arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky všem, chci se zeptat na vaše zkušenosti s leteckou společností SmartWings. Sice už jsem s nimi letěla loni z Valencie, a všechno bylo ok, ale i tak.
Mám navíc jeden dotaz ohledně koupě letenky, chystám se s nimi letět do Malagy (je to jediná let.společnost, která tam lítá přímo), ale samozřejmě jsem zaváhala, mám vyhlédnutý termín, ještě minulý týden byla zpáteční letenka za 5300,- a včera bohužel už za 6100,-. Tak tedy teď přemýšlím, jestli jí raději koupit hned, nebo ještě počkat, jestli opět nezlevní? Bojím se i toho, že pak tyto konkrétní termíny budou plné...

Opět většinou nezlevní, špíš podraží. Čím dřív se letenka kupuje, tím je levnější.

arrow
profile_image
pavliii
od 18. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem taky takhle zaváhala a asi za 4 dny byla opět levnější, házejí si tam ceny,, jak chtějí!

Cituji Boubinda: Tak tedy teď přemýšlím, jestli jí raději koupit hned, nebo ještě počkat, jestli opět nezlevní?

Těžko říct, je možné, že pro ten daný let už nezlevní, ale zlevní např. nejbližší možný termín.
Já mám zase zkušenost opačnou než Wild Paula, čím víc se nám blížil termín odletu tím byly letenky levnější, loni jsme tak letenky kupovali asi 3 týdny před odletem za pár stovek, když jsem sledovala ceny s větším předstihem, myslím 3 měsíčním tak stály ještě několik tisíc. Letos to mají úplně stejně, ale asi bude záležet i na letecké společnosti, každá to může mít jinak. A je taky možné, že den, dva před odletem se letenky opět hodně zvednou.
Pokud máš ještě čas, tak bych možná pár dní vyčkala a uvidíš.

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě to tak právě přijde, že si tam ty ceny dávají pomalu každý den jinak. Většinou od každého slyším, že čím víc se blíží termín odletu, tím se letenka zdražuje, ale mě přeci přijde právě logické, že pokud chtějí zaplnit letadlo, a tím pádem letenky prodat, tak by je měli s blížícím se termínem zlevňovat.
No je to dilema, sleduju to několikrát denně, a teď koukám že např. včera tam bylo 8.7. za 2500 a dneska už taky 3600,-. Potřebovala bych to mít určitě tak ten měsíc před odletem koupené, budu si pak podle toho ještě hledat ubytko. No asi ještě pár dní vyčkám a pokud se nic nebude měnit, raději to koupím...

arrow
profile_image
snupalek
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kup raději ještě dnes, nevěřím, že by zlevnili. Já teda lítám s easyjetem, ale čím dřív se letenka koupí, tím je levnější. Easyjet má někdy akce, třeba 2 dny, že má 25% slevu na všechny lety, ale to je málokdy. Takže nečekej na nic, jinak taky za týden to můžeš mít o další 1000 dražší.

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Boubinda: Mě to tak právě přijde, že si tam ty ceny dávají pomalu každý den jinak. Většinou od každého slyším, že čím víc se blíží termín odletu, tím se letenka zdražuje, ale mě přeci přijde právě logické, že pokud chtějí zaplnit letadlo, a tím pádem letenky prodat, tak by je měli s blížícím se termínem zlevňovat.

Pokud by mělo letět prázdný letadlo, tak asi zlevněj, ale pokud se jim zaplňujou místa, tak logicky zdražujou, protože zbývající místa prodaj i za vyšší cenu.

arrow
profile_image
svetluska
od 7. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Wizzair si také hází ceny, jak chtějí....měli během dne o 3tis dražší jeden let a pak byl zas za pár šupů..tak já nevím..

arrow
profile_image
Boubinda
od 15. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak mi nedalo a letenku jsem radši dneska koupila, ceny se zatím neměnily, ale jak to tak vypadá tak u Smartwings už to dolů nejde. Zkoumala jsem ceny na červen a většina z nich je dokonce o další 1000,- dražší. Ale vážně je to den ode dne.

Cituji Verci: pokud se jim zaplňujou místa, tak logicky zdražujou

Na tom něco je

arrow
profile_image
Moscone
od 31. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Letenky od Smartwings se pouze zdražují, nikdy nejsou levnější. Každá společnost to může mít jinak, ale u Smártů cena zaplněním letadla stoupá.

arrow
profile_image
žifka
od 21. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dnes, 07:20:44 - Připojeno během spojování:
Zkušenosti se Smart Wings

Ahoj všem,

chci se zeptat na vše zkušenosti s leteckou společností Smart Wings, letadlo, personál apod. Poprvé letím s nízkorozpočtovou společností, tak chci získat nějakou představu A ještě pro ty, co s ní letěly - jak je to s léky na palubě? Psala jsem jim mail ohledně toho, ale prý žádné léky bez potvrzení od doktora si vzít na na palubu nemůžu. To je fajn, ale co když ztratím kufr? A navíc, kdo mi dá potvrzení o nutnosti kapek do očí, prášku na nevolnost...

Díky

žifka
Letěla jsem s nimi z Kréty, kde jsme si prodloužili zájezd od cestovky a úplně normální, jako každý charter. Na léky jsem se neptala, beru si je do letadla vždycky. Let jsem prospala (vedle mně bylo volné sedadlo) a při vystupování jsem si pochvalovala, jak je nízkonákladová společnost fajn, že mně nikdo každou chvíli nebudí na jídlo - jenže mně před probuzením chránil akorát manžel, kderý si dvojitou porci uzeného s brkaší moc pochvaloval .

MilySkritek
Mám úplně stejný zážitek, letěli jsme s nimi na Krétu a zpět, přítel zbaštil i můj řízek, protože já se bojím a nemám chuť jíst. Letušky byly velice příjemné, usměvavé, jedna z posádky byla vždy Češka, která o všem informovala cestující do mikrofonu. Letadlo pěkný,vlastně všechno OK.

Letěla jsem několikrát a vždy ok. Léky nevím, ale myslela jsem, že záleží víc na letišti z kterého letíš než na společnosti, se kterou letíš. Někde kontrolují hodně (dokonce jsem jednou měla to štěstí a byla jsem x-tý pasažér, kterého i "osahávají" - žena ženu a muž muže, naštěstí, i když... hezkej chlap proč ne ) a někde je to taková formalita...
Prášek na nevolnost? Já s sebou kdykoli kdekoli v peněžence vozím prášek na bolest hlavy a NIKDE (letěla jsem s více společnostmi; normálními i nízkonáklad.) jsem neměla problém. Ty kapky do očí budou podle mě záležet víc na personálu letiště, ale mohu se mýlit. Šťastný let a krásný pobyt!

Reaguji na Boubinda: Oni velice často mění ceny, musí se to hlídat a vychytáš dobru cenu. Na http://www.fajnletenka.cz/smart-wings-travel-servi ce-a-s/ je o letenkách přehled. Mívají akci třeba 20% slevu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené