Cvičení X-fit

fitness, kondice

Cvičení X-fit 1

X-fit (čti krosfit) je skupinové cvičení, které vzniklo jako zjednodušená modifikace originálního programu CrossFit. CrossFit byl založen v roce 1995 bývalým gymnastou Gregem Glassmanem a jeho partnerkou Lauren Glassman. Byl vytvořen jako velmi intenzivni a variabilní trénink síly a kondice pro výcvik policie, vojáků či profesionálních atletů. Skupinové cvičení X-fit určené pro širokou veřejnost je ideální pro komplexní rozvoj síly, vytrvalosti a balance ve stylu rčení "krátce a intenzivně". Lekce mohou být velice dynamické a náročné, proto zde hraje velkou roli dozor instruktora.

Průběh cvičení X-fit

Koncept X-fit je sestavován zpravidla na 30 minut. Lekce připomíná kruhový trénink, ale je mnohem intenzivnější a obsahuje minimální pauzy mezi cviky. Výhodou je, že si každý může cvičení přizpůsobit svým možnostem. Cvičit se může s pomůckami (ať již činkami, stepy atd.) nebo bez nich, záleží na vůli instruktora, jaké modifikace zvolí. Pro širokou veřejnost byly některé cviky zjednodušeny. Pomocí jednoduchých cviků v krátkém čase se důkladně procvičí celé tělo nebo některé partie, pokud je na ně trénink právě zaměřen.

Účinky cvičení X-fit

X-fit je skupinovým cvičením vhodným i pro muže. Je zaměřen na rozvoj síly, rychlosti, vytrvalosti, přesnosti, stability, balance. Pomocí X-fit cvičení dochází ke zlepšení kardiovaskulárního systému, vytvarování postavy, rozvoj celkové kondice. Zvyšuje pružnost a mrštnost.

Diskuze na téma Cvičení X-fit na Omlazení.cz

Fotogalerie cvičení X-fit

Cvičení X-fit 1Cvičení X-fit 2Cvičení X-fit 3Cvičení X-fit 4Cvičení X-fit 5

Upravte heslo Cvičení X-fit

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz

Zdroje, reference

  • http://www.extraround.cz/cs/clanek/crossfit-trenink---i-cast?cid=465
  • http://www.aerobicstyl.cz/magazin/clanek/x-fit-45/
  • http://www.pullsh.net/Crossfit:_:120.html
  • http://www.nutrisport-magazin.cz/cviceni-x-fit-je-tim-co-hledate/