arrow
profile_image
hasana
od 1. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, především všem maminkám. Chtěla bych se zeptat co dělají vaše děti, když přijdou ze školy doma? Jsou u sebe v pokoji? Jakou činnost dělají rády ve volném čase a s čím si hrají? naše jsou neustále v obýváku a hračky je vubec neberou jen když můžou pc a tv, nebo jít se mnou do krámu. Zajímá mě jestli je to dobou, nebo je problém jen u nás. Děkuji moc za vaše přispěvky

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mému bratránkovi je 8, často je venku, jezdí na kole, kutí s tatínkem v dílně, miluje hlavně montování žárovek a rád asistuje při opravách všeho možného Málokdy je na počítači. Občas poslouchá pohádky na rádiu. Rád si hraje i s koťátkem - když je u babičky. Samozřejmě si rád hraje i se svými kamarády - honí se na kole kolem domu atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amour:
kéž by byly všecky děti takové...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji hasana: naše jsou neustále v obýváku a hračky je vubec neberou jen když můžou pc a tv

Tohle jsem u dítěte vyřešila TV i PC dostal do svého pokoje.Když bylo hezky byl venku s klukama - kolo a tak,když bylo špatné počasí,tak ve svém a vzájemně jsme se nerušili.

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

18

Syn přišel ze školy, hodinu měl oddych,pak jsme se vrhli na úkoly a potom měl jeden den fotbal, další dva dny tréninky, pak zápasy. V mezičase byl za pěkného počasí hodně venku, hrál si s dětma, hodně užil kola, když bylo na koupání venku,tak byl na koupáku.Doma moc neseděl.

arrow
profile_image
hrabosska
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já se teď starám o 3 děti (10, 7 a 5) a ani jedna z nich nesedí u TV nebo PC nijak často. Škola končí o půl 5, potom mají gymnastiku, ta 10 letá 3x týdně.. a když gymnastiku nemá, chodíme do parku kde jsou průlezky a děti, tak si hrají spolu.. nebo vyrábí náramky a jinou bižuterku.. když jedeme k rodině na venkov, tak si hraje se zvířaty.. má tablet, ale zapíná ho tak 2x do týdne cca na hodinu až když je v posteli.

arrow
Neprodává v Bazaru

No tak můj bratr 9 let jakmile přijde ze školy tak napíše úkoly a zbytek odpoledne hraje počítač nebo kouká na televizi. Do 8 let chodil na hasiče ale ty ho už nebavěj, jinak pokud ho hlídá babička tak s ním hraje na flétnu a učí se s ním nebo se snaží aby se hýbal protože je obézní. =(

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

18

Ségra má syna,taky je obézní a taky pořád dřepí u PC. Přijde ze školy,udělá úkoly a dřepí. Tyhle počítače jsou fakt pro dnešní děti hrob.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na radana: Přesně, je to šílený já si třeba do 14 hrála s bárbínkama a sestra který je dnes 13 si s nima nikdy nehrála a ani o ně nejevila zájem =( Tak celý den sedí u PC ale naštěstí závodně tancuje takže se hodně hýbe.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naše děti si neumějí samy hrát, jsou strašně společenské a stále se nás snaží s manželem do něčeho zapojovat, povídat si.. Na co mají svoje pokoje, to nevím, protože když jsme doma, tak jsme všichni nasáčkovaní v obývacím pokoji a je to tam jako na matějské pouti . Řešíme to tak, že jim organizujeme různé kroužky a aktivity, kde se zabaví a nemusí se doma nudit a prudit..
Můj osmiletý syn hraje závodně hokej a k tomu ještě jako doplněk hraje fotbal za naší vesnici, občas chodí na florbal a na tenis. V podstatě ho zajímá jenom sport, když sedí náhodou u PC, tak tam má stejně nějaký hokejový nebo fotbalový zápas. Jiné děti si večer čtou pohádky, on si od táty vyškemrá metodické DVD a "učí se" hokej. Je to tak trochu cvok a někdy nechápu, na co ten kluk funguje. Neustále je v pohybu, odmítá odpočívat.
Pětiletá dcera chodí do hudebky, na angličtinu a na keramiku. Doma nejraději skládá puclíky, maluje nebo hraje na varhany(teda spíš se zatím pokouší). Na mém počítači má v záložce stránky, kde se oblíkají, malují a češou panenky a to jí baví.
Máme tu v sousedství hodně dětí, takže lítají po venku a vymýšlejí ptákoviny (různé závody, soutěže, hrajou divadlo a my musíme dělat publikum..). Děti z ulice k nám chodí jako domů a naše děti zase obrážejí sousedy. Občas je to trochu blázinec, ale všichni už jsme tak nějak zvyklí..
S láskou vzpomínám jak se můj nestarší syn, když byl malý, sám zavřel v pokojíku a hrál si s autíčky, se stavebnicemi a já jsem o něm ani nevěděla. Tihle mí malí potřebují, aby se pořád něco dělo, jinak se stráááášně nudí. Že by sami dobrovolně zavřeli do svého pokoje, to vůbec neexistuje, to snad jedině za trest..

arrow
profile_image
hasana
od 1. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Psala jsem to právě pohledu starší sestry (o13let). Já sama jsem si hrála sama pak i s mladším bratránkem skoro až do 17ti, že mě opravdu neustále bavilo hraní si na restauraci, prodejnu apod. a jako malá jsem taky byla zavřená u sebe a hrála si a nebylo o mě vědět. Ale oni? pc i tv právě v pokoji mají, takže to nás nijak neomezují ani o to se mi nejedná .. jen mě mrzí, že bez hraní to snad ani nemůže být dětství a jsem za ně mrzutá, když vidím jakou mají náplň, pokud nemají kroužky , nebo je chudák mamina někam nevezme a něco nevymyslí.. ale děkuji moc za vaše příspěvky

Cituji hasana: Zajímá mě jestli je to dobou, nebo je problém jen u nás.

Ne, není to problém jen u vás.
Mám desetiletýho kluka a hrozně rád je na tabletu, nebo notebooku. Miluje minecraft, tak jako většina dětí v jeho třídě a teď ho začala brát i informatika, kterou mají prvním rokem.
Jo a nakupuje taky hrozně rád.
Ale abych ho jen nepomlouvala, když ho to chytne, tak si dokáže hrát celé dny s legem a když je hezky, tak běhá venku s klukama - nejraději s puškama Nerf.
Jinak dělá atletiku, takže pohybu má hodně.

arrow
profile_image
hasana
od 1. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

To oni taky naštěstí obezitou netrpí, brácha hraje házenou a ségra chodí na mažoretky a společně ještě dochází na malířák. Jen je to o tom že samy nic.. buď já nebo mamka musíme něco vymyslet a to taky nejde nonstop dělat děetm věčně programy jestli mi rozumíte)

Syn - 11, hraje závodně tenis, takže téměř každý den trénink, pak florbal a ve zbytku volného času sjíždí tutoriály k yoyování, je v tom dobrej.
Jelikož od útlého věku pěstuje zálibu v děvčatech :-), fungují sociální sítě, domlouvání rande, likování fotek apod :-)
Dcera - 11, tancuje, chodí na koně a do chovateláku. V současnosti nám brutálně namnožila křečky, takže každej den běhá
kolem našich zvířat, čistí klece a na netu vyhledává, co doma ještě nemáme a co by se eventuelně ještě dalo :-)
Ráda čte. Z mých tří dětí je bohužel jediná. Oba jsou výborní v angličtině, tomu věnujeme taky dost společnýho času.
Nejmladší je mimo dotazovanou věkovou hranici, toho nechávám stranou..
Nicméně v létě nevylezou z bazénu, jezdí na kole, lítají s děckama po venku.
Teď vedou draci, v zimě pak brusle, boby, lyže.
Na počítači dokážou pochopitelně sedět taky, ale moc času na to nemají, což je vlastně fajn.

arrow
profile_image
Jitřenka69
od 26. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Není to problém jen u vás. Myslím, že dnešní děti mají tolik podnětů a možností, že je to spíš kontraproduktivní. My, jako malí, jsme lítali po venku, nebo v sokolovně, turistický kroužek.
U nás jsme to vyřešili omezením času na PC a u TV. Je mi jasné, že asi dlouhodobě nefunční, ale aspoň něco... A vybrali jsme kroužek na volný čas, se kterým souhlasili. Je to Neptun Vyškov, vodácký oddíl. Dětem se moc líbilo, že je spojený s přírodou a naučí se spoustu nových věcí. Ještě měli možnost turistického, na tom jsem vyrostla já , ale ten byl jen daleko....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené