Vitariánství

vitarian, vitariánství

Vitariánství 1

Vitariánství je extrémní typ vegetariánství. Jedná se o způsob stravování, kde v se v jídelníčku nachází pouze čistě rostlinná strava, která nesmí být tepelně upravována.

Zásady vitariánství

Vitariáni konzumují ovoce, zeleninu, oříšky, semínka, luštěniny, bylinky, kořeny ,hlízy nebo houby. Potraviny nesmí projít tepelnou úpravou nad 45°C. Vitariáni obecně nekonzumují ani mléko a mléčné výrobky, protože nejsou určené pro přirozenou lidskou výživu a také zahleňují organismus.

Prospěšnost vitariánství

Pomocí svého přístupu ke stravě a celkového zdravého životního stylu bývají vitariáni méně obézní, nesrovnatelně méně podléhají infarktům či kardiovaskulárním potížím. Konzumací pouze rostlinné stravy trpí méně rakovinou tlustého střeva a konečníku. S větším množstvím tekutin a dostatkem pohybu i relaxace je tato strava výborná na detoxikaci organismu.

Zápory vitariánství

Vitariánská strava je jednostranná má tedy i své nedostatky. Vitariáni mohou trpět absencí vitamínu B12,vitamínu D, jódu, selenu, vápníku, zinku , železa a omega-3 mastných kyselin. Nedostatek proteinu se v extrémním případě může projevit těmito klinickými znaky: podvýživa, ztráta oporové tělní hmoty, oslabení svalů, ztráta pigmentu vlasů a kůže, bolesti z tlaku, a snížená imunitní funkce.

Diskuze na téma Vitariánství na Omlazení.cz

Fotogalerie vitariánství

Vitariánství 1

Upravte heslo Vitariánství

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace