Ahojte,
chtěla jsem se zeptat z čeho je zánět ledivny? Může to být z prochladnutí? Nebo výhradně infekčního původu?
Proč se ptám... začalo mě z ničeho nic bolet jakoby v pase(cca), když si položím ruku v bok směrem na záda(palec na břiše) ale jen na jedné straně. Někde se psalo, že se má vyskočit a pokud to bolí, tak je to od ledvin. Vyskočila jsem a při dopadu to zabolelo.
Teplotu asi nemám, ale cítím se trochu jako "při příznacích chřipky".
Začalo to včera, přes noc se to trochu uklidnilo a ted to opět začíná bolet. Pokud to je zánět ledviny, ustoupí to samo, nebo opravdu musím k doktorovi? Bojím se, že mi dá antibiotika a já z toho budu mít následné mykozy
Díky za rady...
Petra

Přesně jak píšeš, taky mě bolelo v pase, ale předcházela tomu bolest o něco níž - zanedbala jsem zánět močových cest a vlezlo mi to do ledvin, pak jsem brala dva měsíce ANTB, zabraly mi až třetí, takže čapni raní moč a mazej k dr.
Může to být infekční i z nastydnutí, takže já od té doby nosím toto https://www.omlazeni.cz/pas-hipsy-pojďte-78-66797-0 .html

Reaguji na prskafka:
já tedy neměla co se týče bolestí (či močáku-toho ani dnes) problémy až do včera žádné. Začínalo to tak, že to sem tam "dloublo" a za 3 hodiny už to bolelo v kuse.
Ranní moč, chápu to dobře, že tedy mám počkat až do zítra?

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

pokud můžeš tak lehni omotej si něco kolem pasu a pij co nejvíc vody+ čaje..uvidíš jak na tom budeš zítra...mohla jsi přechodit zánět močáku a sednout ti to na ledviny..ale může to být i z prochladnutí..mě to udělalo minulý týden..ale po dvou dnech v teple to bylo dobré..

Reaguji na honeyMichell:
omotáno už mám , a asi si taky co nejdřív lehnu.A uvařím asi kýbl čaje. Momentálně pracuju z domova, ale ve čtvrtek budu muset do kanclu, tak doufám, že se z toho do té doby dostanu.
Díky za rady

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

dej si urologický čaj + špetka jedlé sody..a bud v teple..držím pěsti
no pokud by ti to nezabralo tak vem ranni moč a běž k té doktorce..ale pokud jsi předtím nepřechodila ten zánět močového měchýře tak myslím, že je to vážně jen z prochladnutí a do čtvrtku budeš fit

Reaguji na Petrolejkaa:
To co výše popisuješ byly u mne zaražené větry.
Dokonce to vypadalo na ledvinovou koliku a nakonec z toko vylezly jen ty větry.
Pálí tě při močení? Pokud ne, tak by to nemělo být zase tak vážné.

Reaguji na True:

a pak s tím jít k dokotrovi . No to by mi asi opravdu bylo hooodně trapně. Ale zase na druhou stranu, pálení nemám a co se týče větrů, tak to je v pořádku, nebo si aspon myslím.
No uvidíme, co se z toho vyklube. Zatím piju teplý čaj,sedím doma ve svetru, kolem sebe ještě zavázanou mikinu. Spíš bych se přiklonila k tomu nastydnutí, protože jsem byla v sobotu plavat a já nána pitomá šla ve svetru a v zimní vestě.. /ačkoliv se jednalo o přesednutí do auta a přeběhnutí silnice/. Takže je to možná z toho... Už bych taky ve svých 24 mohla mít rozum, co?

arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True:

Cituji True: Pálí tě při močení? Pokud ne, tak by to nemělo být zase tak vážné.

Zánět ledvin jsem si léčila dva měsíce a ani jednou mě nic nepálilo, takže tímhle bych se teda neřídila.
Pálení při močení je typickým příznakem zánětu močové trubice.

arrow
profile_image
markets
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji prskafka: Pálení při močení je typickým příznakem zánětu močové trubice.

Reaguji na Petrolejkaa: Taky to může být z nedostatku tekutin. Ale kýbl čaje zase nepij, abys je nepřepínala. A pro jistotu je zabalené měj, můžeš i nahřát ručník na topení a přikládat.

Snad to není velká bolest, to bys asi pádila k doktorovi. Nechci totiž strašit, ale teta si dlouho léčila žlučník kapkama a přitom měla rakovinu ledviny.

arrow
profile_image
Michellka mojeid
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, mě se tohle stalo před měsícem taky, při močení mě rozhodně nepálilo, akorát jsem častěji chodila na malou. Rozhodně jsem to neměla ani z prochladnutí, protože jsem zimomřivka a nenosím holá záda. Myslím, že jsem to měla z extrémního stresu z práce...
Vyléčilo mě tohle:
http://www.prozdravi.cz/renol.html
U nás ve Zlíně se to dá koupit v takové malé lékárničce s léčitelskými přípravky, tak třeba je u vás taky něco podobného...
Pij taky nějaký ledvinový nebo urologický čaj a udržuj se v teple. Pokud bys ale dostala teplotu nebo se to zhoršilo šup k doktorovi!

arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj holky, mám problém ... v pondělí jsem se dobelhala k mudr. a zjistili mi zánět močáku, dali mi antibiotika - cotrimoxazol jednu ráno a jednu večer, od té doby ležím, piju když si vzpomenu (já vím, mám pít hodně) a kurýruju ... no a včera mě začalo být divně - bolení hlavy, a v kruku, při polikání, naběhlé uzliny a asi teplota ... no a asi pře hodinou mě začaly bolet strany u pasu ... je možné že mi to i přes antibiotika vlezlo na ledviny? nebo mam jen chřipku do toho všeho? díky za odpovědi, jo ještě dodám, že z antibiotik mám kvasinky a jinak také menstruaci když se to se.re tak vše najednou prosím o jakýkoliv postřeh nebo radu

arrow
profile_image
kelli
od 20. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na biimba: Moje dcera to měla teď před vánocemi. Začalo to obyčejnou virozou, nelepšila se tak ji udělali rychlo test krve na záněty /byl mírný/ dostala atb, po té začala často asi za 2 dny močit ale jen po kapkách - moč byl až do hněda a vyskočila velká horečka . Tak jsme jeli a rovnou nás nechali v nemocnici udělali testy a potvrdili zánět ledvin. Nasadidli atb silná do žil a infuze - žádná legrace. Jestli jí bolelo u pasu nevím - je jí 5 - nic neříkala.Dodnes chodíme na kontroly do nefrologické poradny. Rozhodně to nezanedbávej a jdi raději k lékaři ať ti udělá testy - moč,krev, zánět se šíří opravdu rychle.

arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kelli: děkuju, jsem rozhodnuta jit zitra rano, teda pokud se to přes noc nezhorší

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené