P90X

fitness, cvičení

P90X 1

P90X (Power 90 Extreme) je speciální cvičební program určený pro cvičení doma, který sestavil Tony Horton ve spolupráci se společností BeachBody LLC.

Obsah cvičení P90X

Program obsahuje všechny důležité prvky pro zhubnutí, zpevnění i vyrýsování postavy, a následné udržení dosažených výsledků: posilovací cvičení, kardio cvičení, strečink a kompletní nutriční program. Skládá se ze tří na sebe navazujících tréninkových bloků. Každé cvičení je rozděleno na tři fáze: rozehřívací, hlavní a odpočinkovou.

Charakter cvičení P90X

Celý název programu - Power 90 Extreme - vystihuje jeho charakter. Power = cvičení zaměřené zejména na sílu, 90 = trvá devadesát dnů, Extreme = cvičení pro pokročilé, nikoli pro začátečníky. Právě vzhledem k náročnosti se doporučuje před zahájením programu vyzkoušet tzv. Fit test, a teprve po jeho úspěšném zvládnutí přejít k P90X.

Specifika P90X

Program je založen na myšlence tzv. zmatení svalů. Každý den je skladba cvičení jiná, což pomáhá předcházet stereotypu a udržet motivaci. Podle teorie zmatení svalů si také tělo nemá možnost zvyknout na určité druhy či sestavy cviků, což ho nutí neustále pracovat a budovat svaly.

P90X má několik verzí, kromě klasické např. Double P90X či Lean P90X.

Diskuze na téma P90X na Omlazení.cz

Video p90X

P90X

P90X

Fotogalerie p90X

P90X 1P90X 2P90X 3P90X 4P90X 5

Upravte heslo P90X

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz

Zdroje, reference