arrow
profile_image
Bennu
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, máte některá zkušenost s nějakou firmou, která se zabývá záchranou dat z nosičů (HDD, fhlasky, karty, CD/DVD apod)? Pokazil se Vám někdy harddisk? Jak jste to řešily, na koho se obrátily, podařilo se Vám data zachránit?

arrow
profile_image
jancmo
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Bennu: V roce 2007 jsem tohle řešili ve firmě. Společnost, která umí data zachránit, jsem našla na internetu, jméno si nepamatuji, ale zpětně v účetnictví bych to dohledala. Je to hodně drahé, myslím, že jsme platili cca 15 tis. Kč. Data zachránili všechny, ale byl to risk, ne vždy se to povede. Ale jak jsem psala na začátku, je to zkušenost 5 let stará. Hodně štěstí.

Právě řeším bloklou SD kartu, jsou na to programy, co se týče HD tak se dá taky zachránit, buď výše zmiňované firmy, ale on to není až tak tvrdý oříšek, levněji vyjde někdo, kdo se rád hrabe v PC (mně to vždycky ošéfoval brácha). Pro příště radím rozdělit disk.

Cituji Ciiicaaa: Pro příště radím rozdělit disk.

A v čem jí to pomůže?

Cituji Bennu: Pokazil se Vám někdy harddisk

Ano, ale neřešil jsme to, protože vše důležité mám zálohované. Jak píše jancmo, obnova dat z hdd je dost drahá, v ceníku to možná tak nevypadá (např. http://www.dataclinic.cz/cz/zachrana-dat-a-obnova- dat/cenik/), ale ve výsledku se většinou vyšplháš na 10k+. Ale za zkoušku nic nedáš. Kalkulaci ceny by ti měli udělat po diagnostice.

Cituji FilipN: A v čem jí to pomůže?

V tom, že možná přijde o nějaké programy "na Céčku", ale všechna důležitá data, která bude mít "na déčku" jí zůstanou - má zkušenost.

Deset tisíc je teda hodně předražené, tady to vyjde cca na 4000,-:

www.spokojeny-pocitac.cz

Cituji Ciiicaaa: V tom, že možná přijde o nějaké programy "na Céčku", ale všechna důležitá data, která bude mít "na déčku" jí zůstanou - má zkušenost.

Pokud máš fyzicky poškozený disk, tak ti je nějaké rozdělení na 2 věci. Jediné co ti opravdu pomůže je záloha, buď na další disk (případně raid nebo nas) nebo třeba do mráčku.

Cituji Cikulinka: Deset tisíc je teda hodně předražené, tady to vyjde cca na 4000,-:

Tak hodně záleží na tom, co je s diskem. někdy se to holt vyšplhá...

Tak samozřejmě, ale většina těch servisů je hodně předražených.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozdělení disku pobavilo, pardon Rozhodně si kup záložní disk a denně si pusť rozdílovou zálohu a jednou týdně třeba kompletní zálohu všeho, co potřebuješ, spokojenost s Acronisem, koupit SSD, ten není tak náchylný na mechanické poškození (pozor, neznamená to, že neodejde)..najdi si nějaký menší servis nebo jen technika, 15 tisíc je dost, ale zase záleží, co s tím všechno dělají, jak na to spěcháš atd.

Cituji FilipN: Pokud máš fyzicky poškozený disk, tak ti je nějaké rozdělení na 2 věci.

Cituji vega: Rozdělení disku pobavilo, pardon

To jsem ráda, že vás to pobavilo, mně už to několikrát zachránilo data, tak se bavte směle dál

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ciiicaaa: Když zdemolujete levou stranu auta, tak přesednete do pravého a jedete směle dál? Ne, pokud jsou vadné sektory a fyzicky je poškozený disk ( většinou se v hd něco utrhne, co dělá škrábance a lítá to spolu s prachem), tak to rozdělení prostě nepomůže - to je možné v případě, že je určitý (identifikovatelný) oddíl nečitelný, jsou programy, které číselně ukážou, kde je co poškozené a pak se dá rozdělit disk a tyto pole přeskočit, jenže. Pokud už se hd v pc ani nenačte, tak se to prostě takto řešit nedá.
Add cena, 15 tisíc se mi nezdá tak moc v případě, že máte důležitá data a disk poškozený natolik, že se musí hd kompletně rozebrat do jednotlivých ploten, to je opravdu hromada hodin s tím strávených a potom jsou tyhle částky adekvátní. Vždy jde o to, jak velké je poškození.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ciiicaaa: Cituji vega: Rozdělení disku pobavilo, pardon

To jsem ráda, že vás to pobavilo, mně už to několikrát zachránilo data, tak se bavte směle dál

Děkuji za dovolení, jsem ráda, že Vám toto řešení pomohlo

Cituji vega: Pokud už se hd v pc ani nenačte, tak se to prostě takto řešit nedá.

To mám za bratra asi tedy nového Jobse, nebo nevím ...

Ahoj, nevím sice, co se stalo, ale radila bych se zeptat nějakých známých, jestli někdo aspoň trochu neovládá Linux Pokud si disk doslova "neslisovala" ale poškodil se např. při selhání operačního systému nebo něčem takovém, určitě půjde zálohovat.
Já si harddisk zepsula hodně-krát, ale pokaždé Linuxy pomohly
Jinak můžu doporučit linuxovou distribuci PartedMagic
Snad mé rady pomůžou, pokud píšu moc odborně, omlouvám se

arrow
profile_image
Raketka29
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžete si to udělat sami pomocí GetDataBack programu. Jen je to časově náročnější. Našemu ajťakovi jsem za to dala 1500,- teď si to dělám sama a širšímu okolí ;)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené