arrow
profile_image
Hanulllinecka
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj... chtěla bych se zeptat na něco ohledně pedagogické fakulty. Vystudovala jsem vysokou školu ekonomie a managementu v Praze (VŠEM) zatím s titulem Bc. Bohužel jsem během doby studia zjistila, že mě ekonomika a různé ekonomické obory opravdu nebaví a strašně mě chytla práce s dětma. Proto bych si chtěla dodělat vysokou školu s titulem Mgr. na nějaké pedagogické fakultě např. UJEP se zaměřením na mateřské školky. Myslíte, že je možné jít ze ekonomky na pedagogiku a rovnou na navazující magisterské studium? Nebo musím od začátku na bakaláře? Budu ráda za každou radu. Moc děkuju

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Hanulllinecka:
Každá uni/fakulta to má inak.

Niektorým stačí, ak urobíš prijímačky (tzn. aj z jadrovej fyziky na pajdák), niekde musíš mať príbuzný Bc. odbor, inak ti nepovolia prihlásiť sa.

Napíš na študijné pajdáku UJEP a spýtaj sa.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Hanulllinecka: Myslíte, že je možné jít ze ekonomky na pedagogiku a rovnou na navazující magisterské studium?

Samozřejmě, že to jde. Nemusíš znovu dělat Bc. na peďáku. Normálně bych si podala přihlášku, akorát se budeš muste asi více připravovat na přijímačky a pak bdueš mít samozřejmě náročnější studium, protože nebudeš mít už ty základy, ale nic, co by se nedalo dohnat. Se mnou na navazující chodilo hodně lidí, co Bc. dělali jinde a v úplně jiných oborech a zvládali to. Není se čeho bát.

Pokud chceš jít učit do MŠ, stačí ti jen titul BC a vystudovaná předškolní pedagogika buď na střední pedagogické, nebo na VŠ. Mám dojem, že žádné navazující studium, po kterém bys mohla být učitelka s titulem Mgr. není. Kdo vystuduje bakalářský obor: předškolní pedagogiku, vybere si zaměření (logopedie apod.) a pak si v této oblasti může udělat Mgr. Tak si to myslím. Takže pro tebe by v tomto případě byla jediná možnost, udělat si Bc.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Hanulllinecka: Řekla bych,že můžeš pokud uděláš zkoušky,které jsou na Mgr obor tak ano. Možná budeš v nevýhodě oproti ostatním, protože nebudeš mít základy z Bc.

arrow
profile_image
Hanulllinecka
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

díky zatím za info holky

Na jiný obor na magisterské studium určitě můžeš. Pokud se nedělají přijímačky (na soukromé se většinou nedělají), tak je to úplně bez problémů, a pokud se přijímačky dělají (na veřejné VŠ), tak pokud uděláš přijímačky, můžeš magisterské v jiném oboru taky studovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené