arrow
profile_image
prceek
od 4. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky 3. dubna obhajuji svou práci v okresním kole a chci se zeptat na vaše tipy jak prezentací zaujmout. Kde najít pěkné pozadí na prezentaci, co zajímavého tam dát. Apod. Dělala jsem tam např. dotazník výživový tak mě napadlo na jednu stránku vložit vše co z dotazníku vyplynulo a co pacient snědl, apod. Mátě nějaké tipy ? Jak zaujmout ?

Vhodně zkombinovat barvu pozadí, text musí být čitelný, na stránku jen málo textu, doplňovat informace zpaměti, dotazník určitě zpracovat formou grafů

A pozadí je na internetu hodně, stačí zadat na googlu powerpoint templates a vybrat si z těch, co jsou zdarma

arrow
profile_image
sailet
od 21. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Takže v první řadě. Pozadí a písmo skombinovat, tak aby to bylo čitelné (nejlépe bílá a černá), taky si dej pozor na velikost písma, tak aby to bylo čitelné i vzadu pokud to máš někde např. v sálu.
Informace v prezentace nemají být ani rozsáhlé ani heslovité. Prostě tak aby v prezentaci byly záchytné body pro tebe a ty k nim říkala zpaměti (nebo z papíru) další podrobnosti. Nezahlcuj jednotlivé snímky množstvím informaci, spíš tam přidej např. obrázek, graf, tabulku. Více to zaujme posluchače.
Dále je zapojuj do výkladu tak aby neusli. Trénuj se svým hlasem, aby si nekuňkala a měla ho výrazný. Pokud máš možnost ukázat rukou na prezentaci, udělej to. Ne často, ale sem tam například při vysvětlování grafu, tabulky zaujmeš a budou dávat víc pozor. Obecentvo můžeš zapojit také dodatečnými dotazy nebo připomínky, popřípadě udělat nějákou anketu (kdo používá to a to zvedne ruku).
Pokud nebudeš znát informace nazpamět měj u sebe papírek. Ovšem nedrž ho v ruce jako bibli v kostele, ani ho nešmidli v rukách (třeba když máš veliký formát a složíš ho), nejlepší je si dát informace na stul na který dohlídneš. Ruce budeš mít volné a bude to méně napadné.
Při prezentaci se nevídej např. z okna, do země nebo na dvěře. Najdi si osobu, na kterou se budeš dívat. Sem tam mrkni i po někom jiném. Ale představuj si, že to vykládaš jen té jedné osobě, pomáhá to při trémě.
Taky usměv nezapomen a hlavně na začátku uvitání a představení sama sebe. Jo a nešmátrej rukama, měj je při těle a sem tam kdyžtak ukaž na té prezentaci.
Zkoušej si to doma pořád dokola před zrcadlem, nebo ještě lépe natoč se a potom se dívej, co by se dalo zlepšit.

Kdyby jsi cokoliv potřebovala, ptej se.

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky jsem pro jednobarevné pozadí. Příšerně vypadá, když dá někdo jako pozadí obrázek a pak na to píše nějaký text, nejen, že to vypadá fakt děsně, ale navíc to nejde přečíst. Osobně dávám nejčastěji tmavě modré pozadí a bílé nebo žluté písmo a vždycky to bylo super.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené