně těžké, ale je to tak...

Je mi jasné, že to zakladatelka nechtěla slyšet, ale radím jí - přečti si určitě knihy pro blízké závislých! Pochopíš více o čem mluvím a možná i to, že ty se "za něj" vyléčit nemůžeš, to musí udělat sám, musí chtít sám! Můžeš mu svojí "pomocí", třeba tím, že mu poskyteš azyl nebo dáš peníze/jídlo nebo s ním zůstaneš (poté co poruší tvé ultimátum) pouze ublížit. Je mladý, může rychle spadnout na své "dno", třeba až bude muset žít několik dní/týdnů na ulici bez prostředků a rychle si uvědomit, že je něco špatně - a pak se bude chtít sám léčit. Kvůli svému věku a krátké době závislosti má velkou šanci, ale nesmíte mu dávat peníze, odpouštet porušení ultimáta atd.

Reaguji na petla93:
Pokud se s přítelem nechceš rozejít, tak si budeš muset zvyknout na to, že takovýhle člověk se nevyléčí nikdy, i když ti bude tvrdit, že už to nikdy neudělá a už nikdy nebude hrát.
Kamarádka měla něco podobného doma. Kradl jí peníze, šperky, elektroniku, všechno prodával, aby mohl jít hrát. Léčit se nechtěl. Nakonec ho po dlouhém "přemlouvání" vykopla, ale stejně ji naháněl, čekal na ni před bytem, plakal, prosil..
Mého známého bratranec ho zase okradl ve firmě, vybíral na fakturách zálohy, cca půl milionu, přesně si už nepamatuju. Byl na léčení v Bohnicích, je myslím nesvéprávný, nesmí u sebe mít větší obnos peněz a má myslím poručníka.
I když se s přítelem nechceš rozejít, uvědom si, co by tě případně mohlo čekat.
Můj expřítel (puberta, takže už to nějakou dobu bude) hrál taky, ale do toho si sem tam šňupnul koksu a hulil hašiš, takže tam bylo více důvodů, proč to skončit.
Rozmysli si to pořádně, nevíš, do čeho jdeš.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naprosto souhlasím s uživatelkou Darbujanou. Zničí Tě to psychicky a fyzicky, pokud s tim nezačne přítel něco dělat. Sám si nepomůže a ty mu také nepomůžeš.
Znám to sama od sebe, když jsem byla s přítelem, který byl závislý na sázení.
Ze začátku si "jen" půjčoval od kamarádů, ale byl věčně bez peněz, postupně mizely peníze z účtu jeho rodině, potom z účtu i mě a mě a mé rodině také hotovost.
Můžu Ti říct, že teprve po dvou a půl letech jsem ho byla teprve schopna poslat k šípku, kdy jsem neustále poslouchala, jak už to neudělá. A udělal, zas a znovu. Totálně psychicky i fyzicky vyčerpaná, bez toho, abysme za celou dobu někde spolu byli.
Držím palce, ale chce to odbornou pomoc.
PS: Bývalý se závislosti dodnes nezbavil ani nenavštívil odbornou pomoc. Jen za lonský rok prosazel čtvrt milionu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené