Kyslíková terapie

pigmentové skvrny, regenerace, akné, hydratace

Kyslíková terapie 1

Kyslíková terapie nebo-li oxigenoterapie je léčebná a regenerační metoda, kterou se pomocí speciálních přístrojů aplikuje kyslík v koncentrované formě a dochází tak ke zvýšenému okyslíčení krve v tkáních.

Kyslíková terapie jako léčebná metoda

V léčebné praxi je využita především u těžce zraněných pacientů, osob s dýchacími potížemi nebo v těžkém pooperačním stavu. V této formě je kyslík dávkován pouze pod dozorem lékaře. Odbornou léčebnou metodou je hyperbarická oxygenoterapie (HBO), kdy pacient inhaluje čistý kyslík v přetlakové (hyperbarické) komoře při vyšším tlaku, než je tlak atmosférický. Používá se například u těžkých otrav kysličníkem uhelnatým, u dekompresních poranění při potápění, v případě vzduchových embolií, při ischemických chorobách dolních končetin, cukrovce, ale také v onkologii.

Kyslíková terapie jako neléčebná regenerační kúra

V komerční sféře se při kyslíkové terapii aplikuje kyslík při normálním (atmosférickém) tlaku. Na trhu se objevují různá inhalační zařízení - speciální brýle, masky, spreje či samotné koncentrátory vyrábějící kyslíkové dávky. Kosmetické salóny nabízejí kyslíkové procedury, při kterých se vstřikuje na obličej a dekolt proud cca 95% koncentrovaného kyslíku. Kyslíkové bary nabízí možnost “domácí” inhalace kyslíku dle vlastní potřeby. Efektivita takto podávaného kyslíku však nebyla doposud dostatečně vědecky podložena.

Účinek kyslíkové terapie

Kosmetické procedury využívající kyslík by měly napomáhat při léčbě akné, odstranění tmavých kruhů či pigmentových skvrn. Jsou doporučovány především kuřákům. Mají zabezpečovat hydrataci a detoxikaci pokožky a tím přispívat k omlazení a osvěžení pleti. Inhalace kyslíku je určena zákazníkům s bolestmi hlavy, při zvýšené únavě, poruchách spánku a celkovém psychickém vyčerpání.

Diskuze na téma Kyslíková terapie na Omlazení.cz

Fotogalerie kyslíková terapie

Kyslíková terapie 1Kyslíková terapie 2Kyslíková terapie 3Kyslíková terapie 4Kyslíková terapie 5

Upravte heslo Kyslíková terapie

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz, Tifi

Zdroje, reference

  • http://www.oxygenoterapie.com
  • http://www.pflegewiki.de/wiki/Sauerstofftherapie
  • http://cs.wikipedia.org/wiki/Hyperbarick%C3%A1_kysl%C3%ADkov%C3%A1_terapie
  • http://www.chlamydie.info/node/1047