arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, potřebovala bych poradit, zda se 14-denní lhůta na vrácení zboží vztahuje na všechno spotřební zboží? Jde mi o to, že včera byl manžel kupovat do pultové prodejny (ne samoobsluha) lepidlo na dlažbu. Prodavačce říkal, že to potřebuje na anhydritové podlahy a ona mu jedno prodala. Pro příjezdu na barák si všiml, že je tam napsáno na rozměr 20 x 20 cm (my máme dlažbu 30 x 60), tak volal do té samé firmy, akorát pobočky v jiném městě, zda se dá použít i tak. Problém se nakonec ukázal, že nebyl ani tolik ve velikosti dlažby, jako v tom, že toto lepidlo se v žádném případě nedá použít na anhydritové podlahy. Tak koupil už správné od nich (bylo to blíž a spěchal) a poté jel do té první prodejny, aby to vrátil a dostal zpět peníze (bylo to cca 2 hodiny po koupi, prodavačka si ho normálně pamatovala). Jaké bylo jeho překvapení, když mu tam řekli, že při vrácení zboží vrací o 20% méně!! Navíc poté z nich vypadlo, že při platbě kartou to nelze vrátit vůbec.. Je vůbec ze zákona možné si vymýšlet takováto pravidla? V životě jsem neslyšela, že by měli vracet o nějaké procento méně, podle mého je to nesmysl. Bohužel to nechal být, já bych se tam s nimi asi pořádně zhádala a hrozila ČOIkou. Měla bych na to nárok? Máme to řešit, byť jde "jen" o 150,-? Spíš než o peníze mi jde ale o princip, vadí mi ta drzost prodejců.

14ti denní lhůta pro odstoupení platí jen při uzavření obchodu mimo prostory obvyklé k podnikání, tj. např. e-shop, předváděčka a tak. Při koupi v kamenném obchodě 14ti denní lhůta není.

Cituji Freius: Při koupi v kamenném obchodě 14ti denní lhůta není.

No nevím... na účtenkách mám v několika případech napsáno, že nepoužité zboží lze do 14 dnů vrátit

arrow
profile_image
Lambada
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Christal:
Ale to záleží jen na dobré vůli prodejce, nemají povinost brát zboží zpět.
Milionkrát řešené téma.

Cituji Christal: na účtenkách mám v několika případech napsáno, že nepoužité zboží lze do 14 dnů vrátit

Ale to je dobrá vůle toho oného obchodu, není to pravidlo.

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A i když to byla chyba prodavačky? Požadoval lepidlo na anhydrit a prodavačka mu dala toto? Na obalu nic psaného nebylo, takže normálně člověk, který nemá přehled, prodavačům ve specializovaných prodejnách věří. Z té druhé pobočky dokonce sami říkali, že to jejich kolegové dost nevychytali a že bychom jim to měli, cituji, "omlátit o hlavu"..

Cituji chladkovka: A i když to byla chyba prodavačky? Požadoval lepidlo na anhydrit a prodavačka mu dala toto?

Tím, že si mohl zboží prohlédnout, nemá z právního hlediska šanci, jen může doufat v ochotu prodejce.

Cituji mishka999: Cituji Christal: na účtenkách mám v několika případech napsáno, že nepoužité zboží lze do 14 dnů vrátitAle to je dobrá vůle toho oného obchodu, není to pravidlo.

Přesně tak

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak je to nakonec vyřešeno. Teď mi manžel píše, že volal na centrálu této velké stavební firmy, že mu prodavačka prodala špatné lepidlo a že mu teď nechtějí vrátit peníze. Po nějaké době mu volal jiný chlap a ptal se, co to bylo přesně za lepidlo a kde to kupoval..pak prý, že to musí jít vrátit a zavolá za chvíli. Posléze tedy volal zpátky s tím, že mu to tady u nás potvrdili, že to vrátit samozřejmě lze a že to tedy máme přivézt a vrátí nám peníze... To je opravdu jak v blázinci. Jeden den to nejde a druhý najednou jo a bez problému

arrow
profile_image
chladkovka
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji Vám za postřehy a tímto téma uzavírám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené