Eliptický trenažér

fitness , posilovací stroj

Eliptický trenažér 1

Eliptický trenažér je posilovací stroj vhodný pro trénink všech svalových partií. Principem je plynulý eliptický pohyb nohou bez nárazů na podložku, díky čemuž je pohyb na elipticalu je šetrný ke kloubům, na rozdíl např. od rotopedu při něm nejsou nesprávným způsobem namáhána záda a zádové svaly.

Typy eliptických trenažerů

Eliptické trenažéry se podle své stavby dělí to několika typů: mohou mít pohyblivá či nepohyblivá madla pro ruce, liší se také druhem brzdného systému, který může být čelisťový, páskový, magnetický nebo indukční. Standardem je systém magnetický, čelisťový se zejména kvůli hlučnosti již nepoužívá, indukční je ze všech nejtišší.

Výsledky cvičení na eliptickém trenažeru

Cvičení na elipticalu má pozitivní vliv na krevní oběh i krevní tlak, dochází při něm ke spalování tuků a posílení svalů téměř celého těla (ohledně břišních svalů ovšem spíše okrajově). Procvičují se zejména hýždě a boky, při zapojení rukou dojde k procvičení ramen, paží, zad i prsních svalů.

Diskuze na téma Eliptický trenažér na Omlazení.cz

Fotogalerie eliptický trenažér

Eliptický trenažér 1Eliptický trenažér 2Eliptický trenažér 3Eliptický trenažér 4Eliptický trenažér 5Eliptický trenažér 6

Upravte heslo Eliptický trenažér

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz

Zdroje, reference

  • http://www.elipticky-trenazer.cz/
  • http://www.zijemesportem.cz/638-elipticke-trenazery
  • http://www.super-nakup.cz/clanky/jak-vybrat-elipticky-trenazer/