Gastrický (žaludeční) bypass

obezita, žaludek, hubnutí

Gastrický (žaludeční) bypass 1

Gastrický neboli žaludeční bypass je chirurgickým zákrokem určeným k léčbě těžké obezity. Při zákroku dojde ke zmenšení žaludku a vyřazení části tenkého střeva z procesu trávení potravy.

Průběh operace

Chirurg vytvoří ze žaludku malou kapsu, které je napojena přímo na střední část tenkého střeva (lačník). Zbylá větší část žaludku zůstává zpravidla v dutině břišní - typ operace, kdy dochází k úplnému odstranění zbylé části žaludku, se pro rizikovost téměř neprovádí. Otvor mezi žaludeční kapsou a tenkým střevem je záměrně malý, aby se kapsa vyprazdňovala pomalu a déle vytrval pocit sytosti.

Účinky operace

Díky bypassu se sníží množství potravy, které je pacient schopen najednou zkonzumovat. Pocit sytosti nastává dříve. Tenké střevo je zkráceno, dochází proto ke vstřebávání menšího množství živin a energie z potravy.

Výsledky gastrického bypassu

Pacienti, kteří žaludeční bypass podstoupí, ztratí díky němu průměrně 60-70% kilogramů nadváhy během dvou let. Pro optimální výsledky je nutné dodržovat speciální stravovací režim.

Diskuze na téma Gastrický (žaludeční) bypass na Omlazení.cz

Fotogalerie gastrický (žaludeční) bypass

Gastrický (žaludeční) bypass 1Gastrický (žaludeční) bypass 2Gastrický (žaludeční) bypass 3Gastrický (žaludeční) bypass 4Gastrický (žaludeční) bypass 5

Upravte heslo Gastrický (žaludeční) bypass

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace