Kyselina hyaluronová

dermatologie , injekce , látková výměna

Kyselina hyaluronová 1

Kyselina hyaluronová je lineární polysacharid o velké molekulové hmotnosti, který tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Kyselina hyaluronová podporuje látkovou výměnu a chrání tak kůži před škodlivými vlivy.

Kyselina hyaluronová se využívá k léčbě popálenin, kožních vředů, očních tkání, aplikuje se jako náhrada sklivce při operaci šedého zákalu, u pacientů s osteoartrózou, při podvrtnutí kotníku. V současné době je hojně užívána v plastické chirurgii k výplni vrásek, vtažených jizev a ke zvětšení prsou.

Průběh

Na trhu se vyskytuje celá řada injekčních výplní na bázi kyseliny hyaulronové jako jsou například Restylane , Juvéderm, Surgiderm, Teosyal nebo Matridex. Zákroky se provádí zpravidla ambulantně, bez anestezie injekční aplikací výplně pod kůži. V místě ošetření se může dočasně objevit zčervenání, mírný otok, modřiny, klient může pociťovat svědění nebo lokální pulsaci. Délka zákroku je odvislá od zvoleného typu injekční výplně a velikosti ošetřované plochy.

Výsledný efekt

Výsledný efekt je okamžitý nebo se projeví do několika týdnů a jeho účinnost se obvykle pohybuje od tří měsíců až do dvou let. Zákrok je možné s odstupem zopakovat a prodloužit jeho působnost.

Diskuze na téma Kyselina hyaluronová na Omlazení.cz

Video kyselina hyaluronová

Eucerin Anti-Age Hyaluron-Filler

HA (Hyaluronic Acid)

Fotogalerie kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová 1Kyselina hyaluronová 2Kyselina hyaluronová 3Kyselina hyaluronová 4Kyselina hyaluronová 5

Upravte heslo Kyselina hyaluronová

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace