Dehydratace

kosmetika , zdraví , tekutiny

Dehydratace 1

Dehydratace znamená úbytek tekutin v organismu, což představuje narušení vnitřní rovnováhy v lidském těle. Důsledky dehydratace závisí na množství ztracené tekutiny.V běžném životě se s dehydratací setkáme při průjmovém onemocnění, zvraceni nebo nadměrných fyzických výkonech.

Příznaky a léčba dehydratace

Příznakem může být žízeň, suché sliznice, suché rty, suchá kůže, nevolnost, bolest hlavy, křeče, zástava močení v krajním případě bezvědomí. Dehydratace se léčí zvýšením množství tekutin. Lidský organismus je složen z 60-70% vody. Toto množství je potřeba udržovat pravidelným pitný režimem (doporučená denní dávka jsou 2 - 3 litry tekutin denně).

Příčiny a vliv dehydratace na pleť

V jaké míře se dehydratace projeví na pokožce závisí na jejím typu, struktuře i stáří. Suchá kůže může být příčinou špatné životosprávy a vlivů vnějšího prostředí, přemíry opalování a suchého klimatizovaného vzduchu. V případě dehydratace pleti se objevují suchá místa, šupinky, zvýšené množství vrásek či viditelná změna barvy pleti. Kůže ztrácí elasticitu a je více nachylná k infekcím.

Léčba dehyratace pleti

Napravit tento stav lze kromě pitného režimu také kvalitními kosmetickými přípravky. Speciální krémy, séra či masky mají dlouhodobé účinky a zaručují konstantní hydrataci 24 hodin denně. Některé zlepšují oběh tekutin v kožní tkáni, jiné zabraňují úniku vody z pokožky, další pleť nutí, aby vytvářela své vlastní hydratační látky. Existují také přípravky obohacené látkami, které na sebe vodu vážou. Některé kosmetické salóny vlastní speciální skener pro přesné určení stupně dehydratace pleti, podle kterého lze doporučit vhodný hydratující přípravek.

Diskuze na téma Dehydratace na Omlazení.cz

Fotogalerie dehydratace

Dehydratace 1

Upravte heslo Dehydratace

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz, Abigail101

Zdroje, reference

  • http://www.celostnimedicina.cz/co-je-dehydratace.htm
  • http://www.pharmawiki.ch/wiki/index.php?wiki=Trockene%20Haut
  • http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=377812
  • http://ona.idnes.cz/jak-hydratovat-plet-v-lete-dc4-/krasa.aspx?c=A120624_145358_krasa_sck
  • http://www.pramenkrasy.estranky.cz/clanky/dehydratace.html