Body Styling

body styling, skupinové cvičení, formování těla, zpevňování těla

Body Styling 1

Je druh vytrvalostněsilového skupinového cvičení, při kterém dochází k rovnoměrnému formování a zpevňování celého těla.

Princip Body Stylingu

Jak z anglického názvu vyplývá Body Styling je formování těla či postavy. Neznamená však pouze vyposilované svaly, ale jde o zlepšení celkové figury, pravidelné spalování tuků a posílení svalové vytrvalosti. Je tedy potřeba při cvičení mnohonásobně vyššího opakování při stejné zátěži než při silovém tréninku. Asistence zkušeného instruktora zde hraje důležitou roli, aby se jednalo především o zdravé cvičení, které je uzpůsobené individuálním potřebám.

Průběh cvičení Body Stylingu

Na počátku lekce se využívá aerobní rychlé cvičení pro zahřátí organismu. Další částí je rychlé protažení a posilování jednotlivých svalových skupin. Každá lekce může být specializovaná na konkrétní část těla (stehna, hýždě či břišní svaly). Prvotní zásada je, že posilování horních končetin by se mělo periodicky střídat s posilováním svalů dolních končetin, aby nedocházelo k jejich přetížení. Při Body Styling se používá náčiní. Nejčastěji se využívají posilovací gumičky, činky, tyče nebo overball. Lekce je ukončena protažením namáhaných svalů.

Přínos Body Stylingu

Pravidelné cvičení napomáhá zpevnit problémové partie (břicho, hýždě, stehna, vnitřní strany paží a zádové svalstvo). Podporuje správné držení těla. Je určen pro různé věkové kategorie s různou zdatností. Zlepšuje náladu, používá se jako relaxační prostředek a posiluje imunitní systém.

Diskuze na téma Body Styling na Omlazení.cz

Video body Styling

Bodystyling - Hanka Kynychová

Fotogalerie body Styling

Body Styling 1Body Styling 2

Upravte heslo Body Styling

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace