Operace víček

plastická chirurgie , oči , víčka

Operace víček 1

Operace víček neboli blefaroplastika je chirurgický zákrok, který se provádí při poklesu horních víček nebo tvorbě tukových váčků pod okem. Blefaroplastika se podstupuje především z estetických důvodů jako je unavený, starší vzhled očí.

Mezi indikace operace víčka patří ptóza (pokles víčka), tukové výhřezy, přebytky kůže a zmohutnění části okrouhlého svalu očního. Blefaroplastika může být kombinována s faceliftem.

Průběh operace víček

Zákrok se provádí zpravidla ambulantně v lokální anestezii. Předchází mu důkladné oční vyšetření. Samotná operace v sobě zahrnuje řadu postupů, které se liší podle rozsahu daného problému a funkčností zdvihače. V případě operace dolních víček lze zasáhnout ze spojivkové strany víčka pomocí laseru a tím docílit neviditelných jizev. Účel zůstává jak u operace dolních víček tak u operace horních víček, vždy stejný, odstranit přebytečnou kůži, tuk a vrátit funkčnost očnímu víčku. V místě ošetření se dočasně objevují otoky a drobné modřinky, vyžaduje se klidový režim.

Průběh operace víček

Výsledný efekt se projeví do šesti měsíců a je individuální. Závisí na mnoha faktorech, jako je kvalita kůže nebo správná životospráva. V případě nutnosti lze zákrok časem zopakovat.

Diskuze na téma Operace víček na Omlazení.cz

Video operace víček

Operace očních víček

Plasticka operace - víčka

Fotogalerie operace víček

Operace víček 1Operace víček 2Operace víček 3Operace víček 4Operace víček 5

Upravte heslo Operace víček

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz

Zdroje, reference