Peplum

móda, sukně

Peplum 1

Výraz “peplum” znamenal ve starověkém Řecku část ženského oděvu. Byla to tunika nařasená na ramenou a překřížena v pase. Ve čtyřicátých letech dvacátého století se peplum objevil především na elegantních kabátcích a pouzdrových šatech. V současnosti je tento módní hit využit na sukni, šatech či topu. Jedná se o ozdobný volánek v oblasti pasu nebo boku, který zvýrazní boky a zeštíhlí pas. Pouzdrová úzká sukně s přidaným lemem strhává pozornost na ženský pas a nechává ho dostatečně vyniknout.

Jak se peplum nosí?

Peplum sukně zvýrazňují boky, je tedy vhodné k nim zvolit hladké, jednoduché halenky, košile nebo topy třeba bez rukávů, které je nutné nosit zastrčené dovnitř, jinak silueta nevynikne. Peplum je výrazný doplněk stačí tedy zvolit jednoduché lodičky na vysokém podpatku a decentní kabelku.

Komu je peplum určen?

Ženám s chlapeckým typem postavy vytvoří peplum iluzi dokonalých ženských tvarů. Lichotit budou také dámám s širokými boky, které tak mohou své křivky jaksepatří prodat. Tento módní výstřelek by neměl chybět v šatníku žen se smyslem pro originalitu, nebo těch, které touží oživit například svůj kancelářský outfit.

Diskuze na téma Peplum na Omlazení.cz

Fotogalerie peplum

Peplum 1Peplum 2Peplum 3Peplum 4Peplum 5Peplum 6

Upravte heslo Peplum

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz, ameeli

Zdroje, reference

  • http://www.thefreedictionary.com/peplum
  • http://twoforfashion.otto.de/fruehlingstrend-peplum/39548/
  • http://www.millionlooks.com/style-secrets/trendy-peplum-how-to-pull-it-off/