Odstranění jizev laserem

jizvy, dermatologie, laser

Odstranění jizev laserem 1

Odstranění jizev laserem je velmi šetrná metoda, jak vyhladit jizvy pomocí laseru. Jedná se o techniku s vysokou účinností a minimálním zásahem do okolní tkáně.

Druh laseru se volí podle typu jizvy, kterou je třeba odstranit. U hypertrofických, koloidních a červených jizev se používá cévní laser, který jizvu postupně zatáhne, zbledne a zmenší; u vystouplých jizev se útvar zbrousí erbovým laserem a u jizev po akné je vhodná terapie laserem Smoothbeam.

Průběh laserového odstranění jizev

Před samotným zákrokem se zhodnotí charakter jizvy a dle jejího typu se zvolí příslušný laser. Ošetřovaná plocha se obvykle znecitliví anestetickou látkou a vystaví se působení laseru. Po zákroku je nežádoucí pobyt na slunci.

Kombinace laseru s dalšími metodami

Častá je i kombinace různých postupů (například laseru a injekčně podaného Diprophosu, který jizvu rozpustí). Laserové ošetření se provádí na všech částech těla a obličeje a je rovněž hojně využívané k redukci vrásek a regeneraci pokožky.

Výsledek laserového odstranění jizev

Výsledný efekt se projeví postupně v několika měsících po zhojení ranky a zblednutí jizvy a dle potřeby je možné jej několikrát opakovat. Obecně platí, že čím je jizva mladší, tím je výsledek uspokojivější.

Diskuze na téma Odstranění jizev laserem na Omlazení.cz

Video odstranění jizev laserem

Odstranění jizev laserem

Odstranění jizvy laserem

Fotogalerie odstranění jizev laserem

Odstranění jizev laserem 1Odstranění jizev laserem 2Odstranění jizev laserem 3Odstranění jizev laserem 4Odstranění jizev laserem 5Odstranění jizev laserem 6Odstranění jizev laserem 7Odstranění jizev laserem 8

Upravte heslo Odstranění jizev laserem

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace