Depilace voskem

depilace , chloupky , vosk

Depilace voskem 1

Depilace voskem je metoda odstranění nežádoucích chloupků na těle pomocí vosku. Kůže po depilaci může být mírně podrážděná, avšak to během jednoho dne mizí.

Depilaci voskem je možné provádět téměř na všech místech těla, od obočí, knírku, rukou, hýždí, přes třísla až k nohám. Kromě vosku se k depilaci používá žiletka, depilační strojek nebo depilační krém.

Průběh depilace voskem

Místo depilace se potře zahřátým voskem. Na něj se položí depilační pásky, na které se chloupky přichytí a strhnou. Podrážděnou pokožku ošetříme desinfekčním přípravkem. Aby depilace byla účinná, měly by chloupky dosahovat alespoň čtyř milimetrů. Bezprostředně po zákroku se nedoporučuje koupání v chlorované vodě a slunění.

Výsledek depilace voskem

Na rozdíl od epilace - kde dochází k destrukci růstového centra chloupku - je depilace metodou dočasnou. Pokožka zůstává hladká přibližně čtyři až šest týdnů. Při opakovaných procedurách chloupky slábnou a bolestivost zákroku se stává minimální. U přecitlivělé nebo alergické pokožky je vhodné použít jinou metodu odstranění.

Diskuze na téma Depilace voskem na Omlazení.cz

Video depilace voskem

Depilace domácím voskem

Recept na depilaci domácím voskem

Fotogalerie depilace voskem

Depilace voskem 1Depilace voskem 2Depilace voskem 3

Upravte heslo Depilace voskem

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace