Solárium

UV záření, opalování

Solárium 1

Solárium je technické zařízení pro ozařování lidského těla umělým horským sluncem – UV zářením. Používá se za účelem navození bronzového opálení kůže podobné opalování od slunce.

Dle Světové zdravotnické organizace odpovídá dvacet minut v soláriu přibližně jednomu dni na slunci. Solária představují značné riziko pro vznik rakoviny kůže. Nejen z těchto důvodů vznikají jiné metody, jak docílit opálení. Jednou z nich je opálení nástřikem.

Průběh opalování v soláriu

Solárium se skládá z UV trubic, které jsou naskládány vedle sebe. Většinou se jedná o přístroj podobný otevírací rakvi, do kterého klient během záření ulehá. Je možné se však setkat i se solárii, ve kterých volně stojíte. Před každým ozařováním je nutné použít opalovací mléko určené do solárií. Po aplikaci UV bývá pokožka dočasně lehce zarudlá, nedoporučuje se několik hodin koupat.

Výsledný efekt

Výsledný efekt se projeví již druhý den i dříve, záleží na typu pleti a jak rychle se klient opaluje. K docílení bronzového opálení je třeba více návštěv s postupným zintenzivněním záření. Rovněž k udržení opálení je nutné návštěvy opakovat.

Diskuze na téma Solárium na Omlazení.cz

Fotogalerie solárium

Solárium 1Solárium 2Solárium 3Solárium 4Solárium 5

Upravte heslo Solárium

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz