arrow
profile_image
pooh
od 24. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já se učím anglicky už od první třídy, pak základka s rozšířenou výukou jazyků, pak gympl a ve třeťáku jsem dělala státnici a rozhodně si nemyslím, že by to byla zas až taková brnkačka. Ale slyšela jsem, že v menších městech je úroveň o hodně nižší a tu základní dávají skoro všem. Sama jsem byla jednou jako porota u jedné zkoušky a musím říct, že docela hrůza....záleží na jaké zkoušející narazíte. Zkouška se skládá z písemné části - gramatika, porozumění významu slov atd, pak poslech, to bývá těžší, pak jsme tahali témata a mluvilo se z patra a ony se ptaly na doplňující otázky.
U všeobecné zkoušky je nutné znát reálie.
Záleží jak dlouho angličtinu děláš, pokud jsi začátečník, tak nevím...
Souhlasím s ostatními, že česká státnice je na nic, udělej si First Certificate, to je podobná úroveň, ale platná všude, pokud budeš u zahraniční firmy, tak nebudou vědět, co si představit pod českou státnicí.

arrow
profile_image
slunickom
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky uvažuji, že si udělám nějakou zkoušku, koukala jsem na stránky sjs.cz (osobně tam teď nemám čas zajít) a tak se chci zeptat jestli jste se připravovaly samy, nebo jestli jste chodily do nějakého přípravného kurzu nebo tak něco? Na těch stránkách sjs jsem našla v eshopu učebnice ke zkoušce, myslíte, že stačí na přípravu??

Osobně si myslím, že naše státnice už jsou docela k ničemu, leda tak dobrý tady v ČR. Já mám základní, chodila jsem rok na pomaturitní studium, ale zároveň nás připravovali z učebnice na FCE, k tomu jsem se teda ještě připravovala navíc sama a mám tedy i FCE. Doporučila bych spíš chodit na kurz zaměřený rovnou na skládání jedné z těchto mezinárodních zkoušek (PET, FCE, CAE), protože ten papír se vám pak hodí i v zahraničí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené