Piercing

šperk

Piercing 1

Pojmem piercing (z anglického slovesa “to pierce”, neboli “propíchnout, probodnout”) je označováno propíchnutí určité části lidského těla a následné vložení určité ozdoby, šperku do vzniklého prostoru.

Umístění piercingu

Zpravidla dochází k propíchnutí pouze kožního laloku, např. ušního lalůčku, oblasti obočí či oblasti kolem rtů, piercing lze ale umístit na prakticky jakoukoli část těla, včetně jazyka, prsních bradavek či genitálií.

Historie piercingu

Piercing je technika velmi stará, lidé si zdobili těla propichováním a vkládáním různých ozdob již před tisíci lety, ve všech velkých starých kulturách, od Mayů přes Mezopotámii až po starověký Egypt. Původně šlo zejména o techniku s rituálním významem, piercing také mohl vypovídat o společenském postavení nositele.

Používané materiály pro piercing

Jako ozdoba původně sloužily např. kosti, dřevo, zvířecí zuby, korálky. V současné době je piercing převážně kovový, z chirurgické oceli či titanu, případně plastový, neboť tyto materiály tělo nejlépe snáší.

Play piercing

Do zvláštní kategorie patří tzv. Play piercing. Jde o dočasné propíchnutí kůže za účelem show, či jen jako ozdoby či doplnění outfitu. Patří sem například piercingové šněrovačky, sešití úst či prstů a podobně

Diskuze na téma Piercing na Omlazení.cz

Fotogalerie piercing

Piercing 1Piercing 2Piercing 3Piercing 4Piercing 5

Upravte heslo Piercing

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace