arrow
profile_image
renata.maskova
od 15. 2. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda někdo nevíte, z jakých materiálů vyrábí firma Hajn? Chtěla bych pořídit nějakou kabelku české výroby. U brašnářství Tlustý je například krásně vidět i na videích z jakých krásných kusů tlusté přírodní usně své výrobky vyrábí. Nicméně Hajn má na webu, že vyrábí z italských usní - pravé kůže. Z čehož nejsem úpln moudrá, protože jak mnohé z vás ví, bohužel výrobci usní sprostě nazývají pravou kůží rozemleté a slepené zbytky kůží. To bych opravdu zákonem zakázala, tyhle bonded a reconstructed leather. Na druhou stranu má Hajn spoustu recenzí, že jeho výrobky vydrží a nejsou tedy rozhodně nejlevnější. Nechce se mi věřit, že by se někomu z šuntu "genuine leather" z lepených zbytků chtělo ručně šít, ale vždy, když vidím někde pravá kůže, tak už je mi špatně Na webu nemá název usní ani koželužny, odkud zboží bere. Takže dámy, kdo máte od něj kabelky - jsou to tašky z kusu usně a nedrolí se? Díky předem za pomoc.

arrow
Neprodává v Bazaru

Připadá mi to z jejich webu celkem jasné - http://www.hajn.cz/druhy-kuzi Termín "pravá kůže"asi používají jako vyjádření protikladu pravé (přírodní) kůže vs. umělé materiály, koženka. Podobně jako se říká pravé zlato.

Manžel má od Hajna diplomatku z hladké hověziny už X let, tahá ji všude možně a až na trochu ošoupanou přezku je pořád jako nová. Jejich kabelky absolutně nejsou můj styl, ale materiálů a kvality zpracování se neboj. Ostatně máš-li jakékoli dotazy, vůbec bych se nerozpakovala je kontaktovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na renata.maskova:
Ahoj,dle těch obrázků,bych tomu celkem věřila,že je to ještě stará dobrá poctivá brašnařina.Ale já už tady v Čechách nic nekupuji,hlavně kvůli kvalitě a také šíleným cenám.Když jsem byla ve Španělsku( a to kdekoliv Tenerife,Mallorca,Barcelona),Mexiko,tak jsem viděla skvělé kožené výrobky,skutečně nadčasové designy bot,kabelek,peněženek a za takové ceny,že se tady tomu co je k dispozici tady u nás ,fakt musím smát.Ceny jsou třetinové, a takové ty šunty co má Deichman nebo CCC by si Španěl na sebe nikdy nevzal.
Na Velikonoce se chystám do Valencie a už teď se těším,co tam bude.Vážně,já vím,že jsi psala že chceš vyloženě českou výrobu,ale tady už je bohužel koželužnictví a brašnářství tak v úbytku,že ti ,co dělají,si to nechají ale setsakra zaplatit a ještě mají dost omezený sortiment,pač za ty ceny to nikdo nekupuje,a kruh se uzavírá.Přitom se vsadím že usně kupují ve Španělsku,Argentině,Turecku atd za velice dobré ceny.Dělají z toho bůhvíjakou exkluzivitu,přitom,moje babička si nechávala boty a rukavičky šít na míru,byla to válečná doba,a nic jiného než pravá kůže nebyla,pač plast ještě chem.průmysl nevynalezl.

arrow
profile_image
renata.maskova
od 15. 2. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

díky oběma za komentáře. je pravda,ze jsem chtěla kvalitu a věřila ze česká ruční výroba by mi ji mohla zajistit. Hajn zpracovává italské kůže ale snad kvalitní. jednu kabelku jsem od něj tedy koupila a věřím ze za 4 tisíce si odnasim kvalitu lepší než v běžných obchodech a ze kabelka vydrží déle než po dobu záruky. jaký máte názor pak třeba na Kari a potažmo jejich značku Galex? Myslím si ze třeba i taková taška od brasnarstvi Tlustý by mohla něco vydržet ale to už jsou zase ceny pro mš nepřijatelné. dám radši 4 tisíce za českou kabelku ruční výroby než třeba i značkovou ale z umělé hmoty.Cena za kabelky Tlustý se pohybuje kolem 6 i 10 tisíc a to je na me už opravdu moc.a čím jste spokojené vy?

arrow
profile_image
beatasemotajova
od 3. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám doma tašku od Rychter_D a jsem nadšená, ceny mi přijdou přiměřené a kvalita je výborná... jen mají pro mě takové věci jednu nevýhodu, a to že se pak o ně všude hrozně bojím co kdyby se náhodou někomu zalíbila... tak se pak jen stresuju, že mi ji někde ukradnou, ale jinak naprostá spokojenost.

Reaguji na renata.maskova:

No to jsem vůbec netušila, že se vyrábějí kabelky z takových kšuntů! Já teda všechny kabelky kožené, řeším hlavně design a funkčnost, a teď si říkám jestli vyrábí Hugo Boss z kvalitní kůže?! Řekla bych, že ano, ale takový Kors, ten mi nepřijde moc kvalitní. Jak je to s kabelkami z Pařížské (nebo této kategorie)? Při těch cenách to musí být přeci kvalita, ne?!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené