Mastné vlasy

kosmetika, vlasy, zdraví

Mastné vlasy 1

Mastné vlasy zapříčiňuje maz, který je produkován mazovou žlázkou u kořínku vlasu. Nadměrná činnost těchto mazových žláz je ovlivněna vnitřními faktory, ale také vnějším prostředím.

Příčina mastných vlasů

Aktivitu mazových žlázek podmiňují mužské hormony androgeny, které se ale vyskytují v menším množství i v ženském těle, produkovány nadledvinkami. Jejich hladina se zvyšuje při stresu, proto mohou být mastné vlasy i odrazem psychického stavu jedince. Častou příčinou jsou hormonální změny v pubertě, přechodu, menstruace, těhotenství nebo používání hormonální antikoncepce. Velký vliv má také špatná životospráva, cigarety a alkohol.

Faktory ovlivňující mastné vlasy

Mastné vlasy často trápí osoby se světlejšími, rovnými vlasy. Světlé vlasy jsou obecně jemnější a snadněji vytváří mastný vzhled. Naproti tomu kudrnaté vlasy, ač se stejnou výkonností mazových žlázek, nevypadají mastné téměř nikdy. Také špatné zlozvyky neustálé sahání si do vlasů, časté kartáčování nebo špatné smývání kondicionérů či masek ovlivní maštění pokožky na hlavě.

Prevence před mastnými vlasy

Základem je zvolit vhodný kosmetický přípravek, který nebude obsahovat vysoké pH nebo příliš mnoho silikonu. Mastnější vlasy se myjí šamponem dvakrát a během mytí se musí pořádně promasírovat pokožka, aby se pročistila. Šampón musí být důkladně smyt vlažnou vodou, aby nikde nezůstal. Naopak usušených vlasů se nedotýkat, masáž pokožky za sucha zvyšuje produkci mazových žlázek. Je dobré jednou za týden umýt jen vlasy a pokožku nechat oddychnout. Také používání balzámů, laků a gelů urychluje tvorbu mazu.

Diskuze na téma Mastné vlasy na Omlazení.cz

Fotogalerie mastné vlasy

Mastné vlasy 1

Upravte heslo Mastné vlasy

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

katherin, Omlazení.cz

Zdroje, reference

  • http://www.kapyderm.cz/mastne-vlasy.php?gclid=CLD1u6HCp7QCFU-6zAodTxsAmg
  • http://www.vitalia.cz/clanky/mastne-vlasy/
  • http://www.vas-lekarnik.cz/katalog/vlasy-nehty-pokozka/vlasy/mastne-vlasy