IPL (intenzivní pulzní světlo)

laser, světlo, rejuvenace

IPL (intenzivní pulzní světlo) 1

IPL - zkratka anglického názvu Intense Pulsed Light, česky intenzivní pulzní světlo. Jde o světlo s vysokou intenzitou podobné laserovému paprsku, s vlnovou délkou zpravidla v rozmezí 490nm - 1200nm. Frekvenci i intenzitu světla lze regulovat, díky čemuž má IPL poměrně široký rozsah možných využití.

Působení IPL

Výboj IPL má pouze velmi krátké trvání, proto nepůsobí téměř žádnou bolest. V případě epilace IPL lze pocity při zákroku srovnat například s pocitem lehce sluncem spálené pokožky, kůže může zůstat zarudlá. Při použití na citlivé oblasti, např. na obličeji, lze vnímání světla přirovnat k epilaci voskem. Zákrok je více nepříjemný pro muže, neboť jejich ochlupení je silnější než ženské.

Využití IPL

IPL se používá zejména k odstraňování nežádoucího ochlupení (coby levnější a rychlejší varianta laserové epilace). Další využití nachází při léčbě rosacei, popraskaných (metličkových) žilek, k odstraňování pigmentace zapříčiněné slunečním zářením. Uplatňuje se také při omlazování pleti, tzv. fotorejuvenaci.

Diskuze na téma IPL (intenzivní pulzní světlo) na Omlazení.cz

Fotogalerie iPL (intenzivní pulzní světlo)

IPL (intenzivní pulzní světlo) 1IPL (intenzivní pulzní světlo) 2IPL (intenzivní pulzní světlo) 3IPL (intenzivní pulzní světlo) 4IPL (intenzivní pulzní světlo) 5

Upravte heslo IPL (intenzivní pulzní světlo)

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace