Bodypainting

tělo, umění, malba

Bodypainting 1

Bodypainting je nová forma výtvarného umění, při kterém je malířským plátnem lidské tělo. Nejčastěji je pro malbu využito ženských tvarů horní poloviny těla. Není permanentní jako tetování.

Historie bodypaintingu

Bodypainting je umění velice staré, již na jeskynních malbách jsou vyobrazeni pravěcí lidé s malbami na těle. Významnou roli hrál pro původní obyvatele Nové Guineje, kteří jej používali při náboženských obřadech. Snad ve všech kulturách se využívalo válečné pomalování obličeje pro odrazení protivníka. Bodypainting zaznamenal velký rozmach v 60. letech, v době Hippies, kdy začal být vnímán jako nová forma umění. Skutečného rozkvětu se dočkal až v 90. letech.

Moderní bodypainting

Od roku 2004 existuje světová asociace bodypaintingu (World Body Painting Association), která každoročně organizuje největší a nejznámější událost a to je World Bodypainting Festival. Malba na tělo se nejvíce nosí při veřejných událostech jako jsou fotbalové zápasy, karnevaly či různé svátky.

T

echnika bodypaintingu

Malba se provádí speciálními smivatelnými barvami na tělo, make-upem či sprejem. Využívá se nejen barev, ale také různých aplikací (flitry, UV-svítící barvy, plastové tvary anebo přírodní doplňky). Samotná umělecká malba může trvat několik hodin. Většinou se snaží malíř docílit optického klamu, např. splinutí modelky s pozadím nebo ji „obléct“ do fiktivních šatů.

Diskuze na téma Bodypainting na Omlazení.cz

Fotogalerie bodypainting

Bodypainting 1Bodypainting 2Bodypainting 3Bodypainting 4Bodypainting 5Bodypainting 6

Upravte heslo Bodypainting

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz, Fashion victim

Zdroje, reference

  • http://de.wikipedia.org/wiki/Body_painting
  • http://www.joannegair.com/body1.1.htm
  • http://www.visual-arts-cork.com/painting/body.htm