Dobrý večer všem,
studuji 3. rokem obor Ekonomické lyceum. Už asi rok mě drží představa o tom, že bych později chtěla studovat medicínu. Tenkrát při rozhodování kam na střední, jsem neměla vůbec o tom představu, proto jsem zvolila ekonomické lyceum, které mi je pro studování medicínu málo platné. Fyziku jsme ukončili v prvním ročníku (ta mi problém nedělala), chemii v druhém ročníku (s tím, že si myslím, že jsme probrali jen zlomek chemie - organická chemie, tedy alkany, alkiny, alkeny, zdroje uhlovodíků, a v prváku to byly spíše orbitaly .. a spíš teorii, než složité počítání rovnic. A ještě bych chtěla zmínit, že úroveň chemie na základní škole byla opravdu špatná) a biologii jsme dokončili též v druhém ročníku. Nemohla jsem si ani do třeťáku a čtvrťáku vybrat volitelný předmět, který by na tu chemii, nebo biologii navazoval. Volitelné předměty se týkají, jak už vypovídá název školy ekonomiky. Proto bych Vás všechny ráda poprosila o názor, radu, cokoliv, zda-li si myslíte, že je zde šance přijetí na některou z lékařských fakult? Co bych pro to mohla udělat, co si myslím, že by bylo dobré, tak asi načíst si knihy, modelový otázky na přijímačky, nějaký kurz, nebo tak. Koukala jsem i na modelové otázky z chemie a přišly mi hodně těžké, chemie je moje slabší stránka, což by určitě potom při studování byl problém, když se to zakládá i na chemii. Ale celkově si myslím, že je zde málo šancí, protože největší úspěšnost na přijetí mají gymnázia, kde mají chemii po čtyři roky, a tak nevyjdou ze cviku, a nebo zdravotní školy. Moc Vám všem děkuju za názory!

arrow
Neprodává v Bazaru

Mediny většinou dělají přípravný kurzy chemie, fyziky a bižule, někde je dokonce tvz. nultý ročník, kde se tohle rovněž detailně bere. Zkus popátrat, najdeš

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na neliyneliy: náš doktor medicíny neuděla z biologie maturitu. Byl v nultém ročníku na medině, maturu dodělal na podzim a už operuje! Takže myslím že to jde!!
Přípravný kurz byl v Dobrušce, ale už je to nějaký pátek a může to být jinak...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na neliyneliy: a jsem to našla, tak to asi funguje furt
http://ujop.cuni.cz/dobruska/kurz18_cs.php

Reaguji na farahh: Jenže on je problém ten, že já z biologie, chemie ani fyziky maturovat nebudu. Ale děkuju za názor!

arrow
Neprodává v Bazaru

Mediny většinou dělají přípravný kurzy chemie, fyziky a bižule, někde je dokonce tvz. nultý ročník, kde se tohle rovněž detailně bere. Zkus popátrat, najdeš

arrow
profile_image
Verunkah
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako bych to psala já Jsem úplně ve stejné situaci, akorát jsem o rok starší a fyziku jsme měli o rok více. Taky uvažuji nad medicínou, ale více nad farmacií. Koupila jsem si teď modelovky z farmačky a docela síla... ale snad to nějak zvládnu Za pokus mi to stojí.

arrow
profile_image
The Criminalist
od 30. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na neliyneliy: Ahoj podle mě to záleží hlavně na přípravě a na štěstí. Já studovala zase přírodovědné lyceum a jsem na oboru bezpečnostně právním takže tak každopádně držim palce ať ti vyjde co si přeješ

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na neliyneliy: vždyť to je přeci úplně fuk Důležité jak zvládneš přijímačky.
Jsem tím myslela, že když školu zvládl někdo, kdo na střední nezvládl něco - dá se to prostě doučit.

A víš jak se to říká, že ženská má větší sílu než kůň! A sny jsou od toho, abysme si je plnily!!

Reaguji na Verunkah: To jsem moc ráda, že je někdo v podobné situaci, jako já. Naštěstí mám ještě "rok" na přemýšlení. Nejhorší je, že v 9. třídě jsem nad něčím takovým vůbec nepřemýšlela, a střední školu jsem si de facto vybrala jen podle toho, že byla "vyhlášená", ale teď s časovým odstupem zjišťuji, že ekonomika rozhodně není obor, který bych chtěla v budoucnu studovat a o to víc bych se ráda na medicínu dostala. Ale obávám se, že mám vážně málo šancí, když tak pročítám diskuze a čtu, že přijímací zkoušky byly těžké i pro ty, co měli chemii 4 roky a navíc jim nedělala žádný problém.) Jak říkáš, za pokus to stojí !

Reaguji na farahh: Určitě je to o přijímačkách a taky pro mě asi o velký dávce štěstí. Já se jen bojím toho, že nedoženu chemii a biologii za ty dva roky, co mají ostatní na gymplech. ) No nakonec to vidím tak, že asi budu průběžně studovat sama doma a půjdu si za tím )

arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem nedávno maturovala na Ekonomickém lyceu a když jsme měli nějakou přednášku, kde nám školní psycholožka říkala o možnostech vysokých škol, na které se můžeme přihlásit - resp. na které by nám měly stačit dosavadní znalosti, tak zmínila právě to, že jediný obor, na který se člověk s EL těžko dostane je medicína. A to právě kvůli tomu, že tam není dostatek chemie, fyziky a biologie, které by ses musela doučit. Nechci tě teda určitě strašit, ale připravit se na přijímačky je jedna věc, ale druhá je to, že na VŠ pak budeš muset navázat na svoje dosavadní znalosti z těchto předmětů. Ale pokud si za tím opravdu stojíš a chceš se tam dostat, tak to určitě zvládneš. Touha po dosažení něčeho je to nejlepší, co tě může popohánět.

arrow
profile_image
yellow_daisy
od 26. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že pokud se opravdu chceš dostat na medicínu, tak to zvládneš. Máš téměř 2 roky na to, aby ses ty předměty doučila a to je docela dost času. Nakup učebnice chemie, biologie a fyziky pro střední školy a pořiď si modelové otázky k přijímacím zkouškám (některé fakulty je vydávají). Příští rok se případně můžeš přihlásit i na přípravný kurz, který vybraná fakulta pořádá (osobně si ale myslím, že není až tak důležitý). Přeju hodně štěstí a pevnou vůli k učení!

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No nechápu, proč když člověk neví, co chce v životě dělat, nejde prostě jednoduše na gympl. To je nejlepší příprava na vysokou, na jakoukoliv. No, ale na to už je teď pozdě. Přijímačky na medicínu jsou opravdu dost těžké, tento rok jsem si tím prošla a za týden nastupuji do prváku ale chodila jsem na gympl. Jeden jediný rok jsem strávila na zdravotnickém lyceu a kdybych tam zůstala, nedostala bych se na medicínu. Proto jsem radši rychle zdrhla na gympl, ale to už u tebe taky nemá smysl. Pro tebe si myslím by byla nejlepší možnost nultý ročník, nevýhoda je, že se za to platí. Bohužel si nemyslím, že by ses to teď během dvou let stihla všechno doučit, navíc až budeš maturovat, budeš mít co dělat, aby ses naučila na maturitu a když máš jiné maturitní předměty než ty, ze kterých máš přijímačky, to snad podle mě ani nejde. Asi bys měla počítat se ztrátou toho jednoho roku, teď se pomalu začít doučovat to, co se na gymplu dělalo za prvák a druhák. Na přípravné kurzy jsem nechodila, ale neslyšela jsem o tom moc dobré věci, podle mě to jsou zbytečně vyhozené peníze. Pokud to opravdu chceš, k učení se dokopeš sama a přinese ti to více užitku, než nějaké kurzy. Rozhodně to nevzdávej předem! Člověk dokáže ledacos, když chce

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jo a jinak doporučuju určitě si pořídit modelovky fakult, na které se chceš hlásit (nevydávají je všechny, ale většina ano). To je nutnost. Jinak doporučuji toto:
Fyzika: Přehled středoškolské fyziky (Svoboda a kolektiv)
Chemie: Chemie pro čtyřletá gymnázia (Mareček, Honza) - 3 díly
Biologie: Biologie rostlin, Biologie živočichů, Biologie člověka od Kočárka, Genetika od Kočárka

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené