Tantrická masáž

masáž , erotika , psychika , tělo , duše

Tantrická masáž 1

Tantrická masáž je masážní technika, která v sobě spojuje prvky starodávných tantricko-taoistických technik a klasické masáže.

Původ tantrické masáže

Význam slova „tantra“ se dá přeložit jako tkanivo" nebo "pavučina" ve smyslu složité struktury. Původně se jednalo o intimní rituál, který měl mít především spirituální a léčivý význam. Tantrická masáž v komerční sféře je součástí učení neotantry, která spojuje sexualitu se spiritualitou.

Techniky tantrické masáže

Provádět ji mohou muži i ženy a nabízena je jak jednotlivcům, tak partnerským párům. Techniky tantrické masáže jsou založeny především na láskyplných a léčivých dotecích. Je to velmi smyslný rituál, který rozproudí energii celého těla a naplní jej vzrušením a něhou. Součástí tantrické masáže je masáž joni a lingamu, což jsou různé druhy doteku, od úplně jemných až po dynamické. Patří do ní i masáž hlavy a uší, omývání horkými ručníčky, použití speciálních aroma-terapeutických silic, vůní a přírodních vyživujících olejů. Díky tantrické masáži člověk přestává prožívat orgasmus pouze ve svých genitáliích, ale přenese jej jako hluboký, naplňující pocit do celého těla.

Účinky tantrické masáže

Kromě bezprostředních účinků na tělo i psychiku přináší především hluboký zážitek, který si člověk může přenést do svého vlastního sexuálního života. Tantrická masáž poskytuje nástroj jak se postupně zbavit negativních emocí jako je žárlivost, vlastnictví či vina. Z fyziologických účinků má pozitivní vliv při předčasné ejakulaci, či poruchách erekce, přílišném množství stresu a celkovém napětí těla vlivem přepracovanosti. Pomáhá k větší propojenosti a celistvosti těla a ducha.

Diskuze na téma Tantrická masáž na Omlazení.cz

Fotogalerie tantrická masáž

Tantrická masáž 1Tantrická masáž 2Tantrická masáž 3Tantrická masáž 4

Upravte heslo Tantrická masáž

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

katherin, Omlazení.cz

Zdroje, reference

  • http://www.tantramassage-verband.de/
  • http://de.wikipedia.org/wiki/Tantra-Massage#Tantra-Massagen
  • http://www.tantra.cz/techniky/masaze.html