arrow
profile_image
anomisluc
od 9. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Bohužel vaření není můj koníček, neraduji se z každodenních nákupů a vaření po návratu z práce. Komplikuje mi ho navíc rozdílné omezení potravin dané mým zdravotním stavem a stavem mého syna. Já na warfarinu, takže žádná listová zelenina a omezení v řadě dalších druhů zeleniny atd. (o to hůř s hubnutím, které potřebuji) a syn má problém s omezením množství uzeniny a masa a poslední měsíce mu dělá potíže už i sýr, který předtím miloval, a spolu s tím omezuji zastoupení mléčných výrobků (je dospělý, ale nesamostatný).
Budu šťastná, objeví-li se tu dobré duše milující vyvařování a kombinování ingrediencí a podobně, které by mi (a mně podobným) poradily chutné, jednoduché a nejlépe levnější recepty vhodné pro nás - ať už jako jednotlivce nebo skloubené pro naše společné stravování... Děkuji.

Při warfarinu můžeš jíst cokoliv. Jen bys neměla dělat extrémní výkyvy tzn. nějakou zeleninovou dietu, kdy bys jedla celý den jen listovou zeleninu . V obvyklém množství jez cokoliv. Beru warfarin 20 let, tak o tom už něco vím...

arrow
profile_image
mckeena
od 3. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taťka bral warfarin léta, teď už mu dali jiný lék, ale nikdy jsme mu nevařili nic extra. Jedl to, co já s mámou, akorát když byl špenát, měl trochu menší porci (ne, že by mu to vadilo, on radši to maso a ten knedlík ), ale v létě jedl normálně saláty, zeleninu ze zahrádky, salát z listového salátu úplně miluje a sní celou mísu. Nikdy neměl potíže. Chce to asi vyzkoušet, ale myslím si, že pokud se to nedovede do extrémů, neměla bys mít problém s normálním jídlem

Zkus v Lidlu koupit již ochucené tofu a udělat z něj salát. Uzené je moc dobré. Nebo u nás frčí luštěninová jídla typu hrachová kaše, fazole s rajčatovo-paprikovou omáčkou, čočka na kyselo s vejcem, cizrnový salát (cizrna se dá koupit už v nálevu, hotová, aby se nemusela vařit, stačí vyklopit )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené