Akné

dermatologie , kožní maz , pupínky , akné

Akné 1

Akné je časté onemocnění kůže, při kterém dochází k ucpávání kožních pórů mazem a odumřelými buňkami. Projevem jsou zarudlé pupínky, někdy s hnisavou špičkou. Velké obtíže působí nejen akné, ale i trvalé jizvičky po něm.

Akné se vyskytuje nejčastěji v období dospívání jako důsledek hormonální nerovnováhy. Objevuje se na obličeji, krku, ramenou, horní části hrudníku a na zádech. Akné obvykle po 20. roce věku samo ustupuje.

Průběh léčby akné

Akné se ošetřuje pravidelným čištěním pleti. Účinná je zejména léčba laserem, a to i na jizvy po akné. Ošetřovaná plocha se obvykle znecitliví krémem a vystaví se působení laserového paprsku. Ten má za následek omezení funkce zbytnělých mazových žlázek, čímž nedochází k jejich dalšímu zanícení. Po zákroku se objevuje zarudlost pokožky, nežádoucí je pobyt na slunci. Vhodným doplňkem léčby je ošetření laserovou gelovou maskou, která zklidňuje pleť a hojí zanícená místa.

Výsledek léčby akné

K dosažení co nejlepšího výsledku laserové léčby akné je třeba sezení třikrát opakovat podle stavu pokožky a rozsahu poškození. Je také možné využít kombinaci s jiným postupem např. chemickým peelingem. Nezbytné je dodržet veškerá doporučení ohledně životního stylu a životosprávy.

Diskuze na téma Akné na Omlazení.cz

Video akné

Akné

Jak jsem se navždy zbavila akné

Fotogalerie akné

Akné 1Akné 2Akné 3Akné 4Akné 5

Upravte heslo Akné

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz

Zdroje, reference